WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez piotras23 02 lis 2007, 23:18
Cześć mam jedno pytanie , ponieważ mam zamiar teraz brać Efectin i mam pewną wątpliwość. Przeczytałem kilka pierwszych stron o tym leku i wszystko mi się podoba tylko jest problem z tym, że nie można nic pić. Jak dla mnie to tragedia, ponieważ jestem studentem i dotąd wypijałem tygodniowo mnóstwo alkoholu. Jak ja mam się bawić na imprezkach jak tu nic nie mozna pić. Więc moje pytanie brzmi czy ktoś z was może sobie czasem pije borąc ten lek i czy ma pózniej jakieś niedogodności i co moze mi się stać jak bede sobie wypijał jedno piwko podczas imprezki. Sory za takie drobiazgi ale dla jak mnie to ważne

przez ladyofdarkness 03 lis 2007, 09:57
Musisz sie zdecydowac albo leczenie albo picie. Jezeli nie potrafisz sobie odmowic alkoholu... no to nie wiem...

przez mia25 03 lis 2007, 14:09
piotras23
to są bardzo silne leki a nie jakieś tam cukierki i absolutnie nie mozna nic pić!możesz mieć zaburzenia oddychania i inne jazdy które mogą sie skończyć na pogotowiu,picie alkoholu po tym leku (już nie mówie o upicu sie) może spowodowac trwałe zmiany w psychice.więc jeśli to jest dla ciebie tragedia odstawić picie to tylko mam dwie rady albo nie bierz leków albo po prostu masz problem z alkoholem i muszisz sie leczyć.niestety albo picie albo leki nie ma innej możliwości.pozdrawiam!
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jolkaj 03 lis 2007, 15:23
Hej
Mam pytanie czy jest ktoś na tym forum z Krakowa?? Ja leczę się u Pani doktor Dudek a na psychoterapie chodzę do Pani Skąpskiej. Może je ktoś zna! Jakie są czy? Czy dobre w swoim fachu? Powiedzcie mi czy jest ktoś kto się wyleczył z nerwicy????

Jolkaj

przez Goplaneczka 03 lis 2007, 21:22
hej, Jolku-zapytaj w temacie miasta.
http://www.forum.nerwica.com/viewtopic. ... &start=330
A o wyleczeniu z nerwicy można poczytać w Krokach do Wolności.
Pozdrawiam
Goplaneczka

wypadanie wlosow po efektinie? ktos pomoze?

przez joannaprzypadek 06 lis 2007, 14:37
Witam serdecznie.Jestem osoba nowa na forum.Pozwole sobie stwierdzic iz reakcje po efektin er sa identyczne z opisywanymi przez panstwa.Niestety biore go ok dziwieciu miesiecy i niestety oprocz nocnych potliwosci pojawiajacych sie raz na kilka tygodni.Wypadaja mi coraz bardziej wlosay sa to juz garscie wlosow.Czy ktos mial tego typu problemy i jak sobie z nimi radzic.Uzywalam juz roznego rodzaju tabletek na wzmocnienie oraz substancji do wcierania we wlosy.Niestty kuracja nie pomaga na wlosy.bede wdzieczna za jakiekolwiek wskazowki. :D
joanna

przez vatis 07 lis 2007, 13:53
Bralam Efectin przez ponad rok. Udalo mi sie go calkowicie odstawic miesiac temu.

Chce Wam dodac troche otuchy, ze jednak mozna wyjsc z tej strasznej choroby. Ja juz jedna noga bylam na tamtym swiecie (na szczescie proba samobojcza nie powiodla sie, chociaz bylo blisko) i nie wyobrazalam sobie, ze kiedys w koncu bedzie dobrze. Ale udalo sie!!!

Mysle, ze ten lek jest bardzo dobry, ale duzo pracy trzeba wlozyc samemu. Trzeba dobrze poznac swoj organizm i reakcje na rozne sytuacje.
Mnie dodatkowo pomogl moj chlopak, ktory ze mna rozmawial i tlumaczyl mi rozne rzeczy, a czasem po prostu byl przy mnie.

Bardzo ciezko znosilam odstawianie Efectinu (bole fizyczne, rozbicie psychiczne), ale jakos sie udalo. Teraz mam tylko nadzieje, ze choroba nie powroci.

Zycze Wam wszystkim powodzenia!!!
Trzymajcie sie cieplo

przez mia25 07 lis 2007, 17:59
joannaprzypadek napisał(a):Wypadaja mi coraz bardziej wlosay sa to juz garscie wlosow.

nawet na ulotce jest napisane ze efektem ubocznym może być łysienie.jeśli właosy wypadają ci całymi garściami to koniecznie idź do lekarza bo może trzeba ci zmienic lek.
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...

przez Wera 07 lis 2007, 19:03
od jutra mam zazywać 150 mg efectinu i bardzo boje sie reakcji organizmu może mi ktoś napisał jak to jest jak sie zwiększa dawkę czy ktoś też przechodził z dawki 75 mg na 150 i jaka była reakcja organizmu, czy znowu wystąpiły skutki uboczne, pozdr

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:59 am ]
zażyłam po raz pierwszy 150 mg i bardzo się boję reakcji

przez odnowiciel 08 lis 2007, 20:51
Wera napisał(a):od jutra mam zazywać 150 mg efectinu i bardzo boje sie reakcji organizmu może mi ktoś napisał jak to jest jak sie zwiększa dawkę czy ktoś też przechodził z dawki 75 mg na 150 i jaka była reakcja organizmu, czy znowu wystąpiły skutki uboczne, pozdr

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:59 am ]
zażyłam po raz pierwszy 150 mg i bardzo się boję reakcji

Witaj Wera.Ja od niedawna zwięszkałem dawke z 75mg na 150mg i powiem szczerze że czułem sie dziwnie min.byłem pobudzony,nie mogłem zasnąć czułem lęk,po jakimś czasie to ustąpiło.Obecnie jestem ponad tydz.na zwiększonej dawce i jestem spokojny nie chce mi sie rozmawiać z nikim i często się zamyślam.Jednak nie sugeruj sie tym co tutaj napisałem bo każdy organizm jest inny.Z tego co widze obserwując swój organizm to leczenie u mnie powinno potrwać dłużej a co do Efectinu to lek na + Pozdrawiam
Życie jest piękne tylko trzeba umieć z niego korzystać :)

przez mia25 08 lis 2007, 21:28
Wera
wytrzymasz wszystko.trzymam kciuki!

przez Wera 08 lis 2007, 21:33
jak zazyłam 150 efectinu czułam się źle, jak mi to nie minie to wracam do dawki 75, pozdr
dzieki za odpowiedzi

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:56 pm ]
czy efekty uboczne przy zwiekszaniu dawki tez trwają około 2-3 tygodnie

przez jolkaj 09 lis 2007, 15:16
Powiedzcie mi czy po Efectinie przejdą mi też objawy somatyczne???

przez Wera 09 lis 2007, 15:29
mnie przeszły a były bardzo uciazliwe, pozdr

Sortuj wg