WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez true 04 sty 2014, 22:40
xmarcinx92 napisał(a):wale ale ile mozna, odstawilem paro bo uprawiam sport a paro mnie zamulalo strasznie, 10 dzien wenli pomozcie jakie u Was poczatku byly, ja mam takie cos jak siedze z dziewczyna ze chce cos poiwedziec ale mam pustke w glowie takie znuzenie/pobudzenie/podirytowanie...ciagla gonitwa mysli i uczucie ze jestem do niczego stany lękowe bardzo nasilone...

moje poczatki tez byly straszne , mialam wizyte w urzedzie pracy w trakcie zaczynania , tragedia , facio do mnie mowi , ja sie boje , analizuje jego slowa a odpowiadam- tak , nie , nie wiem , wygladalam zapewne jak jakies biedne dziecko przed zsikaniem sie w majty

jaka masz dawke? bo chyba mi umknelo , ja bralam 75 jak wszyscy radzili odsypujac na poczatku po 10 dniach dopiero wzielam cala 75 , teraz mam 150 i powiem wam , ze oczywiscie sa 2 strony

lek , strach znikl , jestem spokojna , opanowana , nie boje sie , nie placze , nie analizuje , nie rozmyslam o glupotach , mam czasem takie ataki smiechu , ze sama sie sobie dziwie .

zle strony oczywiscie tez sa - libido zerowe :( czasem bol glowy , muli mnie czesto do spania , problemy z toaleta , okropne miesiaczki , szczekoscisk , realne sny przy ktorych budze sie spocona jak swinia :( , wybudzanie sie okolo 3-4 w nocy , brak koncentracji jakotakiej ciezko sie skupic na czyms jednym, otepienie - jakbym nie czula nic - zadnych uczuc , wspolczucia , winy itp

i jeszcze pewnie pare ...
gdyby tylko ten strach znikl bylo by swietnie , moglabym sobie z reszta poradzic i nie brac nic :(
ale zapewne kiedy przestane brac tabletki , wszystko powroci :( :(
Ostatnio edytowano 04 sty 2014, 22:48 przez true, łącznie edytowano 1 raz

przez zzYxx 04 sty 2014, 22:44
brak koncentracji jakotakiej ciezko sie skupic na czyms jednym, otepienie - jakbym nie czula nic - zadnych uczuc , wspolczucia , winy itp

No widzisz, ja mam tak naturalnie :smile:
The Walking Dead.

przez xmarcinx92 04 sty 2014, 22:51
po jakim czasie wenlafaksyna zaczela dzialac ? czy po zwiekszeniu dawki tez trzeba czekac dlugo na efekty tzn tyle co od poczatku brania do pierwszych efektow ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 04 sty 2014, 22:53
xmarcinx92, heheh ale marudzisz.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez true 04 sty 2014, 22:53
zzYxx napisał(a):
brak koncentracji jakotakiej ciezko sie skupic na czyms jednym, otepienie - jakbym nie czula nic - zadnych uczuc , wspolczucia , winy itp

No widzisz, ja mam tak naturalnie :smile:

nie wiem czy to lepsze od poprzedniego stanu , - ciagly placz , piesek , kotek , myszka wszystko male, kruche, biedne , rozlane mleko , skonczyl sie papier w kiblu - placz , maz chce sie kochac - placz , dziecko nie wypilo zupki- placz

a teraz?
sie dre---paaaaaapier sie skonczyyyyll ...
jedz zupe bo 2 dania nie bedzie
maz sie zbliza - a ja patrze w sufit

no i gdzie tu kufaaa sprawiedliwosc??

przez CórkaNocy 04 sty 2014, 23:15
wie ktoś w ciągu ilu dni od odstawienia moklobemidu można przejść na wenlę z powrotem...?
CórkaNocy

przez magnolia84 04 sty 2014, 23:16
CórkaNocy, jednak wracasz do wenli :mrgreen: wiedziałam, że tak będzie :D
magnolia84

przez true 04 sty 2014, 23:17
ja nie wiem niestety , jeju CórkaNocy, nie boisz sie tak z tymi tabletkami? raz to raz to? , maklo ci nie pomaga? przeciez dopiero niedawno zaczelas brac , moze przeczekaj poczatek?

przez CórkaNocy 04 sty 2014, 23:34
magnolia84, nie wracam jeszcze do wenli, na razie będę kilka dni bez niczego potem pójdę do lekarza i poczekam aż on zarządzi
nie chciałam do niej wracać, bo na niej wegetuję ze zmęczenia, ale z kolei z lekami aktywizującymi też mam niemałe doświadczenie i wiem że lęki się na nich nasilają
a takie lęki jakie mam teraz to chyba ze 3 lata temu miałam ostatni raz

nie lubię skakać z lekami, rok temu zaczęłam brać wenlę z mirtagenem, potem dopiero w maju wellbutrin - 3 miesiące, ale dałam sobie spokój przez lęki, potem znowu wenla 3 miesiące i teraz miałam brać ten lek cud - moklar, co działa i na fobię i na depresję, i do tego jeszcze podwyższa dopaminę, bez której żaden antydepresant mi nie pomoże
CórkaNocy

przez magnolia84 04 sty 2014, 23:36
CórkaNocy, tak Ci kiedyś pisałam. Jak będziesz u lekarza, to zapytaj co sądzi o połączeniu wenli i paro
magnolia84

przez wieslawpas 04 sty 2014, 23:37
Czy ta cala wellefeksyna dziala pobudzajaco czy hamujaco na organizm?
xmarcinx92, wcale Ci paro nie pomagalo chodziaz odrobine???

przez CórkaNocy 04 sty 2014, 23:38
magnolia84, sorry ale wenla mnie muli już ona sama tragicznie! a paro to jest jeszcze gorsza u mnie, boze biorąc takie połączenie chyba bym się w psychiatryku znalazła
CórkaNocy

przez magnolia84 04 sty 2014, 23:39
CórkaNocy, otóż właśnie niekoniecznie
magnolia84

przez wieslawpas 04 sty 2014, 23:40
CórkaNocy, Co to za lek ten moklar???? Jaka jest nazwa i jak na Ciebie dziala? Ostatno na mnie paroxetyna tez działala na mnie pobudzajaco. Mnie tam sa potrzebne leki bardziej uspokajajace niz pobudzajace.

Sortuj wg