WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Trepifajksel 04 gru 2013, 22:20
true, Będzie dobrze, obiecuję Ci to ;) Mnie już raz wenla wyciągnęła z bagna do życia. Ciebie też wyciągnie ale to trzeba troszkę czasu. Te myśli, żeby robić to czego się boisz zaczną się nasilać aż w końcu zaczniesz to robić. Przełamiesz się w pewnym momencie i zobaczysz, że to wcale nie jest takie straszne i potem już będzie coraz lepiej.

Co do mnie. Byłem dziś u lekarza i doszliśmy do wniosku, że to ten Afobam mnie tak poniewiera a on ma w skutkach ubocznych właśnie stany depresyjne, drżenie mięśni ze zwiotczeniem ich, taki syf, który odczuwam jak przestaje działać. Przepisał mi nowe leki o których nie będę pisać bo boję się komentarzy, napiszę o rezultatach. Tak że z wenlą daję sobie na razie spokój, ona mnie postawiła na nogi i chyba to nadal działa skoro żyję jakoś, pracuję. Skupiam się teraz na walce z atakami lęku, paniki czyli z tym co mi głównie w życiu doskwiera, i dodatkowo przed nawrotem depresji.

Ps. true, będzie dobrze i z niecierpliwością czekam na zmianę Twojego avatara ;)

przez miko84 05 gru 2013, 09:40
Trepifajksel nie no nie wstydź się, napisz co Ci lekarz przepisał.
miko84

przez Trepifajksel 05 gru 2013, 22:40
Więc tak, mogę powiedzieć, że Atarax mi nie pomaga. Być może będzie mnie w stanie uspokoić kiedy będę już na SSRI, ale na pewno nie teraz.

Mam do Was pytanko. Czy macie może ciemne plamy pod oczami bo kiedyś nie miałem a pojawiły się mniej więcej w czasie gdy zacząłem mieć lęki.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 05 gru 2013, 22:43
hydro na silne napady lęku bywa za słaba, chociaż zależy od dawki. Jakie plamy? Masz na myśli sińce pod oczami?
magnolia84

przez Trepifajksel 05 gru 2013, 23:06
Masz na myśli sińce pod oczami?
Dokładnie tak - sińce. Źle się wyraziłem.

Co do hydro to zapisał mi 10mg w dawce 1 x 1 lub 2 x 1 lub 3 x 1, w zależności ile będę potrzebować. Pierwszą wziąłem dziś o 13.00, początkowo wydawało mi się, że coś zaczyna się dziać dobrego ale niestety nie, nawet mi się lęk nasilił. Poczekałem do 18.00 i wziąłem kolejną i znowu wydawało mi się, że zaczyna działać ale niestety nie. Delikatnie przytłumia ale nie uspokaja. Na kolejną nie czekałem i wziąłem 25mg benzo i dopiero ulga jakiej potrzebuję z tym, że ostatnio 25mg to dla mnie mało, co najwyżej dla podtrzymania działania. Na mocny lęk muszę wziąć 50mg benzo.

przez magnolia84 05 gru 2013, 23:13
mam sińce i w ogóle zmęczone oczy. Stosuję różne kremy pod oczy, piję rutinoscorbin i sińce zmniejszyły się.
Co do hydro, to działała ona na mnie jak lęki były jeszcze małe ale i tak w dawce 30-40mg. Na silne lęki jest za słaba i wtedy oczywiście benzo się sprawdza. Odkąd biorę SSRI ani hydro ani tym bardziej benzo nie są mi potrzebne.
magnolia84

przez Trepifajksel 05 gru 2013, 23:20
A co powiesz o Citalu 20mg (1/2 rano przez 2 dni, potem 1 rano ) na wejście w SSRI, żeby tak nie trzepało jak Wenla 75 bo po wzięciu nie dało się pracować.

piję rutinoscorbin
naprawdę pomaga?

przez magnolia84 05 gru 2013, 23:27
masz na myśli citalopram zamiast wenlafaksyny? Możesz spróbować. Pogadaj z lekarzem. Dla mnie wenlafaksyna działała lepiej niż citalopram. W ogóle wenla była najlepsza.
Dla mnie pomaga razem z dobrymi kremami na sińce pod oczy. Biorę teraz paroksetynę, po której zaczęły mi się pojawiać siniaki ale odkąd zaczęłam brać rutinoscorbin mam ich coraz mniej. Podobnie mam z sińcami pod oczami
magnolia84

przez Trepifajksel 05 gru 2013, 23:42
Tak, citalopram. Właśnie taki mi przepisał zamiast wenli jak powiedziałem jaki miałem po niej zgon. I teraz po tym jak przyjąłem tą wenlę boję się wziąć ten citalopram, wolałbym poczekać jeszcze 2 tygodnie do urlopu i dopiero wtedy zacząć. Chyba, że zgłuszę się na maksa benzem i jakoś przetrwam. Nie wiem za bardzo co robić ;)

przez magnolia84 05 gru 2013, 23:45
no to zacznij za 2 tygodnie, a do tego czasu asekuruj się benzo
magnolia84

przez Trepifajksel 05 gru 2013, 23:48
No chyba tak muszę zrobić.

A jak długo trzeba odczekać, żeby pozbyć się całkowicie benzo z ogranizmu po paru latach brania?

przez Katarzynka40 05 gru 2013, 23:55
Trepifajksel,
Jak wenla wniknie dobrze w organizm. U mnie po 3 miesiącach na wenli lekarz kazał odstawiac klonazepam i mimo, że się bałam, to odstawiłam zupełnie bez przeszkód w ciągu 2 tygodni. A próbowałam bez wenli i cięzko było...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez magnolia84 06 gru 2013, 00:19
magnolia84

przez Trepifajksel 06 gru 2013, 00:53
Ehhh..., nie ten lek rzuciłem co trzeba. Trzeba było zostać przy antydepresancie a benzo pomału odstawić lub zamienić je na coś mniej szkodliwego jak np. Atarax. Ale mądry polak po szkodzie.... :/

Sortuj wg