WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 02 sty 2014, 21:45
napisałam wyżej, że wszystko co działa na noradrenaline powoduje u mnie lęki
CórkaNocy

przez lunatic 02 sty 2014, 21:48
a próbowałaś kiedyś takie połączenie? po to jest SSRI do tego zeby te lęki tłumił

przez mirunia 02 sty 2014, 21:52
CórkaNocy napisał(a):próbowałam i różnica taka co żadna, mnie hydro nie zmniejsza lęków, jedynie lekko podmuli, a nawet zasnąć nie pomaga

CórkaNocy, a co pomaga Ci zasnąć, co bierzesz na dobry sen? Moklo bierzesz rano czy na noc?

Mnie dzisiaj męczą lęki od popołudnia, trzyma mnie do tej pory ogromne napięcie i czuję, że noc będzie do tyłu mimo łyknięcia tisercinu :( :cry:
Ostatnio edytowano 02 sty 2014, 22:06 przez mirunia, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 02 sty 2014, 21:55
mirunia, miałam dobry sen jedynie po mirtazapinie, ale lekarz mi zabronil brac z moklo
sam moklo mnie na tyle pobudza, że ciężko mi zasnąć

teraz jest względnie po kwetiapinie - czyli zasypiam koło 2,3, ale zasypiam, bez niej na początku zasypiałam po 5

lunatic, próbowałam leki pobudzające z ssri i lęki mimo tego były

mam dosyć takiego życia i ciągłego kombinowania z lekami :(
CórkaNocy

przez Popiół 02 sty 2014, 21:57
CórkaNocy, działanie mianseryny opisałem w wątku na jej temat.

Poczekaj jeszcze, może pojawi się z czasem jakieś działanie przeciwlękowe moklo, w końcu to lek często polecany w fobii społecznej, no ale jednak lęk społeczny często ma inne podłoże niż lęk wolnopłynący.

-- 02 sty 2014, 21:59 --

Kurczę, coraz więcej reklam na tym naszym forum :(
Popiół

przez pika30 02 sty 2014, 22:00
xmarcinx92 napisał(a):dziekuje za odpowiedzi ,gonitwa mysli mysle ze to mowi samo za siebie tysiac mysli kazda powtarza sie i nie mozesz sobie odpowiedziec na proste pytanie

a czy to są idiotyczne myśli, pozbawione sensu, ładu i składu, co chwila inne, które dodatkowo wywołują lęk?

przez Miss Worldwide 03 sty 2014, 01:06
gonitwe mysli opisalam pare postow wczesniej. Zreszta do tej pory jak pisze nawet tu na forum to czasami bez ladu ni skladu raz o tym raz o czym innym. Chaotycznosc tez sie zalicza do tego. Najpierw jedna mysl za chwile druga i za chwile poprzednia wraca itd.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez mih 03 sty 2014, 12:33
mam pytanie raczej techniczne...biorę wenle (prefaxine) w postaci ampułek w których jest proszek (pigułka cała- nie proszek sypki.. sprawdzałem) te ampułki niby są do powolnego uwalniania leku.. czy jakoś tak. w sensie pewnie sie rozpuszczaja i ten syf wychodzi.. ale z pewnych powodów - one są z żelatyny-w sensie ampułki nie powody:) wolę ich nie jeść. Myslicie, że mogę sobie tą pigułkę wyjąć i zjeść bez otoczki czy mnie pop..doli jak tak zrobię :mhm: :D
mih

przez bogna1 03 sty 2014, 12:35
Mnie wenlafaksyna pomogła, ale napady lęku mam w konkretnych sytuacjach, tylko po paru dniach mijają, a bez leku zapadałam się w czarną dziurę i kończyło się wzywaniem psychiatry do domu, bo nawet wstać z łóżka nie byłam w stanie. Próbowałam Xanax doraźnie, ale mnie za bardzo ścina, to samo z Pramolanem. Kurczę, żeby istniał lek, który przerywa atak lęku natychmiast...

przez xmarcinx92 03 sty 2014, 19:31
dzien 11, nie chce mi sie z nikim gadac, znudzenie, w zwiazku z dziewczyna doszukuje sie samych problemow EKSTRA

przez Elissa 03 sty 2014, 22:34
xmarcinx92, , 11sty dzień przy wchodzeniu w ten lek to u mnie była wielka czarna dziura. Poważnie, miałam wrazenie, że wenla na początku to piekło w czystej postaci ( wiem,że nie u wszystkich, ale zaznaczam że piszę wyłącznie o swoich odczuciach). Przez pierwszy miesiąc wszystkie objawy depresji zostały zwielokrotnione xrazy, lęki nieziemskie, zaero apetytu, mega pobudzenie plus bezseność , derealizacja itd... Nie wytrzymałabym tego gdyby nie tranxene, cudowne pigułki, które momentalnie tj, po 5 mg dawce ukoiły i dały wytchnienie. Brałam je jeszcze przez następny miesiąc, bez zwiększania dawki,a potem z dnia na dzień odstawiłam i okazało się że wenla już zaczęla działać. Przestałam się bać, powoli wracałam do życia, choć zaznaczam ,że w moim przypadku pełna poprawa( no prawie pełna) nastąpiła po ok. 5 miesiącach..., Długo, wiem, ale za to teraz od 2,5 roku jestem na 75 mg wenli i na szczeście jeszcze działa. Zatem moja rada, zamiast się męczyć w tej pierwszej fazie poproś o tranxene lub coś w tym stylu. Naprawdę nic Ci nie będzie, nie uzaleznisz sie przez miesiąc a złapiesz dystans i cierpliwie doczekasz reakcji na wejście wenli w orgnaizm. Wenla ma zresztą to do siebie, że po pewnym czasie działa podobnie do tranxene( oczywiście daleko jej do pełnego relaksu benzodizepinowego ale coś na kształt powiedzmy) i nie będziesz już potrzebował wspomagaczy. To samo zresztą mówił mi mój psychiatra kiedy panicznie broniłąam się przed łyknięnciem tranxene pierwszy raz. I miał racje. Niedawno wyrzuciłam opakowanie tranxene, bo się przeterminowało, przez dwa lata ani razu nie było mi potrzebne.... A moze mogłby tez pomóc przy moklobemidzie, ale nie znam interakcji, trzeba zapytać lekarza.

przez Miss Worldwide 04 sty 2014, 01:37
Hej. Kupilam dziurawca bo ponoc na depre niezle dziala. Ale czytam ze nie mozna uzywac z SNRI. Co to ma znaczyc. Nie moge powolo schodzic z snri i brac wiecej dziurawca czy jak?

-- So sty 04, 2014 2:29 am --

bogna1, xanax na mnie nie dzialal dobrze ani zadne generyki jego. Sprobuj cloranxen. Zamula o wiele mnieji jak dla mnie o wiele lepiej dzialal na léki. Xanax mnie "spinal" lekazrowi tlumaczylam, ze uczucie jakbym miala zaraz sie rozleciec na kawalki czy wybuchnac. Ciezko ipisac ale nic przyjemnego. Cloranxen natomiast super. I Pamietaj lepiej brac polowke czy cwiartke dawki co 2h jesli masz ciagle ataki l´kowe. No chyba ze doraznie bierzesz na léki jak takowe sie pojawia. Wtedy oczywiscie tylko w momencie bierz kiedy ci potrzeba.

-- So sty 04, 2014 2:31 am --

bogna1, no ale przeciez benzodiazepiny przerywaja natychmiast prawie... jak juz mowilam xanax nie dzialal na mnie za dobrze ale cloranxen juz tak.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Elissa 04 sty 2014, 17:12
Miss Worldwide, witaj,dawno cię tu nie było:). Cloranxen to chyba to samo co tranxene. Tez uwazam ,że to najlepsza benzodiazepina i najmniej uzależniająca.

A co u Ciebie Miss W. ? Czytałam w wątku ,że myślisz o dziecku? Podziwiam Cię, bo ja, choć jestem w Twoim wieku, panicznie boję się ciąży, boję się swojej depresji i nasilenia lęków w ciązy albo zaraz po niej, boję się że nie będę się mogła wspomóc lekami w razie czego... w ogóle boję się mojego organizmu w odpowiedzi na takie hormonalne zmiany. Nie mam pojęcia kiedy uznam ,że to juz czas. Mój facet od dawna o tym marzy, zastanawiam się jak długo jeszcze będzie tak cierpliwy...Swoją drogą sex przy wenli nie bardzo mnie rusza, żal mi chłopaka i szczerze mówiąc zmuszam się często tylko dla niego, ale wiadomo, co to za atrakcja wtedy;). Ale poza tym wenla działa w miare ok. ( choc zdarzają się spadki formy czasami) i ten problem z sexem specjalnie mnie nie rusza,po prostu wliczam w koszty kuracji. Byleby nie wróciła depresja, resztę zonisę ze stoickim spokojem:). A dziecko? Hmm, czasmi myślę,że nie powinnam być matką, bo jak poradzę sobie z wychowaniem maleństwa, skoro ledwie radze sobie ze sobą( no pozornie wszystko jest ok, mam dobrą pracę, nawet sukcesy , kierownicze stanowisko, fajnego faceta i znajomych, ale tylko ja wiem po jak kruchym lodzie stąpam). Tak czy owak trzymam kciuki za Ciebie,zeby Ci się udało odstawić swoje prochy i zebys zrealizowałą swoje marzenia. Co do dziurawca, to nie chcę Cię zniechęcać, ale słyszałam ,ze to raczej placebo, chociaż...Jak nie spróbujesz ,to się nie dowiesz ;). Nie ma tez pojęcia czy mozna to łączyć z snri...
W kazdym razie pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku i życzę dużo sił i cierpliwości:)

przez Darreque 04 sty 2014, 18:18
hej

kiedy ten lek zaczyna działac? moj najwiekszy problem to, zmeczenie i anhedonia........ :-(

Sortuj wg