WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez true 29 lis 2013, 22:27
ja sie czuje w miare ok , zaczelam 2 listek , nadal nie mam apetytu , brzydze sie slodyczami , przestalam slodzic herbate , mam dziwne echo w glowie i rzuca mi sie na oczy tj musiala bardziej wyterzac wzrok gdy sie czemus przygladam , brak koncentracji , czasem jezyk mi sie placze , brakuje mi slow , nie umiem sie wyslowic .... upierdliwe to to

przez Santiago20 30 lis 2013, 01:17
Dajesz , dajesz! :D Twoje życie ulegnie poprawie, mówie Ci! Tylko daj sobie czasu! Wiesz ile ja już tych listków zjadłem.. wole nie liczyć... a 8 opakowań Wenli mam w szafce... :D Zapas kurva :D

Ja też to mam ... że czasami mi jakoś słów brakuje... np. gdy opowiadam o czymś.. i nagle taka pojawia się pustka w głowie... ale za chwilę wszystko wraca.. dziwne..

przez Katarzynka40 30 lis 2013, 16:06
Miałam też to uczucie pustki często, braku słów szczególnie w pierwszym miesiącu brania, po pół roku brania efectinu zaczęło mijać, a po odstawieniu już zupełnie zniknęło:)
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ICD-10 01 gru 2013, 10:42
To juz 7 tydzien brania wenli 150 mg

CO do napadów paniki/ OCD to czuję istotne działanie tego leku

Co do fobii społecznej to czasami lek działa rewelacyjnie, a czasami jego działanie niewiadomo gdzie znika

Co do depresji: tu mam mieszane uczucia : w dni robocze gdy jestem w pracy jestem nakrecony i pelen wigoru. W weekendy zas nic mi sie nie chce robic, wyjście do sklepu mnie irytuje itd. Może więc zacząć w weekedny rowniez pracowac, czy co . Juz od pół roku tak mam, że dni w pracy są u mnie weselsze , niż weekedny.

-- 01 gru 2013, 11:42 --

Chyba trzzeba bedzie wenle podbic do 225 mg
Klomipramina 225mg

przez ewela_6 01 gru 2013, 14:08
Ja też biorę 7 tygodni-->dawka 150 mg i dalej tak mam brać. Co do działania to na razie nastrój bez poprawy, dalej depresyjny... Faktycznie apetyt mały-co mnie cieszy, bo chudnę:) Libido równe 0...:( Czyli jak każdy lek ma plusy i minusy. Ale nie mam żadnych zawrotów głowy, czy bóli.

przez zamulan 01 gru 2013, 17:15
Przypomnę się, choruję na schizę parano i depresję popsychotyczną. Biorę obecnie 300mg już tydzień, no i w końcu czuję właściwe obroty, niestety, wygląda na to, że tolerancja na lek wzrasta, kiedyś wystarczyło 225mg, a teraz czuję się trochę odhamowana, ale nie jest źle, bardzo sobie to chwalę, mimo, że inni mogą momentami uznać, że to nieznośne. Do tego biorę 200mg Solianu, także dawka dziecięca, który tak dawkowany uderza presynaptycznie w D2, czyli dodaje energii, motywacji, ciekawości życia. Jest fajnie, naprawdę fajnie. Pozdro!
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Santiago20 02 gru 2013, 00:40
A ja mam pytanie.. Pewnie niektorzy pamietaja jak kilka stron wstecz "chwalilem" sie dzisiaj czuje sie niesamowicie dobrze, mam niemalze odlot jakbym wciagnal jakis koks ;D jak nalozylem sluchawy na uszy i puscilem muzyke to juz kompletnie... Odjazd! Nie wiem jak do tego doszlo ale wtedy wypilem az 3 redbulle przy mojej dawce 225mg wenli... No i dzisiaj to powtorzylem... ;DZnowu poszlo 3 redbulle i znowu to samo... Odjazd! Lecz w tym momencie juz powoli wraca do normy... A szkoda.. Ale coz.. I tu mam do Was pytanie czy polaczenie energy drinkow z wenla dawalo by taki efekt? :-o

przez ladywind 02 gru 2013, 01:28
ICD-10 napisał(a):To juz 7 tydzien brania wenli 150 mg

CO do napadów paniki/ OCD to czuję istotne działanie tego leku

Co do fobii społecznej to czasami lek działa rewelacyjnie, a czasami jego działanie niewiadomo gdzie znika

Co do depresji: tu mam mieszane uczucia : w dni robocze gdy jestem w pracy jestem nakrecony i pelen wigoru. W weekendy zas nic mi sie nie chce robic, wyjście do sklepu mnie irytuje itd. Może więc zacząć w weekedny rowniez pracowac, czy co . Juz od pół roku tak mam, że dni w pracy są u mnie weselsze , niż weekedny.

