WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 05:27
xmarcinx92, o tak, czasem juz praktycznie bylam obudzona a jeszcze sen trwal :mrgreen: Popiół, no tak, bo mnie porusza strasznie ten filmik bo widze sama sibie w nim. A ta nadzieja na koniec mnie zabija bo ja mam malo. Placze tez jak mam dola albo przespie caly dzien i zdaje sobie sprawe z mojej marnej egzystencji. Wtedy potrafie sie rozbeczec dosyc glosno. Po takim beczeniu troche ulgi ale nie jakies pozytywniejsze myslenie... A apatyczna to jestem. Nie chce mi sie z nikim gadac i nikogo widziec. Mam gdzies wychodzenie na imprezy do kina czy cokolwiek. Juz mam takze gdzies spotkanie ze znajomymi. Moje myslenie jest takie, ze po co mam sie z kims spotykac i gadac, na co to komu, do czego mi to potrzebne, i tak moje zycie jest i bedzie do dupy... i takie tam. Nie mam ochoty. Chyba juz jestem w bardzo zlym stadium deprechy. najchetniej bym z wyra nie wychodzila tylko siedziala z kompem. Wydaje mi sie, ze na tym forum nie ma ludzi w tak oplakanym stanie deprechy jak ja. Al czy tak jest to nie wiem. Nie widze jednak postow, ze ktos juz nie ma checi nawet z lózka wychodzic...
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez true 01 sty 2014, 15:33
sie nie rozplakalam :O ale troche mi smutno sie zrobilo :/

przez Popiół 01 sty 2014, 20:45
Miss Worldwide, wiem doskonale przez co przechodzisz, sam przez ostatnie miesiące 80% czasu spędzam w łóżku, straciłem kolejną pracę, odizolowałem się od społeczeństwa, unikam nawet kontaktu z najbliższą rodziną, odrzuciłem znajomych już nikt nawet nie dzwoni, nie piszę, zresztą i tak bym pewnie nie odebrał. Nie musisz mi tłumaczyć tego piekła przez które się przechodzi w trakcie tej choroby. Ciągły głęboki smutek, apatia, brak chęci do czegokolwiek, rezygnacja, utrata zainteresowań, lęk, poczucie winy, zaniżona samoocena, myśli samobójcze, uczucie ciągłego zmęczenia, obniżenie sprawności myślenia, koncentracji, problem z podjęciem najprostszej decyzji, pesymistyczne postrzeganie przyszłości i świata.
Mógł bym tak jeszcze wymieniać...znam doskonale te objawy.
Człowiek zdrowy który nigdy nie przeżył silnej depresji nigdy nie zrozumie jak wyniszczająca jest ta choroba.

-- 01 sty 2014, 20:56 --

Bywały też chwilę gdzie poddawałem się całkowicie, odmawiałem leczenia i dość skrupulatnie planowałem samobójstwo, uczyłem się wiązać węzeł szubieniczny, obliczałem długość sznura do masy ciała by nastąpiło zerwanie rdzenia itp...
Tak że widzisz Miss nie ty jedna cierpisz, ta choroba zbiera ogromne żniwa na całym świecie.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xmarcinx92 01 sty 2014, 21:55
dzien 10 a ja sie wszystkiego boje to nie lek a zlo

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 21:57
Popiół, ale teraz jest lepiej rozumiem? ile czasu borykasz sie z depresja i co wplynelo na poprawe? ja jestem zamknieta w domu i nikogo nie mam ochoty widziec. Sama wybralam nigdzie nie isc na Sylwestra i nie bylo mi smutno z tego powody a wrecz przeciwnie. Cale szczescie, ze nie musialam sie wysilac i moglam siedziec sobie sama. Wychodze z domu tylko wtedy kiedy naprawde musze. Do lekarza po zwolnienie czy po recepte. Kupic cos do jedzenia. Jestem zadowolona, ze wyslalam swoja druga polowe do rodziny i mialam dojechac na Sylwka ale sie wymigalam. Mam plany rozpaczac od nowa walke bo leki jakos chyba slabiutko dzialaja. (pewnie chociaz to ich zasluga, ze jem, pije, ide po zwolnienie i recepte) Wiec zaczne chodzic na fitness jakies cwiczenia grupowe bo ponic dobry wysilek jest b. dobry na depreche. PSycholog tez w tym miesiacu ale jakos marnie widze cale te psychoterapie. Ciagle tylko ukladanie dnia o ktorej mam wstac i o ktorej isc spac bo mam wszystko do gory nogami. Ale jak wstaje rano to i tak tylko sie snuje i czekam na wieczor jak zbawienie zebym mogla sie polozyc z kompem cos obejrzec i zasnac. Wiec silownia, moze jakas aromaterapia i akupunktura. Nie wierze, ze cos pomoze ale zobaczymy.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez lunatic 01 sty 2014, 21:57
xmarcinx92,
a czemu odstawiłes paroksetyne?

