WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 23:13
wenla jest na tyle silna, że jak już bedziesz sie czul po niej dostatecznie dobrze, to możes zacząc odstawiać benzodiazepiny i nie czuc skutków ubocznych... Wiesz, z tym kiepskim samopoczuciem w weekendy to tez tak mam - mobilizuje się w tygodniu, w wekendy mam wiecej czasu i zaczynam sie obserwować i zajmowac zbyt nadto, co dobre nie jest, bo sie wczuwam w swoje samopoczucie...:(
Bierzesz efectin 75 ER? ma stopniowe uwalnianie i moim zdaniem jest droga ale najlepsza
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Trepifajksel 02 gru 2013, 23:29
Przepisał mi Venlabax 75 ER, ale wziąłem 2 kapsułki i nie kazał mi brać dalej.

przez Miss Worldwide 03 gru 2013, 05:22
Trepifajksel, jasne jak slonce, ze brak afobamu rozwala. A mozesz spac??? Ja jak bralam to nie bylo mowy o zasnieciu bez wziecia dobowej dawki. Nie ma tak, ze bierzesz sobie benzo caly tydzien a pozniej na weekend nie bierzesz. Nie wziales benzo i w tym samym czasie zaczales wenle... no tak sie nie robi hehe... Wal benzo i normalnie do roboty. Jak juz organizm sie przyzwyczai do wenli i zacznie dzialac czyli tak okolo 3 tyg. wtedy mozesz sobie powolutku schodzic z benzo. Ja w sumie na poczatku brania mialam tez jakies takie dziwne stany napiecia itd i wcale mi nie odpowiadal ten lek (xanax, afobam itd.) Z lekarzem razem wybralismy cloranxen i spisal sie na medal. Ale to tak na marginesie bo jak juz dosyc dlugo bierzesz ten twoj lek to nie zaczal tak nagle zle dzialac.
A tak pozatym to wspolczuje i nie wiem co doradzic wiecej jak to zebys zobaczyl czy jak wezmiesz normalnie afobam to czy lepiej bedziesz funkjonowac.
Ja juz pol roku jestem na zwolnieniu lekarskim na depreche i wcale ze mna nie lepiej. Aby z dnia na dzien i jak najszybciej zeby sie ten dzien konczyl. Tylko nie wiem gdzie mi tak spieszno...
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Trepifajksel 03 gru 2013, 09:39
Miss Worldwide, U mnie jest taka sprawa. Mam robotę w systemie 3-zmianowym i to mnie trochę rozwala. Przy 2 zmianie zasypiam ok 3.00 i wstaję o 11.00, na 3 zmianie w nocy się pracuje i to jest dla mnie dziwnie najkorzystniejsze bo rano po pracy zasypiam jak dziecko. Problem jest na 1 zmianie gdzie trzeba wstać o 5 rano i żeby się wyspać musiałbym chodzić spać o 23.00 co jest nierealne. Nie wiem ile musiałbym wczoraj tego benzo wziąć, żeby poczuć się dobrze, pewnie do totalnego zgłuszenia co w pracy grafika, który musi być aktywny umysłowo przez 8 godzin jest niemożliwe. Muszę dostać łagodniejszy lek albo mniejszą dawkę inaczej tego nie widzę i chyba będę musiał zacząć regularnie przyjmować benzo i ewentualnie zacząć kontrolowanie schodzić z dawki.

przez true 03 gru 2013, 12:09
Trepifajksel napisał(a):Złe wieści. Doczekałem do weekendu, żeby zacząć brać Wenlę 75mg w jednej dawce na dobę, i delikatnie mówiąc roz...bał mi się system. Po 2 dobach brania (2 dawki) musiałem dziś wziąć wolne bo nie byłem w stanie dziś żyć. MEEEEEGA zawroty głowy i ogólne rozwalenie, deprecha, drgawki, uczucie potwornego zimna, stan podgorączkowy 37C. Zadzwoniłem do lekarza, powiedział, że to właściwie normalne ale skoro pracuję to przepisze mi coś innego. Jutro mam zadzwonić i się umówić, a ja muszę wziąć wolne bo jestem tak rozbity, że nie daję rady.

Druga i może ważniejsza sprawa to doczytałem, że afobam i dormicum to ta sama rodzina, a ja ostatnio bez zbytniego zagłębiania się w temat brałem ten dormicum nasennie. Moja teoria jest taka, że być może to właśnie te leki połączone lub sam afobam brany regularnie, wywołują u mnie takie rozbicie psychiczne, takie jak dzisiaj. Podobnie się czułem w zeszły poniedziałek jeszcze przed wzięciem wenli. Boję się, że ten afobam, który biorę już 4 lata, po odrzuceniu w lutym antydepresantów, zaczyna mi tyle samo szkodzić co pomagać bo wtedy z antydepresantem brałem go tylko sporadycznie a teraz regularnie, codziennie. Teorię tą może jeszcze potwierdzić fakt, że w tygodniu gdy pracuję i biorę afobam to jakoś sobię radzę, natomiast w weekend przestaję go brać a w poniedziałek (już drugi z rzędu) mam zgon. A dzisiejszy zgon spotęgowany 2 dawkami wenli już był nie do opanowania.

