WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez macieywwa 26 gru 2013, 15:33
xmarcinx92 napisał(a):jara ktos ziolo przy wenli?

nie polecam..
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Santiago20 26 gru 2013, 23:48
CórkaNocy... Bierzesz Moklobemid?! Tuż to stary lek bardzo.. :shock: Ma większe skutki uboczne no i trzeba unikać jedzenia niektórych potraw... Nie rozumiem tego po co łykać Moklobemid skoro mamy nowe leki SSRI bądź SNRI.... Nie czaje...

Tylko tak.. same leki Cię nie wyleczą.. Puść sobie muzyke.. wyjdź do ludzi... Pokaż się! rób to co najbardziej lubisz, wyjdź do klubu. ŻYJ! :)

Zobacz sobie to... http://demotywatory.pl/uploads/201312/1 ... dy_600.jpg

Może ten obrazek coś w Tobie odmieni...

przez CórkaNocy 27 gru 2013, 14:52
Santiago20, taaa, jak na mnie wszystkie ssri i snri źle działają to co mam zrobić? jak po nich wegetuję i jestem na tyle senna, że jestem nie do życia

skutki uboczne? ponoć mniejsze ma moklo niż ssri, już sama ulotka o tym świadczy i relacje innych
unikać potraw? nie słyszałam, żeby ktoś tak robił a wszyscy żyją - to dotyczy starych mao, moklo jest stosunkowo nowoczesny i bezpieczny w porównaniu do starych

wyjdź do ludzi? jak nieraz bez dobrze dobranych leków nie jestem w stanie zadbać o siebie i nawet normalnie rozmawiać z ludźmi bo jestem jak zombie?
do klubu? próbowałam, ale moje przewlekłe zmęczenie nie daje mi się nawet normalnie ubrać i potem tańczyć, marze wtedy żeby wrócic do domu?

a co powiesz na depresję biologiczną? której nie da się tak o wyleczyć dobrym klimatem, znajomymi? dopóki nie dobierze się dobrze leku jest się kupą gówna? na mnie tradycyjne sposoby nie działają, od wielu lat choruję na depresję, mam ją w genach i nic na to nie poradzę

tu nie ma wplyw na to srodowisku, bo żyje dobrze, jedynie mózg źle pracuje

-- 27 gru 2013, 14:53 --

skoro tobie takie banalne metody, spontanicznosc pomaga to sie ciesz, ja mogę być spontaniczna i życ tylko na dobrze dobranych lekach - na ssri i snri jestem nie do życia! i nawet miesiące czekania, zmiana dawek tego nie zmieniają
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 28 gru 2013, 00:57
CórkoNocy, zaprawdę powiadam Ci: wybacz mu (Santiago20), albowiem nie wie co czyni (mówi) :D
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez true 28 gru 2013, 23:19
Santiago20 napisał(a):CórkaNocy... Bierzesz Moklobemid?! Tuż to stary lek bardzo.. :shock: Ma większe skutki uboczne no i trzeba unikać jedzenia niektórych potraw... Nie rozumiem tego po co łykać Moklobemid skoro mamy nowe leki SSRI bądź SNRI.... Nie czaje...

Tylko tak.. same leki Cię nie wyleczą.. Puść sobie muzyke.. wyjdź do ludzi... Pokaż się! rób to co najbardziej lubisz, wyjdź do klubu. ŻYJ! :)

hhahaa to kolejne "wez sie w garsc" jak morde bil o jesoooooo

przez lunatic 28 gru 2013, 23:22
Santiago20 napisał(a):CórkaNocy... Bierzesz Moklobemid?! Tuż to stary lek bardzo.. :shock: Ma większe skutki uboczne no i trzeba unikać jedzenia niektórych potraw... Nie rozumiem tego po co łykać Moklobemid skoro mamy nowe leki SSRI bądź SNRI.... Nie czaje...

Moklobemid zaraz po tianeptynie daje najmniej skutków ubocznych ze wszystkich antydepresantów, nie trzeba przy nim unikać żadnych potraw, chyba Ci się pomyliło ze starszymi nieselektywnymi IMAO

przez magnolia84 28 gru 2013, 23:24
lunatic, nie masz racji. Po moklo ludzie rzygają dalej niż widzą

-- 28 gru 2013, o 22:24 --

true, jak się czujesz? Od kiedy jesteś na pełnej dawce?
magnolia84

przez lunatic 28 gru 2013, 23:25
jakiś odestek zawsze będzie miał skutki uboczne, moklobemid i tianeptyna mają go najmniejszy

przez magnolia84 28 gru 2013, 23:28
lunatic, na tym forum czytałam posty mnóstwa ludzi, którzy mieli spore uboki po moklo
magnolia84

przez lunatic 28 gru 2013, 23:38
widze ze niektórym trzeba bardzo precyzyjnie pisać bo nie rozumieją o co chodzi, moklobemid jest jednym z najlepiej tolerowanych leków wśród wszystkich którzy go biorą, a nie wśród użytkowników forum nerwica.com ,którzy go brali

przez magnolia84 28 gru 2013, 23:44
lunatic, użytkownicy forum to **uj? W necie pełno jest opinii ludzi, którzy go brali i pisali o męczących ubokach. Sorry ale czasem piszesz jak pobity.
magnolia84

przez Popiół 28 gru 2013, 23:50
magnolia84, to poczytaj sobie w necie o skutkach ubocznych ssri. Rzyganie po moklo nijak ma się do czasami trwałych dysfunkcji seksualnych czy anhedonii utrzymującej się po terapii ssri.
Popiół

przez magnolia84 28 gru 2013, 23:52
Popiół ale ja mówię o ubokach w trakcie terapii jakbyś nie zauważył. Poza tym nigdzie nie napisałam, że moklo jest gorszy od SSRI.
magnolia84

przez lunatic 29 gru 2013, 00:05
magnolia84 napisał(a):lunatic, użytkownicy forum to **uj? W necie pełno jest opinii ludzi, którzy go brali i pisali o męczących ubokach. Sorry ale czasem piszesz jak pobity.

Due to negligible anticholinergic and antihistaminic actions, moclobemide has been better tolerated than tri- or heterocyclic antidepressants. Gastrointestinal side effects and, especially, sexual dysfunction were much less frequent with moclobemide than with SSRIs.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12595913

Side effects of moclobemide are exceptionally low, with insomnia, headache and dizziness being the most commonly reported side effects in the initial stages of therapy with moclobemide

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1609337

-- 28 gru 2013, 23:06 --

jak ktoś umie podstawy angielskiego to pisze wyraźnie czy moklobemid jest lepiej tolerowany od innych leków czy nie, już pomijam to ze moj lekarz tak samo stwierdzil i tak samo sie na sobie o tym przekonałem

Sortuj wg