WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez magnolia84 22 lis 2013, 14:34
true, cierpliwości. Weszłaś już na całą tabletkę?
magnolia84

przez true 22 lis 2013, 15:51
magnolia84 napisał(a):true, cierpliwości. Weszłaś już na całą tabletkę?

tak juz 2 dzien

przez Kalebx3 22 lis 2013, 15:57
magnolia84 napisał(a):

tak juz 2 dzien

nie za szybko ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 22 lis 2013, 16:00
true, no więc sama widzisz :) Życzę Ci, abyś po wenli czuła się tak samo jak ja kiedyś - to były najlepsze 3 lata mojego życia :105: no i efekt terapeutyczny utrzymał się kolejnych kilka lat i trwałby dalej, gdyby nie moja głupota (ale o tym nie chcę tu pisać)
magnolia84

przez jex 22 lis 2013, 19:51
Dobry wieczór,

Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi powiedzieć z czym najczęściej łączy się wenlafaksynę i jakich kombinacji mógłbym wypróbować?

Przyjmuję 225 mg od jakiegoś czasu i bardzo słabo to na mnie działa, a większe dawki to już za duże obciążenie dla serca. Mirtazapiny zupełnie nie toleruję i mam po niej radykalne objawy uboczne (podobnie jest u mnie z mianseryną). Objawowo brak mi motywacji do czegokolwiek, brak celów życiowych, pogody ducha, satysfakcji, chęci kontaktu z innymi i przede wszystkim jestem bardzo ospały i bez przynajmniej dwóch drzemek w ciągu dnia zupełnie nie mógłbym funkcjonować. Nie mam stanów lękowych i tylko na to wenlafaksyna zdaje się na mnie działać. Wizja odstawienia wenli i szukania kolejnego lekarstwa nie jest interesująca... Stąd moje pytanie.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
jex

przez true 22 lis 2013, 20:55
magnolia84 napisał(a):true, no więc sama widzisz :) Życzę Ci, abyś po wenli czuła się tak samo jak ja kiedyś - to były najlepsze 3 lata mojego życia :105: no i efekt terapeutyczny utrzymał się kolejnych kilka lat i trwałby dalej, gdyby nie moja głupota (ale o tym nie chcę tu pisać)

narazie jest kopletna beznadzieja , ani moje myslenie sie nie zmienilo ani nic , podejscie do zycia takie samo , brak nadzieji .....

czy twoja "glupota" wiaze sie z odstawieniem?

-- 22 lis 2013, 20:56 --

Kalebx3 napisał(a):
magnolia84 napisał(a):

tak juz 2 dzien

nie za szybko ?

po tygodniu to szybko ?

przez magnolia84 22 lis 2013, 21:04
true, nie, z czymś innym.
Za tydzień lub dwa powinno się już normować
magnolia84

przez jex 22 lis 2013, 22:04
Dodać jeszcze muszę, że próbowałem brać (ale nie w połączeniu z wenlafaksyną, a z paroksetyną) bupropion i amisulpryd i zupełnie nic po nich nie czułem.

jex napisał(a):Dobry wieczór,

Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby mi powiedzieć z czym najczęściej łączy się wenlafaksynę i jakich kombinacji mógłbym wypróbować?

Przyjmuję 225 mg od jakiegoś czasu i bardzo słabo to na mnie działa, a większe dawki to już za duże obciążenie dla serca. Mirtazapiny zupełnie nie toleruję i mam po niej radykalne objawy uboczne (podobnie jest u mnie z mianseryną). Objawowo brak mi motywacji do czegokolwiek, brak celów życiowych, pogody ducha, satysfakcji, chęci kontaktu z innymi i przede wszystkim jestem bardzo ospały i bez przynajmniej dwóch drzemek w ciągu dnia zupełnie nie mógłbym funkcjonować. Nie mam stanów lękowych i tylko na to wenlafaksyna zdaje się na mnie działać. Wizja odstawienia wenli i szukania kolejnego lekarstwa nie jest interesująca... Stąd moje pytanie.

Z góry wielkie dzięki za wszelką pomoc.
jex

przez NieznanySprawca 23 lis 2013, 01:28
jex,
Złośliwa sprawa, że podstawowe kombosy nie zadziałały. Ale są jeszcze ciekawe opcje:
Wenla + Reboksetyna (sądzę, że do sprawdzenia w pierwszej kolejności)
Wenla + Metolofenidat (nie ma bata, musiałoby ruszyć, ale to nie Ameryka, szanse mierne na taką receptę 8)
Może...
Wenla + Serta (zbić dawkę pierwszej, i dorzucić ssri dla synergii)

Mirtazapiny zupełnie nie toleruję i mam po niej radykalne objawy uboczne

Tzn? Długo brałeś?
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 23 lis 2013, 13:02
wenla+wellbutrin, brałam tak razem a i jeszcze do tego był mirtagen
CórkaNocy

przez jex 23 lis 2013, 15:17
NieznanySprawca napisał(a):jex,
Złośliwa sprawa, że podstawowe kombosy nie zadziałały. Ale są jeszcze ciekawe opcje:
Wenla + Reboksetyna (sądzę, że do sprawdzenia w pierwszej kolejności)
Wenla + Metolofenidat (nie ma bata, musiałoby ruszyć, ale to nie Ameryka, szanse mierne na taką receptę 8)
Może...
Wenla + Serta (zbić dawkę pierwszej, i dorzucić ssri dla synergii)

Dzięki za kombinacje! Zapoznawałem się wczoraj z "Heroic Combo" dr Stahl'a i po opisach właśnie pomyślałem, że reboksetyna może być pierwsza do sprawdzenia.

Mirtazapiny zupełnie nie toleruję i mam po niej radykalne objawy uboczne

Tzn? Długo brałeś?

Nie chcę zabrzmieć niepoważnie, nie jestem też osobą specjalnie wrażliwą, ale wziąłem tylko jeden raz i to w bardzo ostrożnej dawce, bo tylko 1/4 tabletki 15mg. Mam po tym zawroty głowy, szum w uszach, a podczas leżenia i oddychania czuję jakbym się unosił i zapadał w sobie. Oczy same się zamykają i senność po prostu zwala z nóg. Przespałem na tym całą noc, prawie cały dzień i kolejną noc. Dopiero na drugi dzień wróciłem do siebie. Mógłbym sobie pozwolić na takie spanie w dzień i w nocy, ale te objawy na tyle intensywnie odczuwam, że mam obawy czy to bezpieczne dla mojego zdrowia. Podobną reakcję miałem na mianserynie również w małej dawce, którą brałem przez kilka dni na problemy z bezsennością - jej działanie również było dla mnie zbyt potężne. Nie wiem czy dobrze zrobiłem tak szybko rezygnując, ale sam instynkt mówi mi, że tak. Ciekawi mnie natomiast czy próba wzięcia jeszcze mniejszej dawki niż 1/4 ma sens i czy można w ten sposób stopniowo zwiększać tolerancję...
jex

przez ewela_6 23 lis 2013, 16:14
Witam,
ja biorę Symfaxin 150 mg już teraz i mimo, że leczę się 1,5 miesiąca nie ma poprawy... Dalej silne objawy depresji, nie czuję się w ogóle lepiej:( Czy to normalne? Po jakim czasie leki powinny zacząć działaś?
Pozdrawiam

przez zzYxx 23 lis 2013, 21:39
Czekaj cierpliwie, u niektórych efekt terapeutyczny leku jest osiągany po ponad 8 tygodniach, czasami 12. Skonsultuj się ze swoim lekarzem, który zadecyduję o podniesieniu dawki lub włączeniu dodatkowego leku - mirtazapiny lub mianseryny najczęściej.
The Walking Dead.

przez NieznanySprawca 23 lis 2013, 21:49
W czwartek dowiedziałem się, że mój konował musiał sobie zrobić nieprzewidziane wolne, tym samym zostałem bez wenli, a do mojej lekarki bez zapisu nie szło się dopchać, wpadłem w manie, akatyzja, po mózgu wali mi 220V, rozmazuje sięobraz, kręci w głowie, jest kurva ostro, ale zajebiście i tak.
wypruwam z siebie 100 słow na minute, to jakaś lingwistyczna masturbacja, ciary chodzą mi po plecach, idę się zabawić i chyba schlać nieco, trzymta się ciepło świrki
NieznanySprawca

Sortuj wg