-- 01 gru 2013, 11:42 --

Chyba trzzeba bedzie wenle podbic do 225 mg

Podziwiam że przy OCD i depresji a przy tym fobii spolecznej czujesz się dobrze w pracy i lepiej niż w dni wolne
Jakis paradoks chyba
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez true 02 gru 2013, 08:42
Santiago20 napisał(a):Dajesz , dajesz! :D Twoje życie ulegnie poprawie, mówie Ci! Tylko daj sobie czasu! Wiesz ile ja już tych listków zjadłem.. wole nie liczyć... a 8 opakowań Wenli mam w szafce... :D Zapas kurva :D

Ja też to mam ... że czasami mi jakoś słów brakuje... np. gdy opowiadam o czymś.. i nagle taka pojawia się pustka w głowie... ale za chwilę wszystko wraca.. dziwne..

Daje daje i mam nadzieje na lepsze , dzis mam 2 wizyte u psychiatry i kuffaa co? znow uczucie strachu w brzuchu , gula w gardle , rece sie trzesa , a niech to ...........

-- 02 gru 2013, 13:51 --

dostalam dodatkowo Nootropil , czy ktos to stosowal???

przez daablenart 02 gru 2013, 19:28
Ja jestem po miesiącu na dawce 35mg.Nie ma nic lepiej.Najgorsze jest to że dalej mam lęki na temat choroby serca.Szczękościsk,napięcie i lęki,mam doła że lek nie działa.Pozdro

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 21:11
Standardowa dawka wenli to 75,
37,5 to jest na wejście przez pierwszy tydzień czy dwa, żeby było mniej skutków ubocznych...
Dlaczego nie zwiększasz?

przez daablenart 02 gru 2013, 22:08
Przepraszam mam dawkę 75mg.A jeszcze jeden bardzo nieprzyjemny objaw to ciągłe kołatanie serca nawet zaraz po przebudzeniu.

przez Katarzynka40 02 gru 2013, 22:35
daablenart,
A bierzesz coś na szybko puls? Wenla pobudza serce i bije szybciej. Mam nerwicę serca i biorę na kołatania i zwolnienie pulsu metocard - pół tabletki. Przy efectinie tez brałam bo mi mocno pobudzało kołatania...a przyjemne to to nie jest:(

przez Trepifajksel 02 gru 2013, 23:06
Złe wieści. Doczekałem do weekendu, żeby zacząć brać Wenlę 75mg w jednej dawce na dobę, i delikatnie mówiąc roz...bał mi się system. Po 2 dobach brania (2 dawki) musiałem dziś wziąć wolne bo nie byłem w stanie dziś żyć. MEEEEEGA zawroty głowy i ogólne rozwalenie, deprecha, drgawki, uczucie potwornego zimna, stan podgorączkowy 37C. Zadzwoniłem do lekarza, powiedział, że to właściwie normalne ale skoro pracuję to przepisze mi coś innego. Jutro mam zadzwonić i się umówić, a ja muszę wziąć wolne bo jestem tak rozbity, że nie daję rady.

Druga i może ważniejsza sprawa to doczytałem, że afobam i dormicum to ta sama rodzina, a ja ostatnio bez zbytniego zagłębiania się w temat brałem ten dormicum nasennie. Moja teoria jest taka, że być może to właśnie te leki połączone lub sam afobam brany regularnie, wywołują u mnie takie rozbicie psychiczne, takie jak dzisiaj. Podobnie się czułem w zeszły poniedziałek jeszcze przed wzięciem wenli. Boję się, że ten afobam, który biorę już 4 lata, po odrzuceniu w lutym antydepresantów, zaczyna mi tyle samo szkodzić co pomagać bo wtedy z antydepresantem brałem go tylko sporadycznie a teraz regularnie, codziennie. Teorię tą może jeszcze potwierdzić fakt, że w tygodniu gdy pracuję i biorę afobam to jakoś sobię radzę, natomiast w weekend przestaję go brać a w poniedziałek (już drugi z rzędu) mam zgon. A dzisiejszy zgon spotęgowany 2 dawkami wenli już był nie do opanowania.

Nie wiem co czynić..., boję się, że przestanę funkcjonować i wywalą mnie z roboty co dla mnie jest wyrokiem ........ Mam 37 lat, jestem sam i ledwo się utrzymuję, tracąc pracę, tracę wszystko.

Sortuj wg