WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Niemajejtu 09 lis 2013, 13:28
Witam:)
Moje doświadczenie z efectinem jest bardzo pozytywne.150 dawka i 1skutek uboczny . Początkowo wybudzałam sie w nocy o 3 i już nie mogłam zasnąć-skutkowało to tym ,ze w dzień potrzeba snu była nie do opanowania.Nic sie nie zmieniło poza tym ,że kładę się spać dopiero gdy już nie mogę ustać i wstaję po 5,6godz wypoczęta .Czyli zmieniło sie poprostu moje zapotrzebowanie-niestety reszta mojego ciała jest innego zdania :blabla:
Do jakiego czasu może się rozkręcać efectin ?
Wenlafaksyna 150mg

przez PJT 09 lis 2013, 13:31
rozkrecać to sie może dużo, bo wydziela się bdnf i dopiero rozpoczyna prace
ale jeżeli CI chodzi o to od kiedy zaczyna działąć to 3-4 tygodnie
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez lulu.onthebridge 09 lis 2013, 16:18
ladywind napisał(a):Odstawiłam 300mg wenlafaksyny w ten weekend
Hej Ladywind, ja tez wlasnie schodze z duzej dawki- bierzesz cos w zamian czy probujesz bez lekow? Druga opcja mnie kusi ale nie wiem czy to juz ten czas... Sciski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dziwne 09 lis 2013, 19:38
Czy picie na Welafaksynie ma się inaczej niż np. na sertralinie ? Czyli po prostu lepsze samopoczucie. Czy odradzacie akurat na Wenlafaksynie z jakiegoś konkretnego powodu ? Mówię tu o ilości 3 piwka max.
Liczę na jakieś konstruktywne uwagi.
Że się nie powinno na lekach to wiem, ulotkę sobie przeczytam.
4 dzień. Gały wyrypane, załączył się tumiwisizm

przez CórkaNocy 10 lis 2013, 17:43
bardzo fajnie, że mimo łykania każdego poranka 150 mg wenlafaksyny wychodzi mi w teście na depresję, że mam ciężką depresję, a w sierpniu, przed braniem wenli miałam tylko 7 punktów - nie miałam objawów depresji, zadowolona z życia myślałam, że jestem bliska remisji
i wtedy też w teście na fobię wychodziło mi, że jej nie mam, teraz mam wyraźną fobię, kilkadziesiąt punktów więcej

przydałoby mi się trochę dopaminy.
niby życie aktualnie jest znośne, ale to jest takie prześlizgiwanie się przez życie, bierne obserwowanie jak inni żyją, a ja myślę o tym, żeby schować się przed ludźmi, bo wtedy nie dokucza mi lęk
i tak mija bez wyrazu tydzień za tygodniem
w samotności
tragicznie nie jest, bywało o wiele gorzej
teraz jestem w takim niebyciu
zamieniłoby się tą wenlę na coś innego, ale boję się, że paro mnie zmuli, skoro na wenli odczuwam zmęczenie już w momencie obudzenia się i senność w dzień
więc chyba trzeba akceptować teraźniejszy stan.

jak to jest, brać od prawie roku nieprzerwanie antydepresanty i być w ciężkiej depresji i fobii
chodzić co tydzień na terapię i słyszeć, że nie dość, że ja jestem bezsilna wobec mojego stanu, to i terapeutka oraz lekarz także
chociaż i tak bez tego byłoby dużo gorsze bagienko
CórkaNocy

przez Siding Spring 10 lis 2013, 17:49
Wniosek jeden. Odloz wenlafaksyne bo bez niej czujesz sie lepiej...tak ja to widze. Paro zamuli jeszcze bardziej. Uwierz mi na slowo.

przez Dziwne 10 lis 2013, 18:02
CórkaNocy ile już czasu na wenli ?

