WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez true 13 gru 2013, 12:49
mnie sie skutki trzymaly jakies 5 dni ...
Kurde powiedzcie mi moze ktos tak mial ?? od paru dni strasznie mnie boli glowa !!!!!! BARDZO STRASZNIE :/ normalnioe trzaska mi w srodku przechodzi na oczy , nos , tyl glowy .. czy to moze powodowac efectin? zezarlam cale opakowanie 75 i bylo ok , nawet bylam zadowolona a teraz jeb poprostu budze sie z bolem wstaje z bolem ledwo zywa jestem :/

przez pika30 13 gru 2013, 18:19
macieywwa, to znaczy że wcześniej źle cię zdiagnozowali?

przez jex 14 gru 2013, 16:37
Jestem trzeci dzień na odwyku od wenlafaksyny. Z 225 mg do 0 mg w 8 dni - lekarz rozpisał mi taki plan: 6 dni 150 mg i 6 dni 75 mg (lub tylko 4 + 4 dni jeśli będę to dobrze znosił). Dopiero po drugiej dobie od "wyzerowania" zaczęły się u mnie mocne problemy fizyczne, od których prawie nie ma wytchnienia. Gdybym wcześniej orientował się jak wielka rzesza ludzi ma długotrwałe objawy odstawienne poważnie rozważyłbym czy się w to pchać czy pozostawić sobie ten środek jako ostateczność gdy inne nie zadziałają.
jex

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ala1983 14 gru 2013, 16:46
Z 225 mg do 0 mg w 8 dni - lekarz rozpisał mi taki plan: 6 dni 150 mg i 6 dni 75 mg

:shock: No nieźle..
Mi zejscie z 75 zajęło ponad 2 miesiące.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez zzYxx 14 gru 2013, 16:51
A mi zejście ze 150 zajęło... 2 dni. Magia!
The Walking Dead.

przez Katarzynka40 14 gru 2013, 17:07
Ja schodziłam z efectinu 75 er też jakies dwa miesiące...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez magnolia84 14 gru 2013, 19:36
2 tygodnie, bo nie wspomnę już o 2 dniach to stanowczo za krótko na schodzenie z wyższych dawek leku
magnolia84

przez NieznanySprawca 14 gru 2013, 22:18
jex napisał(a):Jestem trzeci dzień na odwyku od wenlafaksyny. Z 225 mg do 0 mg w 8 dni - lekarz rozpisał mi taki plan: 6 dni 150 mg i 6 dni 75 mg (lub tylko 4 + 4 dni jeśli będę to dobrze znosił). Dopiero po drugiej dobie od "wyzerowania" zaczęły się u mnie mocne problemy fizyczne, od których prawie nie ma wytchnienia. Gdybym wcześniej orientował się jak wielka rzesza ludzi ma długotrwałe objawy odstawienne poważnie rozważyłbym czy się w to pchać czy pozostawić sobie ten środek jako ostateczność gdy inne nie zadziałają.

Wybaczcie dosadność, ale jak dla mnie kolejny tępy skurwiel udający lekarza. Z wenli można zejść zupełnie bezproblemowo -ale- jak zauważyli przedmówcy, to wymaga nawet parę miesięcy redukcji. Taki wysiłek oprócz zaoszczędzenia bezsensownego cierpienia (bo dla mnie odstawienie wenli z dnia na dzień to coś, jak ostra delira, rozumiem w pełni Twój ból :mrgreen: ), znacząco zmniejsza szansę nawrotu choroby. Powinien wiedzieć, do cholery. Ale przecież nie jego ból, nie jego problem, heheh. Jest jeszcze drugi patent na lajtowe zejście z wenli- zamienić ją na fluoksetyne, która ma znacznie dłuższy okres półtrwania w organizmie, i później bez przeszkód sobie z niej zejść. Jak nie możesz wytrzymać, to leć do doktorka, niech pisze papierek na fluo i wsio.
NieznanySprawca

przez trombeczka 15 gru 2013, 16:22
Na mnie ten lek działa jak placebo (zresztą jak wszystkie jakie brałam), tylko ze skutkami ubocznymi. Zejście z tego leku jest aktualnie moją ostatnią deską ratunku, psychiatria nie jest w stanie mi nic więcej zaproponować, więc jeśli zejście z tego nie poprawi mojego funkcjonowania i ma być jak teraz to ja już nie chcę tak dłużej i wymyślę sposób aby skutecznie z sobą skończyć

Jak bezpiecznie z tego zejść? Starczy przez 7 dni brać 150, później przez 2tyg brać 75 i po tym 0?
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez Atalanta 15 gru 2013, 17:04
trombeczka a myślałaś o psychoterapii?
zejście ze 150 to chyba min 3 miesiące, zależy jak długo brałaś...

przez trombeczka 15 gru 2013, 17:23
Psychoterapia, a raczej pseudopsychoterapia na jaką uczęszczam nic mi nie daje. Raz, że to psycholog, dwa, że rozmawiam z nim o przysłowiowej pogodzie, trzy wizyty odbywają się nieregularnie. W sumie mogłabym spróbować gdzie indziej, ale jak to ma mieć znów podobny przebieg, to ja dziękuję. Pomyślę oczywiście jeszcze o tym ale na razie wolałabym usunąć ze swojego życia leki. Zdecydowałam się na nie naiwnie myśląc, że mi pomogą. Niestety okazało się, że jest wręcz przeciwnie, zmieniłam się jako człowiek, jestem utrapieniem dla rodziny, której nie mogę nic zaoferować. Do tego doszło wiele objawów fizycznych, które sprawiają, że jestem jeszcze bardziej zdołowana - oczywiście dla psychiatry każdy z objawów jest pogorszeniem stanu spowodowanym chorobą. Marze o tym, aby było tak jak przed braniem leków, wtedy było źle i narzekałam ale teraz jest jeszcze gorzej. :(

Biorę 6 miesiąc przy czym dawki były zwiększane stopniowo co dwa tygodnie kończąc na 225mg i dodając do tego w między czasie jeszcze 2 antydepresanty. Podejrzewam, że moje skutki to połączenie tej trójki ale na wenli już od samego początku czułam się coraz gorzej i nieswojo. Podobno też z niej najtrudniej zejść, więc wolałabym od niej właśnie zacząć. Kurcze myślałam, że teraz ten proces będzie można w miarę łatwo odwrócić i zmniejszać dawki co tydzień/dwa, ale nie przyszło mi nawet na myśl, że zmniejszenie dawki o 75mg może trwać, aż 3 miesiące :why:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez NieznanySprawca 15 gru 2013, 17:39
trombeczka, nie męcz się, wskakuj na fluoksetynę.
NieznanySprawca

przez Atalanta 15 gru 2013, 17:44
Powinnaś zmienić psychologa na profesjonalnego psychoterapeutę.
A korzystałaś już z konsultacji innych psychiatrów?

Na temat odstawiania
http://www.anty-psychiatria.info/cms/pa ... le-jak.php

przez wielbłądzica 15 gru 2013, 17:56
ja na wenli jestem od września. znikly objawy somatyczne lęków, ale sam irracjonalny lęk został. brakuje mi też motywacji. wszystko mi jedno.

Sortuj wg