WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Katarzynka40 06 gru 2013, 00:58
wg mojego psychiatry benzo najlatwiej i najlagodniej odstawic podczas brania antydepresantu. Sprawdziłam, miał rację.
Bezboleśnie odstawiłam klonazepam kilka lat temu, choć obecnie niestety na krótko mam nadzieję, do niego powróciłam:(
Żeby bezproblemowo odstawiać, trzeba osiagnąc stabilny stan więc generalnie gdzieś po 3 miesiacu brania antydepresantu podobno najlepiej...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez true 06 gru 2013, 15:24
Trepifajksel napisał(a):true, Będzie dobrze, obiecuję Ci to ;) Mnie już raz wenla wyciągnęła z bagna do życia. Ciebie też wyciągnie ale to trzeba troszkę czasu. Te myśli, żeby robić to czego się boisz zaczną się nasilać aż w końcu zaczniesz to robić. Przełamiesz się w pewnym momencie i zobaczysz, że to wcale nie jest takie straszne i potem już będzie coraz lepiej.

Co do mnie. Byłem dziś u lekarza i doszliśmy do wniosku, że to ten Afobam mnie tak poniewiera a on ma w skutkach ubocznych właśnie stany depresyjne, drżenie mięśni ze zwiotczeniem ich, taki syf, który odczuwam jak przestaje działać. Przepisał mi nowe leki o których nie będę pisać bo boję się komentarzy, napiszę o rezultatach. Tak że z wenlą daję sobie na razie spokój, ona mnie postawiła na nogi i chyba to nadal działa skoro żyję jakoś, pracuję. Skupiam się teraz na walce z atakami lęku, paniki czyli z tym co mi głównie w życiu doskwiera, i dodatkowo przed nawrotem depresji.

Ps. true, będzie dobrze i z niecierpliwością czekam na zmianę Twojego avatara ;)

dzieki za slowo , ja mam nadzieje , ze bedzie tak jak piszesz ;) 2 dni powiem ze mialam w miare ok , nawet obiad zrobilam :D to sukces noooooo , bo mi sie nawet do kuchni nie chcialo wchodzic ;) kupilam prezenty dzieciakom :D i nawet zapytalam pania w sklepie o baterie ... to jak raczkowanie ale dobre i to ;)

a dlaczemu avek nie ladny?? ;)

-- 06 gru 2013, 15:26 --

Trepifajksel napisał(a):Więc tak, mogę powiedzieć, że Atarax mi nie pomaga. Być może będzie mnie w stanie uspokoić kiedy będę już na SSRI, ale na pewno nie teraz.

Mam do Was pytanko. Czy macie może ciemne plamy pod oczami bo kiedyś nie miałem a pojawiły się mniej więcej w czasie gdy zacząłem mieć lęki.

taaa mam , watroba daje o sobie znac :/

przez Trepifajksel 06 gru 2013, 16:26
Ładny ale mało optymistyczny, mam nadzieję, że zamienisz go wkrótce na np. rumianą na buzi dziewczynkę z pięknymi niebieskimi oczami idącą po kolorowej tęczy, wśród kolorowych kwiatów :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 06 gru 2013, 20:04
Trepifajksel napisał(a):
Ładny ale mało optymistyczny, mam nadzieję, że zamienisz go wkrótce na np. rumianą na buzi dziewczynkę z pięknymi niebieskimi oczami idącą po kolorowej tęczy, wśród kolorowych kwiatów :)

zalezy od sposobu widzenia :) Dla mnie dziewczyna rumiana na buzi w kwiatach to wyobrazenie dziewczyny na wsi i tyle :). Ja bym innego awatara wybrala na hold szczescia i zadowolenia wiec chyba sprawa indywidualna :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez true 07 gru 2013, 17:33
Trepifajksel napisał(a):

eeehehehe to zbyt optymistyczne , ja od zawsze jestem pesymistka ;)

przez daablenart 10 gru 2013, 12:47
Witam.U mnie po 5 tygodniach na wenli troszkę lepiej ale bez szału.Lęk przed chorobą serca pozostał,wątpliwości czy kardiolog czegoś nie przeoczył w badaniach ekg,echo,holter,biochemia,markery itp itd,napięcie mięśni ramion,szczękościsk aż bolą mnie zęby ,nerwobóle w okolicy serca,osłabienie i senność.Ale mam więcej chęci i zaczołem znów biegać po troszku bo lęk przed zawałem został.Zaczołem się sprawdzać czy coś się nie dzieje w trakcie wysiłku.Poczekam jeszcze trochę jeśli nie będzie lepiej to trzeba będzie zmienić leki.Pozdrawiam

przez barsinister 10 gru 2013, 17:27
daablenart napisał(a):Witam.U mnie po 5 tygodniach na wenli troszkę lepiej ale bez szału.Lęk przed chorobą serca pozostał,wątpliwości czy kardiolog czegoś nie przeoczył w badaniach ekg,echo,holter,biochemia,markery itp itd,napięcie mięśni ramion,szczękościsk aż bolą mnie zęby ,nerwobóle w okolicy serca,osłabienie i senność.Ale mam więcej chęci i zaczołem znów biegać po troszku bo lęk przed zawałem został.Zaczołem się sprawdzać czy coś się nie dzieje w trakcie wysiłku.Poczekam jeszcze trochę jeśli nie będzie lepiej to trzeba będzie zmienić leki.Pozdrawiam

miałem to samo i jest to do nie o wytrzymania, męczyłem się miesiąc z kawałkiem i w końcu odstawiłem, nie da się funkcjonować z taką tachykardią
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez trombeczka 11 gru 2013, 12:19
Jaka dawka jest śmiertelna?
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez daablenart 11 gru 2013, 12:48
Ale dawka czego?Ja jestem na wenli 75mg.Od czasu jak zaczołem brać dostałem jakiś dziwnych jazd jak by mi serduszko przeskakiwało w gardle.W badaniach nic nie wyszło.Ale świetnie się przez to potrafie nakręcić.

przez trombeczka 11 gru 2013, 13:46
Chodzi o śmiertelną dawkę wenlaflaksyny :?:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez true 11 gru 2013, 15:27
pewnie z 800 ? hahah

przez trombeczka 11 gru 2013, 15:58
800 to nie byłoby wcale dużo, a najpierw można po takiej dawce liczyć na uśpienie, czy np. ból lub inne dolegliwości :?: Ktoś coś słyszał :?:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez depas 11 gru 2013, 17:22
można liczyć na straszne męczarnie, to na pewno, nie polecam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez barsinister 11 gru 2013, 19:27
trombeczka napisał(a):Chodzi o śmiertelną dawkę wenlaflaksyny :?:

nie ma czegoś takiego jak "śmiertelna dawka", przy masywnym przedawkowaniu każdy organizm zareaguje inaczej
zresztą popełnienie samobójstwa przy pomocy wenlafaksyny jest niemal niemożliwe (i całe szczęście)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg