WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez NieznanySprawca 15 lis 2013, 23:29
Trepifajksel, aha, teraz doczytałem. Mi akurat te skutki odstawienne po tak długim czasie wydają się przedziwną sprawą.
Czy jesteś pewien, że to bezpośrednio spowodowane lekami? Bo wiesz, z jakichś przyczyn brałeś tę wenlę, a opisane przez Ciebie objawy wpadają mi w coś a'la nerwica lękowa. Na Twoim miejscu, jeśli nie chcesz ryzykować problemów w pracy, wróciłbym do SSxx. Tylko z powtórnym braniem tego samego leku różnie bywa, może nie zaskoczyć, jak za pierwszym razem. Ale nie jest to reguła. No ale zostaje jeszcze np. esci/serta. Na Twoim miejscu na pewno zapisałbym się do psychiatry tak, czy inaczej, i dokładnie wyspowiadał z historii "leczenia", i obecnych objawów.

Sam miałem objawy odstawienne paroksetyny już na drugą dobę po odstawieniu (pomimo redukcji) + tydzień leżenia jak warzywo + 2 miesiące koszmarnej depresji, gorszej, niż przed braniem tego syfu. "Leki" przeciwdepresyjne", hehueh, tylko nikt nie uprzedzał, że detoks jak od jakiegoś hard drug ... 8)
Ostatnio edytowano 15 lis 2013, 23:33 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

przez magnolia84 15 lis 2013, 23:33
magnolia84

przez Trepifajksel 15 lis 2013, 23:39
Zna ktoś może jakiegoś dobrego psychiatrę w okolicach Torunia, który nie wyśle mnie od razu do psychologa?

-- 15 lis 2013, 22:58 --

No właśnie, a ja poza tym kłuciem (prądem) w głowie, przez jakieś 2 tygodnie, nie odczuwałem żadnych reakcji na odstawienie. Dopiero po 4 miesiącach zaczęło się coś dziać, jeszcze nie wiedziałem co, pierwsze chyba co mnie dopadło to problem z zasypianiem. W lipcu przed urlopem jakby nasiliły się stany lękowe ale jeszcze do zniesienia. Na samym urlopie zauważyłem, że brakuje mi sił, szybko się męczę, nie mogę odpocząć, nie mam humoru z osobą, z którą regularnie przez ostatnie lata boki zrywaliśmy ze śmiechu. Ostatnie 2 miesiące to już drgawki jakieś wewnętrzne, silne stany lękowe, zawroty głowy, słabość kończyn itp, itd. Aha, zapomniałem dodać, że bez Dormicum nie zasnę. Byłem u lekarza zrobić wyniki. Morfologia wzorowa, EKG serca też ok, ciśnienie 115/75.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 16 lis 2013, 00:10
Trepifajksel napisał(a):Zna ktoś może jakiegoś dobrego psychiatrę w okolicach Torunia, który nie wyśle mnie od razu do psychologa?

może tu zapytaj: topic-t2765-140.html
magnolia84

przez Trepifajksel 16 lis 2013, 00:23
Dziękuję Magnolio. Że też diabeł mnie podkusił rzucić samemu ten Velafax!!!

przez magnolia84 16 lis 2013, 00:24
Trepifajksel nie ma za co. Na przyszłość będziesz już wiedział jak postępować.
magnolia84

przez Trepifajksel 16 lis 2013, 00:28
Myślisz, że uda mi się wrócić do stanu przed odstawieniem?

przez magnolia84 16 lis 2013, 00:32
uda się, tylko, że niedługo pewnie dostaniesz jakiś lek i organizm będzie musiał się z nim zapoznać, a z tym wiążą się skutki uboczne (jednak nie każdy je ma i nie u każdego są nasilone). Na lek zaczynaj wchodzić stopniowo, dzieląc dawkę.
magnolia84

przez Trepifajksel 16 lis 2013, 00:35
Ok. Dzięki za wsparcie.

przez true 16 lis 2013, 10:02
chyba skoncz przygode z efectinem ja wiem , ze to dopiero 2 dzien , ale juz mam dosc ,caly dzien , bylam jak pijana , nacpana zero kontaktu ze mna , cala noc siedzialam jak kolek oczy mialam otwarte w glowie jakies lasery chuje muje , oczy mnie bola , jakbym miala wytrzeszcz z zezem na raz , ja mam spac bo o 6 musze wstawac a nie dopiero o 5 zaczynac zasypiac ... to jakies cholerstwo okropne !!!!!! jak ja mma normalnie funkcjonowac ja mam dzieci kuzwa w domu

przez magnolia84 16 lis 2013, 16:10
pisałam - dziel na 3 części. Dasz rade. Wytrzymaj jeszcze trochę. Wenlafaksyna jest naprawdę dobra
magnolia84

przez trombeczka 16 lis 2013, 18:59
Słuchajcie dziewczyny, a też macie tak na wenli, że wasz orgazm jest jakby niepełny i mało satysfakcjonujący pod względem odczuć :bezradny: dodatkowo, też po nim czuje straszne napięcie jakby, coś było ale jednak się nie udało :why: , ciężko to opisać mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli, bo przed zastosowaniem wenli wszystko było ok pod tym względem :bezradny:
Edyta
Wenlaflaksyna
Escitalopram

przez true 16 lis 2013, 19:15
ja nic nie czuje juz , kuzwa co za okropne skutki uboczne , zero koncentracji , dziecko cos mnie pyta a ja slysze echo w glowie :/

przez freda 16 lis 2013, 19:17
true, wytrzymaj,bo naprawdę warto
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg