WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez lunatic 06 sty 2014, 21:03
zaneta434,
moze dawać takie skutki uboczne na początku, w tym celu lekarze czasem na pierwsze 2-3 tygodnie przepisują dodatkowe leki przeciwlękowe, nie dostałaś nic takiego?

przez Miss Worldwide 07 sty 2014, 00:56
zaneta434, na twoim miejscu bym poczytala troche te posty tutaj. Ciagle ktos pyta o to samo. Nie jest to jakas zlosliwosc z mojej strony tylko jakbys poczytala co inni czuja i jak sobie z tym radza to naprawde poczulabys sie lepiej. Ja tak mialam jak poczytalam ze inni maja to samo lub nawet gorzej. Jest ponad 600 stron z postami w tym temacie. Wszystko o wenli. Na pewno znajdziesz odpowiedzi na wiele twoich pytan i zmartwien. Poczytaj. :)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez true 07 sty 2014, 10:52
zaneta434 napisał(a):Witam Was wszystkich jestem nową ofiara deprechy. Mam do Was pytanko Zaczelam brać wenlafaksyne 37,5 od wczoraj i była katastrofa. Myslalam ,ze sie rozsypie . po 2 godz mokre rece, ataki paniki, bałagan w glowie i cała reszta objawów towarzyszących przy ataku paniki, dzis wzielam kolejna tabletkę i znowu 2 godz i powtórka rozrywki. teraz jestem w mniejszej rozsypce ale to falami uderza. Czy ktos z Was miał podobnie, bo nie wiem czy dalej to brac czy leciec do lekarza. Podzielcie się proszę swoimi doswiadczeniami :)

tak tak , poczytaj , ja biore od neidawna , skutki uboczne do miesiaca sa rozne , dziwne nieraz okropne , ja do dzis czuje jeb w leb , jak zaczelas to bierz .. niedlugo minie to uczucie
sama kilka stron wczesniej wylam , prosilam o rady

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xmarcinx92 07 sty 2014, 13:35
dzien 15 od 2 dni pobudzenie,zdenerwowanie i jakies dziwne wkretki

-- 07 sty 2014, 15:00 --

bojazliwosc

przez Miss Worldwide 08 sty 2014, 00:26
a trzeba bylo marychy nie tykac nigdy! :mrgreen:

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez SzymekWCH 09 sty 2014, 10:25
Witam.
Wczoraj dostałem lek Symfaxin na nerwy w dawce 37,5 mg.
dzisiaj wziełem pierwszy raz ten lek opiszcie wasze relacje z tym lekiem jakie mieliście skutki uboczne i po jakim czasie pozytywne efekty widzieliście.
Pozdrawiam

przez nedo0000 09 sty 2014, 12:19
Bierze ktos wenle na nerwicę natręctw tutaj ? I czy komuś pomaga najważniejsze.
40 paro + 15 mg mirty

przez CórkaNocy 09 sty 2014, 17:22
po odstawieniu wenli gdzie w teście na depresję wychodziło mi że mam 31 punktów, obecnie mam 17
zauważyłam taką prawidłowość, że moja depresja się pogłębia i to bardzo za każdym razem gdy przechodzę na ten lek :P

do tego teraz nie biorę żadnego antydepresanta i prawie nie mam zmęczenia
nie mam senności w dzień
dużo większe zainteresowanie światem i ludźmi, przedtem byłam takim trupem, że nieraz nie byłam w stanie z nikim rozmawiać

jedynie po odstawieniu trochę lęki wróciły, ale jest to do opanowania
funkcje poznawcze nadal złe, choć mam większą motywację do rozpoczynania czynności, wszystko sprawia mi większą przyjemność, nie mam anhedonii

a to na ile dobrze/źle myślę i to jaką pamięć pokaże czy rozwalę sesję czy to ona rozwali mnie! wolałabym to pierwsze :P
CórkaNocy

przez Miss Worldwide 10 sty 2014, 00:16
CórkaNocy, dziwne, skoro bez wenlli czy antydepresanta czujesz sie lepiej to po co wracasz? I w dodatku do wenli skoro jeszcze ci depreche wywoluje? (moze masz ten caly paradoksalny skutek co bardzo rzadko wystepuje?) No i nie wiem jak tam wczesniej pisalac ale moze za kazdym razem za krotko ja bierzesz? Bo ma to do siebie, ze na poczatku brania moze nawet poglebic chorobe--

-- Pt sty 10, 2014 12:17 am --

SzymekWCH, na jakie nerwy? Na nerwy to cos na uspokojenie a nie wenle.

