WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez true 25 lis 2013, 11:52
ja nic nei czuje jeszcze , ciagle to samo a anawet powiem ze nerwowe ruchy mam :/ pare postow wczesniej mozesz poczytac ... niedlugo koncze pierwszy listek

przez ewela_6 25 lis 2013, 12:01
No Ty pierwszy listek, ale ja już biorę 6 tyg., najpierw dawkę 75mg, a od tygodnia 150 mg i co, i nic:( Wręcz pojawiają się lęki... I jak tu znaleźć motywację, jak się bierze leki i nie widać żadnej, nawet najmniejszej poprawy...
True a Ty jaką dawkę łykasz?

przez Trepifajksel 25 lis 2013, 13:53
Ale mam dzisiaj sajgon. Kręci mi się we łbie jak na ruskiej karuzeli, i to cholerne napięcie....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez true 25 lis 2013, 14:02
ewela_6 napisał(a):No Ty pierwszy listek, ale ja już biorę 6 tyg., najpierw dawkę 75mg, a od tygodnia 150 mg i co, i nic:( Wręcz pojawiają się lęki... I jak tu znaleźć motywację, jak się bierze leki i nie widać żadnej, nawet najmniejszej poprawy...
True a Ty jaką dawkę łykasz?

odsypywalam-dzielilam pierwsze dni tak najpierw na 3 pozniej na 2 a teraz juz biore cala ...
walnieta jestem przelecialam prawie 200 stron tego watku i co widze?? ze to kolejne gowno po ktorym sie pozniej "chodzi po scianach" wyczytalam tez ze bylo lepiej niektorym , skonczyli a pozniej z blaganiem psycha wracali do tabletek z wiekszymi lekami .. ja pierdziele , chyba wole lykac minimalne dla uspokojnia niz pozniej schodzic w dol i cierpiec gdzies zwijajac sie w klebek :/

-- 25 lis 2013, 14:03 --

Trepifajksel napisał(a):Ale mam dzisiaj sajgon. Kręci mi się we łbie jak na ruskiej karuzeli, i to cholerne napięcie....

mnie sie tez krecilo straaaasznie , najlepiej to przespac jesli mozna :/ i ma sie okazje

przez caramel rose 27 lis 2013, 12:56
Czy Wenlafaksynę można łączyć z Ryspolitem (Risperidon)?
Zastanawiam się czy nie zaproponować lekarzowi, aby przepisał mi ten lek, bo miałam inne antydepresanty (Fluoksetyna, Parogen, Asertin - po każdym miałam ogromne napady lęku i myśli samobójcze).
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez lulu.onthebridge 27 lis 2013, 13:49
A ja schodziłam od 225 bez żadnych problemów, a teraz po odstawieniu mam koszmarne zawroty głowy, nawet jak siedzę bez ruchu. Ktoś ma jakiś patent na to? Ile mogą się utrzymywać takie objawy?

przez Trepifajksel 28 lis 2013, 01:51
Byłem u lekarza. Przepisał mi Venlę 75mg pierwszy miesiąc i 150 drugi miesiąc. Mam ją w zasięgu ręki ale cholera boję się wziąć po roku przerwy. Jak myślicie, czekać do weekendu czy brać od razu?

przez magnolia84 28 lis 2013, 01:54
Trepifajksel, jak się boisz, to tak jak pisałam true - kup sobie w aptece puste kapsułki i podziel lek na 2 lub 3 części i przesyp do kupionych kapsułek (o ile ten lek jest w kapsułkach) i po tygodniu zwiększaj dawkę
magnolia84

przez NieznanySprawca 28 lis 2013, 01:54
Trepifajksel, czego tu sie bać? waal na haajlajf.
smacznego.
NieznanySprawca

przez Katarzynka40 28 lis 2013, 14:48
Witajcie,
Udzielałam się tutaj jakieś 5 lat temu.
Brałam przez ponad rok efectin ER 75 ER na lęki, silne zaburzenia równowagi i zawroty głowy z którymi walczyłam non stop przez 5 miesięcy. Odwiedziłam mnóstwo neurologów, laryngologów, miałam setki badań i nic. Poszła do psychiatry. Po tygodniu brania efectinu koszmarne zawroty minęły jak ręką odciął.
Brałam potem jeszcze rok efectin, powoli odstawiając. Bywało, że czułam się często zmęczona, senna, czasami odczuwałam, że lek mnie zbyt mocno znieczulił, ale generalnie mogę powiedzieć, że bardzo mi pomógł. Zaczęłam normalnie funkcjonować. nie bałam się jeździć sama, chodzi do urzędów. Zanim zaczęłam brać efectin byłam wrakiem - zrobienie kilku kroków z silnymi zawrotami głowy było nie lada wyzwaniem. Po tygodniu brania efectinu pojechałam nad morze z narzeczonym, bez żadnych objawów. nie miałam żadnych skutków odstawienia, bo odstawiałam bardzo, bardzo powoli - wysypywałam z kapsułki te małe granulki i codziennie zmniejszałam o 2-3 granulki... Psychiatra się śmiał z tego, ale nie miałam za to żadnych jazd z odstawieniem.
Piszę to, bo może komuś przyda się taka informacja.
Teraz niestety wróciłam na Forum - po śmierci taty dostaje silnych ataków paniki i lęku, że umieram, że zemdleje itp. teraz dostałam escitalopram. Mam nadzieję, że podobnie jak efectin mi pomoże.

Pozdrawiam walczących o lepszą jakość życia, o normalność...
Escitalopram 10 mg - 8 tygodni...

przez Miss Worldwide 29 lis 2013, 02:51
Trepifajksel, nie musisz kupowac kapsulek bo wenla chyba niedroga zeby tak oszczedzac. Poprostu wysyp wiekszosc do smieci zostaw troszke na dnie kapsulki i tak przez tydzien. Pozniej wysypuj coraz mniej az dojdziesz do calej kapsulki bez odsypywania. No a jak chcesz oszczedzic to tak jak pisala kolezanka uzywaj pustych kapsulek. Nie odczuwa sie nic jak sie zaczyna od malenkich dawek.

Co do ostatniego postu to chyba wiekszosc tutaj wie, ze zeby nic nie odczuwac to trzeba powolutku zmniajszac dawke. Ja tez odsypywalam po pare kuleczek. Problem nie jest tak wielki w odstawianiu tylko w tym, ze jak juz sie odstawi to cale gowno wraca czasem po kilku tygodniach czasem po roku...

a tak pozatym- bardzo mi przykro z powodu smierci Taty. Na pewno jest ci trudno a jeszcze trudniej jak sie ma osobowosc sklonna do lékow atakow paniki i depresji. A skoro juz mialas jakies epizody to widocznie sklonnosci masz. Trzymaj sie. Czas leczy rany a z choroba musisz walczyc. Ja juz mam dosycserdecznie tej calej walki ale umierac jeszcze nie chce chociaz sensu w zyciu nie widze.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 11:53
Miss Worldwide,
U mnie wróciło po prawie 4 latach od odstawienia, ale myślę, że choroba i śmierć Taty miała ogromny wpływ na to.
Straszne jest jeśli wraca kilka tygodniu po odstawieniu...A Ty efectin brałaś typowo na depresję czy stany lękowe?

przez Miss Worldwide 29 lis 2013, 13:06
Katarzynka40, na obie rzeczy. na léki dziala super i w malych dawkach. Wczesniej bralam seroxat i dziala super na obie rzeczy ale sie telepalam strasznie.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Katarzynka40 29 lis 2013, 16:11
Miss Worldwide,
Mi na leki poskutkował rewelacyjnie i w tempie błyskawicznym. Z zombie w ciągu kilku dni postawił mnie do pionu, jak nowo narodzona, więc chwalę ten lek:) W zasadzie przy znikomych skutkach ubocznych, choć to podobno silny lek, bo dwuskładnikowy.

Teraz mam SSRI - escitalopram - wg psychiatry słabszy a jego skutki doprowadzają mnie do szaleństwa:( albo jeszcze nie zaczął działać:(

Sortuj wg