WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez zamulan 12 lis 2013, 01:11
Miss Worldwide napisał(a):walcze i walcze juz tyle czasu i mam dosyc. Nie da rady w moim przypadku sie z tego wyleczyc i ja nie chce tak zyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wegetacja z dnia na dzien i aby prztrwac dzien i juz moc isc do lozka i spac i nie myslec i niech dni tak mijaja.... [...]

Znam to aż zbyt dobrze, współczuję. Jednak potrzeba czasu i dobrze dobranych leków.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Miss Worldwide 12 lis 2013, 15:24
zamulan, prawie 10 lat mnie trzyma i nie oposzcza to juz chyba raczej malo szans mam na wyleczenie.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez CórkaNocy 12 lis 2013, 15:53
Miss Worldwide, też kiedyś myślałam, że inni mają gorzej, ale potem zobaczyłam jak to gówno może zniszczyć życie i zrobić wraka z człowieka i już nie uważam tak, uważam, że takie powążne choroby fizyczne powinno się stawiać na równi z taką ciężką depresją

ale skoro ma się jedno życie to jakoś trzeba żyć, nawet wegetując, ale przeżyć je i cieszyć się nawet tym że raz na kilka tygodni spotka nas coś pozytywnego, bo gdybyśmy nie żyli nie spotkałoby to nas

a Ty co teraz zażywasz? cymbaltę?
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieboszczyk 12 lis 2013, 21:09
Niemajejtu, co to za nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez Nortt 12 lis 2013, 22:29
CórkaNocy napisał(a):bardzo fajnie, że mimo łykania każdego poranka 150 mg wenlafaksyny wychodzi mi w teście na depresję, że mam ciężką depresję, a w sierpniu, przed braniem wenli miałam tylko 7 punktów - nie miałam objawów depresji, zadowolona z życia myślałam, że jestem bliska remisji
i wtedy też w teście na fobię wychodziło mi, że jej nie mam, teraz mam wyraźną fobię, kilkadziesiąt punktów więcej

przydałoby mi się trochę dopaminy.
niby życie aktualnie jest znośne, ale to jest takie prześlizgiwanie się przez życie, bierne obserwowanie jak inni żyją, a ja myślę o tym, żeby schować się przed ludźmi, bo wtedy nie dokucza mi lęk
i tak mija bez wyrazu tydzień za tygodniem
w samotności
tragicznie nie jest, bywało o wiele gorzej
teraz jestem w takim niebyciu
zamieniłoby się tą wenlę na coś innego, ale boję się, że paro mnie zmuli, skoro na wenli odczuwam zmęczenie już w momencie obudzenia się i senność w dzień
więc chyba trzeba akceptować teraźniejszy stan.

jak to jest, brać od prawie roku nieprzerwanie antydepresanty i być w ciężkiej depresji i fobii
chodzić co tydzień na terapię i słyszeć, że nie dość, że ja jestem bezsilna wobec mojego stanu, to i terapeutka oraz lekarz także
chociaż i tak bez tego byłoby dużo gorsze bagienko

Wellbutrin też powodował u mnie stany lękowe i musiałem go porzucić.
Jestem w podobnym stanie, dni mijają a ja wciąż gdzieś uciekam, do cienia, im mniej oczu patrzy tym lepiej. Nie mam siły nic zmienić, nie mam siły na nic, nawet już nie chce mi się pisać tym froum. Wkurwai mnie to że mogę tylko biadolić jak jest /cenzura/ źle
Nortt

przez true 13 lis 2013, 14:16
po wizycie u psychiatry , dostalam efexor-exel czyli wenlafaksyne .... zaczynam od jutra , strasznie sie boje , oczywiscie po przeczytaniu ulotki :/

przez ladywind 13 lis 2013, 14:20
Nortt, i ten zestaw nie pomaga? a mialeś jakas poprawe na tym?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez magnolia84 13 lis 2013, 14:21
true jaką dawkę dostałaś? 75mg w kapsułkach? Nie wiem czy kapsułka Efexoru jest podzielna, w sensie, czy składa się z dwóch połówek, które da się otworzyć, tak jak jest w przypadku Efectinu. Jeżeli się da, to kup sobie w aptece kapsułki puste (przypominają smakiem opłatek) i podziel Efexor na pół. Zminimalizujesz skutki uboczne.
magnolia84

przez ladywind 13 lis 2013, 14:26
Miss Worldwide, dalej bierzesz wenlafaksynę? jeśli tak to dawno powinnaś ją zmienić na lek o innym mehcniaźmie działania.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zzYxx 13 lis 2013, 14:28
Informuję tylko, że w kapsułkach "Faxolet" znajdują się małe tabletki, które można wyjmować.
The Walking Dead.

przez NieznanySprawca 13 lis 2013, 14:44
ladywind, coś każe mi przypuszczać, że skoro Miss zmaga się z tym dziesięć lat, to pewnie próbowała już co się dało, no ale mogę się mylić. ;)
Informuję tylko, że w kapsułkach "Faxolet" znajdują się małe tabletki, które można wyjmować.

No to ja dorzucę, że w kapsułce Orivenu jest 6 małych tableteczek, więc jest idealny do redukcji. 75mg/6= 12,5 mg. :mrgreen:
strasznie sie boje , oczywiscie po przeczytaniu ulotki :/

Nigdy nie rozumiałem, co co wam chodzi z tym strachem przed lekiem. To może nie czytajcie tych głupich ulotek?

No ale też mądry, to ja nie jestem. Przymusowe wolne postanowiłem wykorzystać na szatański eksperyment z użyciem 300mg wenlafaksyny. ; >
NieznanySprawca

przez true 13 lis 2013, 15:14
magnolia84 napisał(a):true jaką dawkę dostałaś? 75mg w kapsułkach? Nie wiem czy kapsułka Efexoru jest podzielna, w sensie, czy składa się z dwóch połówek, które da się otworzyć, tak jak jest w przypadku Efectinu. Jeżeli się da, to kup sobie w aptece kapsułki puste (przypominają smakiem opłatek) i podziel Efexor na pół. Zminimalizujesz skutki uboczne.

kapsulki niestety :/ - 75 mg teraz widze , ze w PL to odpowiednik efectinu ... jeden grom :/ narazie mam brac 3 tyg do nastepnej wizyty

A mam takie pytanie do dlugo-bioracych? co z "checia" ? powiedzialam lekarzowi , ze mam problem z tym a w ulotce jest ze zanik popedu :O

przez zzYxx 13 lis 2013, 15:16
Miss Worldwide napisał(a):zamulan, prawie 10 lat mnie trzyma i nie oposzcza to juz chyba raczej malo szans mam na wyleczenie.

Brałaś pod uwagę ECT?
The Walking Dead.

przez NieznanySprawca 13 lis 2013, 15:16
true, większości zmniejsza libido, niektórym (rzadko) nawet podwyższa.
u mnie bez zmian.
NieznanySprawca

Sortuj wg