Nie wiem co czynić..., boję się, że przestanę funkcjonować i wywalą mnie z roboty co dla mnie jest wyrokiem ........ Mam 37 lat, jestem sam i ledwo się utrzymuję, tracąc pracę, tracę wszystko.

bylo trzeba odsypac pare granulek , na poczatek dla przystosowania , ja zaczelam brac w weekend bo tez mialam zajebiste skutki , nawet budzilam sie w nocy i lasery widzialam , trzeslam sie i do tej pory mi zimno choc mam 25 stopni w domu , rzygalam jak kot i ledwo siedzialam , po okolo 5 dniach przeszlo , lekarz niech da ci urlop na tydzien a ty zaczynaj od malej dawki , nie stracisz pracy poprzez to ze bierzesz silne leki i musisz sie przystosowac

przez Santiago20 03 gru 2013, 14:46
Ja mam pytanie... Ciagle mysle nad tym zeby czuc sie jeszcze lepiej i zeby w koncu rozmawiac z ludzmi na luzie
otoz mam lek xetanor czyli Paro... I tak sobie mysle co by bylo jak bym dodal do dawki 225mg wenli ze 20mg paro? I czy to ma jakis sens?

przez trombeczka 03 gru 2013, 19:38
Żaden lek nie sprawi, że nasz lęk zostanie wyeliminowany. Ja brałam już kilka psychotropów i każdy łącznie z wenlaflaksyną sprawiały, że zaczęłam być niepewna i lękliwa w sytuacjach dnia codziennego (co wcześniej w ogóle nie miało miejsca) :bezradny:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez Santiago20 03 gru 2013, 20:37
Ja wierze w to ze zniknie lęk, mi jak juz pomogla Wenla.. Jestem pewny siebie nawet jak stoje przed cala klasa (10osob) i odpowiadam mam tylko leciutki lęk, ale dalej nie moge sie przebic aby z kims pogadac na luzie... Ale czy laczenie 2 antydepresantow cos by dalo? Np. Paro +Wenla

Btw. No to najwyrazniej bralas jakies zle leki czy cos.. Bo zeby antydepresanty dawaly odwrotny skutek? Tzn. Potegowali lęk? Niemozliwe... Chyba ze w poczatkowej fazie ich zazywania np. Przez 1 miesiac

przez trombeczka 03 gru 2013, 21:06
Każdy brałam od 2 do 3 miesięcy i każdy miał taki efekt, ja się czasem zastanawiam, czy te leki nie powodują mi jeszcze większego bagna niż mam
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez Santiago20 04 gru 2013, 00:03
No nie wiem jak ty ale mnie wyciągnął z takiego bagna ze szok... siedziałem w czterech ścianach przez 4 lata.. ale to długo historia... Teraz od Września poszedłem do szkoły... co pierw nie wyobrażałem sobie mnie w szkole... tyle ludzi... :shock: A teraz .. proszę...! :D

Może na Ciebie nie działają antydepresanty...? Ale to by było dziwne

No ale niby z twoich postów wynika że jak Ty nie wierzysz w żadną psychoterapie no to i może w leki nie wierzysz.. :D

No ale dobra.... bo odbiegamy od tematu...

- Czy można łączyć Paro i Wenle razem? I ma to jakiś sens?

przez Miss Worldwide 04 gru 2013, 00:50
Trepifajksel, to nie bierz afobamu tylko np wlasnie cloranxen, on tak nie zamula. Ja bardzo nie chcialam zeby lek mnie zamulal wiec psychiatra otworzyl ksiazke na takiej stronce gdzie kazde benzo mialo przypisana sile dzialania nasenna, zamulajaca, przciwlekowa itd. Wlasnie cloranxen byl tym najmniej zamulajacym z dobrym dzialaniem przeciwlékowym. Moze to by tobie cos dalo. A co do zasypiania. Benzo cie uspia ale co kilka dni bedziesz potrzebowal wiecej zebyzasnac wiec skonczysz na duzych dawkach. (ja tak mialam)

Tez pracowalam na zmiany (teraz jestem na zwolnieniu lekarskim) i pracowalam od 6 do 14 albo od 14 do 24. Musialam wstawac o 5. Jakos sie przyzwyczailam. Na poczatku byla masakra. O 11 czy 12 to juz nie widzialam ekranu komputera i normalnie same mi sie oczy zamykaly, Po kilku miesiacach jakos sie organizm przyzwyczail, ze na zmianie na rano musi byc rzeski do 14. I spoko. Pozniej do domu i w kime 2 godziny. Pozniej spac okolo 2 w nocy i o 5 na nogi. Potrzebowalam na to kilku dobrych miesiecy. Nie wiem ile ty juz pracujesz na te zmiany...

-- Śr gru 04, 2013 12:53 am --

Na léki i ataki paniki antydepresant dzialal i to w 100% je zlikwidowal (oczywiscie tylko w czasie brania bo bez antydepresantu cale te schematy wracaja) jednak potrzebowal na to kilku miesiecy. Na depresje dziala szybciej. Po paru tygodnich.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Santiago20 04 gru 2013, 01:01
No wiem że znikają jestem na to dowodem! :D

Ale mam jeszcze barierę przed rozmową z ludźmi... ech... może jakby połączył 2 antydepresanty...? Sam nie wiem...

przez trombeczka 04 gru 2013, 11:27
Santiago20, ale jeśli działanie leku ma zależeć od wiary w niego, bądź jej braku to mamy do czynienia z efektem placebo ;)
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez true 04 gru 2013, 16:07
mnie meczy jeszcze toaleta przed wyjsciami z domu ;) ale ok przyznaje , ciut lepiej , ciut , moze nakrecam sie .. ale mam mysli typu - ROB RZECZY KTORYCH SIE BOISZ a nie - NIE MOGE, NIE POTRAFIE , NIE CHCE , BOJE SIE !!

Sortuj wg