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 21:58
xmarcinx92,walnij sobie jakies benzo. Malutka daweczke.

Pristiq 100mg

przez xmarcinx92 01 sty 2014, 22:05
wale ale ile mozna, odstawilem paro bo uprawiam sport a paro mnie zamulalo strasznie, 10 dzien wenli pomozcie jakie u Was poczatku byly, ja mam takie cos jak siedze z dziewczyna ze chce cos poiwedziec ale mam pustke w glowie takie znuzenie/pobudzenie/podirytowanie...ciagla gonitwa mysli i uczucie ze jestem do niczego stany lękowe bardzo nasilone...

przez lunatic 01 sty 2014, 22:10
ja brałem bardzo dawno temu i nie pamietam dokłądnie kiedy przeszły objawy uboczne ale po 2 tygodniach powinno byc lepiej, na mnie lek dzialal nawet dosc dobrze, nie bylo jakiegos duzego zamulenia jak po paroksetynie

przez Popiół 01 sty 2014, 22:13
Miss Worldwide, czy ja wiem czy lepiej, są chwile lepszego samopoczucia wieczorem i chociaż coś moge wyskrobać na forum. Też wigilie i sylwka spędziłem w samotności, wymigiwałem się jak mogłem od kolacji wigilijnej.
Stany depresyjne zaczęły się u mnie w okolicach 18 roku życia (mam 28 teraz) z ciężkimi epizodami depresji borykam się od kilku lat, bywały chwile remisji a tak to raczej taka dystymia pomieszana z ciężkimi nawrotami które kompletnie rujnują to co zdołam odbudować w okresie lepszego samopoczucia.

Jak masz drugą połowę to znaczy że nie jest jeszcze najgorzej ;) Trzymaj się.

-- 01 sty 2014, 22:15 --

Miss Worldwide, a Ty bierzesz jakieś leki ?
Co wpłynęło na moją poprawę? Raczej leki, bez nich nie jestem w stanie funkcjonować.

-- 01 sty 2014, 22:18 --

O ile można to w ogóle nazwać poprawą.
Popiół

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 22:40
szukam rowniez jakies dobrej kliniki prywatnej w Polsce gdzie by mnie zamkneli i jakies pranie mozgu zrobili. Typowo dla ludzi z depresja. Dajcie jakies namiary prosze bo ja nie dam rady juz dluzej.

Pristiq 100mg

przez Popiół 01 sty 2014, 22:47
Te kliniki prywatne to ładne zdzierstwo, na twoim miejscu poszukał bym dobrego psychiatry i skorzystał z psychoterapii np. CBT. Na pewno taniej Cie to wyjdzie.
Popiół

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 22:48
Popiół, o tak, ja zyje jeszcze dzieki lekom. Biore duloksetyne ale teraz tylko 30mg bo chcialam zejsc z niej bo wpadlam na genialny pomysl posiadania dziecka. (bo juz sie boje, ze pozniej moze byc za pozno a chce miec, mam 33 lata) Wiec to 30mg tylko utrzymuje mnie przy zyciu chyba.
Mam druga polowe ale nie mam.... Jestesmy razem od 7 lat ale juz od dawna wszystko sie zawalilo. Ja wole spac sama, nie mam ochoty na nic. W jakis sposob jeszcze on mnie wspiera bo zabiera do lekarza itd. Wyciaga na sile z lozka jak nie awantura to dobrymi slowami. Ale we mnie nie ma juz milosci. Raczej przyzwyczajenie, ze on jest i tyle. A sama boje sie podjac krok i oposcic zwiazek a on w takiej sytuacji tez chyba nie ma odwagi odejsc bo sie martwi....
Ale teraz to mnie dobiles... Uprawiasz sport! Czlowieku nie jest zle z toba!!! Martwi mnie tylko, ze jednak sport nie wyciaga cie z bagna??? To byla prawie moja ostatnia deska ratunku, ze niby tak pomaga na depre a tu piszesz, ze uprawiasz sport a dalej lipa :why:

-- Śr sty 01, 2014 10:50 pm --

Popiół, bylam juz na ilus tam sesjach z behawioralnej. Nic a nic do mnie nie przemawia. A tu na miejscu nie moge znalezc psychologa zadnego co by inny nurt stosowal... Czemu zdzierstwo te kliniki????
Ostatnio edytowano 01 sty 2014, 22:51 przez Miss Worldwide, łącznie edytowano 1 raz

Pristiq 100mg

przez Popiół 01 sty 2014, 22:51
Możesz rozważyć też szpital, w prywatnych klinikach nie mają cudownych technik uzdrawiania czy też lepszych leków, nie łudź się.
Popiół

Sortuj wg