-- Pt sty 10, 2014 12:22 am --

SzymekWCH, i poczytaj pare stron a na pewno wyczytasz co ludzie czuja na poczatku brania i jak im pomaga lek. Najlepiej wskoczyc na forum i nawet troche nie poczytac tematu tylko zadac pytanie i niech reszta pisze po raz 10000 co i jak czuli. Przeczytac pare stron to az tyle wysilku nie jest chyba? Nie bierz tego jako jakis atak wrednej forumowiczki ale my co juz pare lat sledzimy temat i co stronke wpada ktos z tymi samymi pytaniami, to juz nie mamy sily ciagle tego samego pisac. :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pristiq 100mg

przez SzymekWCH 10 sty 2014, 10:59
Nie na nerwy źle napisałem dostałem ten lek na ciągły niepokoj i lęki

przez true 10 sty 2014, 19:28
zezarlam prawie 2 opakowania i stwierdze , ze ok - zabija lek ,TAK -ZABIJA LEK- ale niestety nie dziala na depresje :/ a nawet poglebia , czlowiek jest ciagle ospaly , w nocy budze sie z waleniem serca , jestem ciagle niewyspana , ziewam, boli mnie glowa chyba czas powiedziec lekarzowi i zmienic na cos innego :(

przez Miss Worldwide 11 sty 2014, 01:57
true, juz gdzies tez to opisalam z rok temu albo wiecej. Ze nie dziala dobrze na depresje. Ale super na ataki paniki itd.

Pristiq 100mg

przez CórkaNocy 11 sty 2014, 13:50
Miss Worldwide, wracam do wenli z powodu lęków i powiązanej z tym somatyki - gdyby nie to diabelstwo, nie wróciłabym do niej nigdy!!
po drugie - wszystki ssri i snri pogłębiają u mnie depresje, bo na nastrój działają pozytywnie leki podwyższające poziom dopaminy - ale niestety leki typu wellbutrin czy moklobemid, mirtazapina działają też na tyle silnie na noradrenalinę, że znacznie nasilają mi objawy lękowe

po trzecie brałam wenlę trzy razy - pierwszy raz 4 miesiące, drugi raz prawie 8 miesięcy, trzeci raz 3,5 miesiąca - i co to niby za mało na rozkręcenie się leku?

zawsze jak na nią wracałam, po tym jak nie miałam już objawów depresji, jedynie albo aż lęki - wraz z rozpoczęciem jej brania depresja wracała i co ciekawe pogłębiała się coraz bardziej wraz z braniem jej

więc traktuję ją jako zło konieczne, postaram się póki co trzymać bez niej, niestety po odstawieniu jej mam znowu lęki, póki co daję radę bez niej - najważniejsze, że wreszcie nie zamulam, nie jestem senna, mam energię! i to bez żadnych tabletek, energetyków czy innych dopalaczy, tylko sama z siebie, łatwiej mi się myśli i dużo chętniej przebywam z ludźmi, mimo dość silnego lęku staram się przełamywać

ale w ostateczności jak lęk weźmie górę będę musiała na nią wrócić i pogodzić się z wegetacją, tym wiecznym, podłym stanem, kiedy to nie miałam siły na nic - bo wenla i tak spośród innych ssri itp. zamula mnie najmniej, ale i tak tragicznie muli, zażywając ją tak jakbym wycięła sobie te miesiące z kalendarza, zrywałam kontakty z ludźmi, bo nieraz nawet nie miałam siły z nikim gadać, rujnowałam sobie życie zawodowe, naukę, utraciłam większość zainteresowań, nieraz godzinami leżałam i nie byłam w stanie nic robić - i to wszystko bez wenli - nawet przy nawrotach depresji nie byłam aż tak wykończona jak podczas brania tego leku

ale na lęki działa jak nie najlepiej spośród tego co brałam, to przynajmniej dobrze, to jest jedyny powód dlaczego do niej wracałam, gdyby nie to, nigdy bym tego ponownie nie wzięła do ust, ale życie mnie zmusiło
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 11 sty 2014, 16:12
CórkoNocy, wierzę i dobrze rozumiem

-- 11 sty 2014, 15:18 --

najgorzej, że człowiek bez leków ma większą ochotę na walkę, na pokonanie trudności i działanie, a z lekami po prostu godzi się i jest mu już wszystko jedno. Trzeba zatem rozważyć co jest lepsze w długim terminie czasu. Ja po sobie widzę, że ta ciągła walka nie ma sensu bo przypomina mi walkę z wiatrakami zamiast walkę z faktycznymi problemami w życiu, na które później sił już nie ma. Słowem bez leków w końcu porzucam aktywność zawodową, społeczną, etc., cała energia idzie na walkę z deprą i nerwicą. Dlatego chcę brać leki, choć wszystko ma złe i dobre strony.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg