WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 22:58
Popiół, tu mnie nie wezma do szpitala. A w Polsce jaka roznica miedzy szpitalem a klinika? Ja raczej myslalam, ze nie cudy ale moze jacys lepszy psycholodzy, w kazdym momencie dnia. W kazdym stanie psychiki w ciagu dnia dostep do nich i umieliby jakos nakierowac, troche przprac mozg. No nie wiem... poprostu szukam juz wszystkiego co mozliwe. Ja mialam tylko léki i leczylam sie na léki, ataki paniki. Po jakims czasie przemienilo sie w depresje. I tak juz pozostalo. Boze jak ja tesknie za czasami kiedy jakies myslenie o bezsensownosci mojego zycia nie mialo miejsca... Kiedy potrafilam z kolezankami siedziec caly dzien i gadac o wszystkim. Kiedy moimi problemem bylo zdanie egzaminu bo trzeba sie bylo uczyc a o wiele fajniej bylo spedzac czas ze znajomymi. :why:

depresja zaczela sie jak mialam okolo 25-26 lat. Czyli juz okolo 8 lat. To juz jest jakas chroniczna i pewnie nie do wyleczenia. Jak ja mam zyc w takim stanie??? To nie jest zycie tylko wegetacja.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Popiół 01 sty 2014, 23:05
Miss Worldwide, Źle zrozumiałem Twoją sytuacje życiową, myślałem że masz po prostu chłopaka z którym jakoś Ci się układa.

Może spróbuj zmienić lekarza lub leki, jeżeli jest Ci bardzo ciężko to spróbuj położyć się do szpitala, tam dobiorą leki i na bieżąco lekarze będą mogli monitorować Twój stan.
Jeżeli Cie stać możesz spróbować też tej kliniki, może będziesz się tam przyjemniej czuła, nie wiem, trzeba szukać rozwiązania jakiegoś skoro czujesz się bardzo źle.
Popiół

przez xmarcinx92 01 sty 2014, 23:18
10 dzien wenli pomozcie jakie u Was poczatku byly, ja mam takie cos jak siedze z dziewczyna ze chce cos poiwedziec ale mam pustke w glowie takie znuzenie/pobudzenie/podirytowanie...ciagla gonitwa mysli i uczucie ze jestem do niczego stany lękowe bardzo nasilone...

Jest sens dalej brac ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 01 sty 2014, 23:27
xmarcinx92, Jest sens, te objawy które opisujesz to norma na początku, musisz to przetrwać jakoś lub poprosić lekarza o coś przeciwlękowego doraźnie.
Popiół

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 23:44
xmarcinx92, przeciez juz pisales o tych stanach i wszyscy ci mowimy, ze narazie to norma. Musisz poczekac do 3tygodni. Wiem, ze sie martwisz teraz i ciagle zwracasz uwage co myslisz, co czujesz, co mowisz. Rozumiemy to wszyscy bo wszyscy przez to przeszlismy. Trzeba bylo sobie najpierw odsypac troche z kapsulki i co pare dni zwiekszac dawke. Wtedy by lzej dawaly o sobie znacskutki uboczne. Ale tez poprawa nastapilaby po wiecej niz 2 czy 3 tyg. Wiec glowa do gory. Skoro nie umierasz to jakos prztrwaj te 3 tyg. W sumie to juz tydzien ci zostal. Jaka dawke masz?

-- Śr sty 01, 2014 11:47 pm --

Pozatym pare postow wczesniej opisalam gonitwe mysli i to, ze nie moglam sie wypowiedziec, jakalam sie i zacinalam. Albo nagle ta pustka w glowie, ktora trudno opisac, nie mozesz nic powiedziec, stan zawieszenia mozgu hehe. Spkojnie. JA przy seroxacie to nawet mdlalam i mialam drgawki. Wiec to co przy wenli to pikus. :)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez pika30 02 sty 2014, 06:02
jak wygląda ta gonitwa myśli?

przez xmarcinx92 02 sty 2014, 12:07
dziekuje za odpowiedzi ,gonitwa mysli mysle ze to mowi samo za siebie tysiac mysli kazda powtarza sie i nie mozesz sobie odpowiedziec na proste pytanie

przez Tremor 02 sty 2014, 12:37
Czy ktoś zamienił wenlafaksynę na citalopram? Mam wrażenie, że wenla nie działa już na mnie tak dobrze, jak kiedyś. A do tego obniża inteligencję, człowiek robi się lekko fajtłapowaty. Moja psychiatra mówiła, że następny do wypróbowania u mnie byłby citalopram, bo kiedyś brałem już paroksetynę. Czy macie jakieś porównanie wenlafaksyny i citalopramu?

Moje rozpoznanie to F41.2 - mieszane zaburzenia lękowo-depresyjne.

przez CórkaNocy 02 sty 2014, 17:16
przez te lęki na moklo zaczynam tęsknic za tą sympatyczną zamułką po wenli, za tym że nie miałam sily się nieraz przez tydzien umyc, bo bylam taka zmeczona
ale nie balam się, nie mialam nerwobóli :(

chyba z tej drogi nie ma zadnego wyjscia
wyprobowalam juz wszystkie grupy antydepresantow i neuroleptyki :(
i lipa niestety
CórkaNocy

przez Popiół 02 sty 2014, 21:25
W niektórych przypadkach łączy się ostrożnie moklobemid z amitryptyliną, ciekaw jestem jak by to się spisywało.
Popiół

przez CórkaNocy 02 sty 2014, 21:31
Popiół, amitryptylina podobno działa silnie na noradrenaline, a ona mi nasila zawsze lęki

ja żałuję, że lekarz mi nie pozwolił brać mirtagenu, bo mało co jem i schudłam już o wiele za dużo, bo przez nerwy to nawet w święta nie mogłam jeść

a ponoć olanzapina zwiększa apetyt? mam ją w domu, tyle że ona chyba bardziej muli od kwetiapiny :/ bo kwetiapinie mnie łapie tylko lekka gastrofaza po zażyciu, zjem jeden czy dwa jogurty i tyle apetytu

nie chciałabym też wracać na wenlę, bo ona trochę kasuje libido, ale jak trzeba będzie to nie będę na takie uboki patrzeć

a Tobie jak na mianserynie idzie?
CórkaNocy

przez lunatic 02 sty 2014, 21:32
możnaby spróbować dorzucić hydroksyzynę do niego

przez CórkaNocy 02 sty 2014, 21:34
próbowałam i różnica taka co żadna, mnie hydro nie zmniejsza lęków, jedynie lekko podmuli, a nawet zasnąć nie pomaga

-- 02 sty 2014, 21:38 --

ktoś z was próbował olanzapinę?
CórkaNocy

przez lunatic 02 sty 2014, 21:40
SSRI + mała dawka reboksetyny?

Sortuj wg