WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Popiół 05 sty 2014, 05:43
No nie do końca to samo bo lęk społeczny może mieć całkowicie inne podłoże niż lęk wolnopłynący, niepokój czy inne rodzaje lęku. Np. osoba cierpiąca na lęk napadowy/paniczny może być bardzo śmiała i odważna w kontaktach społecznych.
Popiół

przez xmarcinx92 05 sty 2014, 11:05
Miss Worldwide hehe:D
wieslawpas nic a nic

przez CórkaNocy 05 sty 2014, 16:06
Popiół, to jednak nie jest dla mnie najlepszy moment, żeby latać z lękami w tą i z powrotem
mam niedługo sesję i raczej powinnam się skupić na tym niż na wariowaniu z pobudzenia

dziś już czuję, że ''faza'' przeszła i niestety zmęczenie wraca :/ dżizas krajs, co za życie

teraz spróbuję jeść olanzapinę, jak nie ten lek to przejdę z powrotem na mirtagen, przynajmniej będę spać jak człowiek, bo odkąd go odstawiłam (jakoś pod koniec sierpnia) przestałam spać normalnie i to też mnie denerwuje, do tego schudlam kilkanaście kilo, tylko lekarz nie chcial mi juz tego dawac, bo stwierdzil ze moze indukować lęki - tak faktycznie miewałam na mirtagenie, a ostatnio brałam go bez przerwy chyba 8 miesiecy czy 9 i lęk rósł w miarę brania :/
pewnie to przez działanie na noradrenalinę, bo takie jazdy mam na tego typu lekach
jedynie wenla znosiła mi lęki, bo z kolei jej mulenia nic nie przebiło
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Elissa 05 sty 2014, 17:02
CórkaNocyJednak nie chcesz spróbować paroxetyny? Słyszałam o osobach, które były po niej nieźle pobudzone,tj. miały takiego przyjemnego kopa. Tak naprawdę nie znamy swoich reakcji na dany lek póki nie spróbujemy. Ja np. najlepiej czułam sie na starej fluoksetynie( bioxetin). Przez jakies 8 lat było fantastycznie, miałam mnóstwo pozytywnej energii i kompletnie zapomniałam o depresji. Niestety któregoś pięknego dnia mój organizm nie zareagował na fluo i musiałm zmienić, bo depresjia i lęki z dnia na dzień wróciły. Teraz jestem od 2, 5 roku na 75 mg wenli , ale nigdy nie było tak jak przy bioxetinie, tj, nie mam lęków, ale jesteem senna i bez energii. W sumie też mysłałam o paro, ale na razie jeszcze trzymam się swojej min. dawki wenli. Mam teraz ciężki okres w pracy i po prostu boję się zamieszania w głowie przy zmianie leku, bo zwykle wchodzenie w nowy przechodzę b. cięzko. Oczywiście będę wspierać się tranxene gdyby co, ale mimo wszystko to nie jest dla mnie czas na zmiany. Póki co zresztą nie jest najgorzej, choć teraz mam grypę , biorę antybiotyki i oczywiscie nastrój mi mega siadł. Ale mam nadzieję,ze to przejściowe. A Tobie też radzę jakies benzo typu tranxene( cloranxen), na pewno trochę złgodzą Twoje lęki póki jakieś antydepresanty nie zadziałają.

przez Miss Worldwide 05 sty 2014, 21:25
Popiół, ja jestem smiala i otwarta. Jak chce mi sie z domu wyjsc i z kims gadac w ogole hehe. Ale fobia nie musi byc wcale spoleczna nie? No i fobia to symptom nerwicy lékowej tak mi sie wydawalo jakos. Moze miec inne podloze oczywiscie ale tylko wtedy by byla czym innym jakby nie byla z nerwicy lékowej.

-- N sty 05, 2014 9:26 pm --

xmarcinx92, :lol:
jak tam dzisiaj?

-- N sty 05, 2014 9:34 pm --

Zaczynam aromaterapie. Okolo 7 roznych olejkow wg mojego uznania i bede sie w nich kapac, i inhalowac i co sie da. Zobaczymy. Kazdy z tych, ktore wybralam jest na depre w mniejszym i wiekszym stopniu. Wiec zaczynam od jutra. Lece do sklepu i kupuje zapas. Znaczy jutro lece do sklepu bo dzisiaj zamkniete a naczytalam sie wczoraj i przedwczoraj :D
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 05 sty 2014, 22:08
Elissa, próbowałam paro, i zamulałam po niej dużo bardziej niż na wenli, mnie żaden ssri nie aktywizuje
CórkaNocy

przez xmarcinx92 05 sty 2014, 22:18
Miss Worldwide do 20 godziny bylo tak jak wczesniej ale od 20 cos sie stalo i nastroj skoczyl w gore poszedlem na silownie dobrze sie czuje moze wkoncu zaczyna dzialac ?

przez Miss Worldwide 06 sty 2014, 00:57
xmarcinx92, no pewnie powolnymi kroczkami zaczyna dzialac. Na silowni mozesz lekka zadyszke dostawac to wtedy troche zwolnij. Jak juz calkiem sie przyzzwyczai organizm to wtedy juz nic nie bedziesz odczuwac.

-- Pn sty 06, 2014 12:59 am --

czy jest miedzy nami ktos kto nigdy nie bral zadnych drugow (jaranie wliczajac)???
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 06 sty 2014, 15:30
póki co bez wenli nie czuję zmęczenia, nie zamulam, nie ziewam, jest git, tyle że lęki drażnią, choć po odstawieniu moklo i tak spadły

jak będzie bardzo źle to wrócę na wenlę, ale tym razem na małą dawkę typu 37,5 czy 75, bo nie chcę zdychać z zamułki serotoninowej, która szczęścia mi nie daje
CórkaNocy

przez Elissa 06 sty 2014, 16:50
CórkaNocy, ciesze się,że u Ciebie lepiej. Może faktycznie nie przekraczaj 75 mg wenli, ja taką dawkę biorę od ponad 2 lat i jest niezle, choć jak pisałam wcześniej, do doskonałosci daleko. Podobnie jak Ty na wenle reaguję sennością i osłabieniem plus brakiem motywacji, a przy próbie zwiększenia do 150 mg te objawy się nasilały( co prawda wytrwałam raptem 2 dni, ale senność była mega). Staram się sobie pomóc uprawianiem sportu( każdego dnia ok. godziny) , to mnie trochę pobudza, poprawia napęd i jakoś daję radę. Polecam szczerze.
A co do lęków to nie wiem czy słyszeliście coś o Lyrice(Pregabalina). Podobno rewelacyjnie sprawdza się stanach lękowych, tylko cena jest koszmarna, ale mimo wszystko zmierzam poprosić mojego lekarza i spróbować. Może można tego używac przy odstawianiu wenli, żeby zniwelowac skutki odstawienne albo zamiast w stanach lękowych. Muszę popytać lekarza, ale jeśli ktoś z was próbował z wenlą lub cymbaltą to proszę o opinie...

przez zzYxx 06 sty 2014, 17:00
WTF? Wziąłem teraz 150 wenli i mnie porobiło, pozytywnie :O
The Walking Dead.

przez Dark Knight 06 sty 2014, 19:47
Elissa, a z jakiego powodu bralas fluo ??

przez true 06 sty 2014, 20:30
dla mnie 150 za duzo , ciagle odsypuje :/ a nawet jak biore mniej to zawsze czuje "przyplyw" tabletki taka jestem przymulona i mna buja

przez zaneta434 06 sty 2014, 20:53
Witam Was wszystkich jestem nową ofiara deprechy. Mam do Was pytanko Zaczelam brać wenlafaksyne 37,5 od wczoraj i była katastrofa. Myslalam ,ze sie rozsypie . po 2 godz mokre rece, ataki paniki, bałagan w glowie i cała reszta objawów towarzyszących przy ataku paniki, dzis wzielam kolejna tabletkę i znowu 2 godz i powtórka rozrywki. teraz jestem w mniejszej rozsypce ale to falami uderza. Czy ktos z Was miał podobnie, bo nie wiem czy dalej to brac czy leciec do lekarza. Podzielcie się proszę swoimi doswiadczeniami :)

Sortuj wg