WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez zzYxx 23 lis 2013, 22:24
NieznanySprawca napisał(a):W czwartek dowiedziałem się, że mój konował musiał sobie zrobić nieprzewidziane wolne, tym samym zostałem bez wenli, a do mojej lekarki bez zapisu nie szło się dopchać, wpadłem w manie, akatyzja, po mózgu wali mi 220V, rozmazuje sięobraz, kręci w głowie, jest kurva ostro, ale zajebiście i tak.
wypruwam z siebie 100 słow na minute, to jakaś lingwistyczna masturbacja, ciary chodzą mi po plecach, idę się zabawić i chyba schlać nieco, trzymta się ciepło świrki

Tyś to bez beki świr, 3m się :mrgreen:
The Walking Dead.

przez magnolia84 23 lis 2013, 23:17
nie wiem jak można dopuścić do takiej sytuacji i jeszcze mieć pretensje do lekarza, że musiał mieć wolne
magnolia84

przez Miss Worldwide 24 lis 2013, 01:51
true, kicha z ta depresja... nie chce sie zyc... wegetacja pozbawiona jakiejkolwiek radosci. :why: i tak juz od lat
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez daablenart 24 lis 2013, 12:29
Na wenli 23 dzień dawka 75mg.Cały czas czuje napięcie mięśni,makabryczny szczękościsk i pobudzenie.lęki minimalnie mniejsze troszkę więcej napędu,cierpliwości.Znikneło uczucie ciężaru na klatce piersiowej.Ale nadal szału nie ma.chyba trzeba poszukać innego leku.Mam dołki że nie działa-a miało być tak pięknie. :smile:

przez ewela_6 24 lis 2013, 14:21
Ja w czwartek idę do psychiatry i zobaczymy co daleej... Prawie 2 miesiące na tych lekach i żadnego rezultatu, wręcz pojawiły się jeszcze lęki:( Ile razu Wam zmieniali leki, aż trafiliście na ten co pomógł?

przez true 24 lis 2013, 14:26
Miss Worldwide napisał(a):true, kicha z ta depresja... nie chce sie zyc... wegetacja pozbawiona jakiejkolwiek radosci. :why: i tak juz od lat

znam ten bol :( mnie nic nei cieszy , nosz kuwa nic :/ , ciagly strach , scisnieta klata , beb i sraczka , za przeproszeniem :/

przez NieznanySprawca 24 lis 2013, 14:47
nie wiem jak można dopuścić do takiej sytuacji i jeszcze mieć pretensje do lekarza, że musiał mieć wolne

ee, nie mam pretensji, że musiał wziąć wolne, mam za to pretensje, że wypisuje mi leki równo do następnej wizyty, a żadne najlepsze tłumaczenie nie jest w stanie wyperswadować mu, że może warto byłoby rzucić paczkę leku na zapas. Toteż gdy spierdzieli sobie na zwolnienie, to takiemu NSowi pozostaje medytacja na różnymi znaczeniami słowa: obłęd. Ale to i tak szczegół, Pan Psychiatra, u którego się "leczę", to jedna z najbardziej przyjebanych postaci, jakie miałem przyjemność poznać w swym dziwnym życiu. Pisałem już tutaj sporo o jego mądrościach, n/c.

Btw, wczoraj wszyscy mi mówili, że nażarłem się białego albo dropsów, a tu niee, to tylko neurony wyzwolone spod wenlafaksynowej tyranii zaczeły grać dziewiątą symfonię. Ogólnie objawy odstawienia identyczne jak po paroksetynie, ale o wiele bardziej nasilone. Najpierw rush, później crush (jeszcze czuję się dobrze, ale po wczorajszym dzikim spidzie ani śladu), jutro już pewnie zacznie się hardkorowy zjazd, ale załatwię reckę od innego doktorka, nim z orbity na dobre spadnę wprost do piekiełka.
NieznanySprawca

przez magnolia84 24 lis 2013, 14:52
skoro wiesz, że kończą Ci się leki, to nie czekasz, aż zostanie jedna tabletka, tylko idziesz wcześniej do lekarza po receptę. No ale najlepiej zostawić wszystko na ostatnią chwilę i liczyć na szczęście
magnolia84

przez Trepifajksel 24 lis 2013, 17:17
Ja pamiętam, że jak zacząłem brać wenlę 4 lata temu to w ogóle nie odczułem żadnej poprawy, dopiero po pół roku zauważyłem, że w sytuacjach z którymi normalnie bym sobie nie poradził, działam całkiem sprawnie. I tak krok po kroczku zaczynałem poczynać sobie w życiu coraz odważniej i utrwalałem sobie w głowie, że robiąc to czy tamto nic mnie nie dopadnie. Szkoda, że odstawiłem lek nagle i bez konsultacji z lekarzem i wszystko złe wróciło. No cóż, teraz muszę zacząć od nowa, ale jestem dobrej myśli.

Ps. Wczoraj tak mi się łydki i bicepsy spięły i drgały, że dzisiaj mam zakwasy. Ot taki trening siłowy bez siłowni :)

przez zzYxx 24 lis 2013, 17:37
Siłownia w pigułce :P
The Walking Dead.

przez true 24 lis 2013, 21:11
Trepifajksel napisał(a):Ja pamiętam, że jak zacząłem brać wenlę 4 lata temu to w ogóle nie odczułem żadnej poprawy, dopiero po pół roku zauważyłem, że w sytuacjach z którymi normalnie bym sobie nie poradził, działam całkiem sprawnie. I tak krok po kroczku zaczynałem poczynać sobie w życiu coraz odważniej i utrwalałem sobie w głowie, że robiąc to czy tamto nic mnie nie dopadnie. Szkoda, że odstawiłem lek nagle i bez konsultacji z lekarzem i wszystko złe wróciło. No cóż, teraz muszę zacząć od nowa, ale jestem dobrej myśli.

Ps. Wczoraj tak mi się łydki i bicepsy spięły i drgały, że dzisiaj mam zakwasy. Ot taki trening siłowy bez siłowni :)

czyli co? zamiast nas uleczyc i nauczyc jak zyc po odstawieniu wracamy do punktu wyjscia???

-- 24 lis 2013, 21:29 --

a i jeszcze takie pytanie , czy ktos odczowal duze efekt zapomnienia? nie mieszkam w PL wiec uzywam innego jezyka no i w ciagu tygodnia przylapalam sie na tym , ze zapominam slow " w gebie" poprostu jezyk mi sie placze nie moge zlozyc zdania poprawnie , chce cos powiedziec i zapominam.. jak to sie nazywalo ? cholernie uciazliwe to jest czy to mija?

przez NieznanySprawca 24 lis 2013, 21:29
true,
czyli co? zamiast nas uleczyc i nauczyc jak zyc po odstawieniu wracamy do punktu wyjscia???

Nie chce dawać jednoznacznie twierdzącej odpowiedzi, ale -w większości przypadków- niestety tak. Antydepresanty bardziej kojarzą mi się z lekami przeciwbólowymi pod tym względem, gdy bierzesz -mniej bolą cię twoje psychiczne dolegliwości- ale gdy przestaniesz, cudów nie ma, ból wraca. Inna sprawa, to gdy podczas brania antyd. uda się komuś np. rozwiązać problemy, które były powodem jego depresji. Ale jeśli ma się taką ogólna skłonność, zaburzenia osobowości np, to nie ma co się okłamywać, że to nas "wyleczy".
NieznanySprawca

przez true 24 lis 2013, 21:59
NieznanySprawca napisał(a):true,

Nie chce dawać jednoznacznie twierdzącej odpowiedzi, ale -w większości przypadków- niestety tak. Antydepresanty bardziej kojarzą mi się z lekami przeciwbólowymi pod tym względem, gdy bierzesz -mniej bolą cię twoje psychiczne dolegliwości- ale gdy przestaniesz, cudów nie ma, ból wraca. Inna sprawa, to gdy podczas brania antyd. uda się komuś np. rozwiązać problemy, które były powodem jego depresji. Ale jeśli ma się taką ogólna skłonność, zaburzenia osobowości np, to nie ma co się okłamywać, że to nas "wyleczy".

eh .. no tak , to chyba lepiej jakis prozac brac i byc ciagle happy ;)

przez ewela_6 24 lis 2013, 23:16
Proszę powiedzcie po jakim czasie poczuliście, że ten lek Wam zaczyna pomagać?

Sortuj wg