Ja zauważyłem jak człowiek się szybko przyzwyczaja do stanu w jakim się znajduje...
U mnie sertralina przestała działać, a stało się to w czasie kiedy ją odstawiłem i ponownie zacząłem brać. A przestałem brać w momencie kiedy zaczęła własnie działać po miesiącu :shock: . Nie polecam tak robić.
Kiedy miesiąc nie brałem sertraliny czułem się tragicznie... Potrafiłem się wzruszyć oglądając jak koleś piłuje pień na yt :shock: Więc coś serta już musiała namieszać. Albo moklar, który brałem chwile.
Jak dostałem w końcu wenle to ręce mi się trzęsły żeby w końcu coś łyknąć... jak bym wiedział, że mnie to wyciszy. Nie wiem czy nie byłem po prostu na głodzie :shock: :shock:

przez Siding Spring 10 lis 2013, 18:13
Mi sie na wenli trzesly chyba przez te noradreanliowe dzialanie. Potwornie mi chodzily. Nie szlo czasem kubka utrzymac. Kuzwa leki ja pie**

przez CórkaNocy 10 lis 2013, 19:25
lubudubu, wiesz co ja miałam lepszy nastrój na wellbutrinie, o niebo lepszy, ale przez niego wróciła mi fobia, bo przed braniem go nie miałam już żadnych lęków
a zostać bez leków nie mogę, bo będzie wtedy dużo gorsze dno niż jest teraz

Dziwne, na wenli jestem już jakiś czas
zaczęłam brać w grudniu 2012 i brałam nieprzerwanie gdzieś do połowy lipca
potem gdzieś chyba po trzech tygodniach wróciłam do niej, czyli tak gdzieś od sierpnia, to chyba był 7 sierpnia, zaczęłam brać i biorę teraz nieprzerwanie 150

-- 10 lis 2013, 19:27 --

a mi z kolei oprócz tego, że trochę ręce się trzęsą to bardziej nogi, jak stoję to czasem czuję jak mi drżą bez powodu :/ to chyba nie jest niedobór magnezu, bo powieka mi nie drga ani nie mam żadnych skurczy, więc chyba na wenli tak mam
do tego ile razy ją biorę to mi potwornie włosy wypadają :( ale tak już mam na ssrajach i pochodnych, nie wiem czy to kurka od tej serotoniny, bo na innych lekach tego nie miałam
CórkaNocy

przez Siding Spring 10 lis 2013, 19:51
Pamietaj jakbys chciala wygadac sie albo cos innego to wal na pw;)

przez swistak2112 11 lis 2013, 15:09
Mam pytanie do Tych z Was, którzy byli początkowo na lekach z grupy SSRI i przeszli na wenlafaksynę z dobrym efektem- tzn. jest lepsza poprawa poprawa po wenlafaksynie niż po lekach (jakich?) z grupy SSRI.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez zamulan 11 lis 2013, 16:08
Jest, ale nadal niezbyt satysfakcjonująca.

Jestem na 225mg od 3 miesięcy no i powiem Wam, że strasznie narzekam na taką emocjonalną pustkę, apatię, takie wypalenie, zdecydowanie bardziej lajtowe niż sama depresja, bo niby robię wszystko normalnie (chociaż w sumie i tak mniej spędzam czasu na zainteresowania, mniej czytam, mniej się rozwijam) tak jakby wszystko docierało do mnie z mniejszą mocą, a i moja reakcja jest stępiona. Wybieram się do psychiatry. Jak myślicie czy miks California Rocket Fuel Wenla + Mirta dałby radę? Bo to chcę zaproponować swojemu psycholowi.
Na wellbutrin się zapewne nie zgodzi, bo nie lubi miksować wellbu z SSRI, a i pewnie noradrenalinę by mi wysadziło, a tego nie chcę. Poza tym wellbutrin działał całe 15 dni, po czym dół wrócił.

Pozdr i zdrowia.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Miss Worldwide 11 lis 2013, 22:02
walcze i walcze juz tyle czasu i mam dosyc. Nie da rady w moim przypadku sie z tego wyleczyc i ja nie chce tak zyc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wegetacja z dnia na dzien i aby prztrwac dzien i juz moc isc do lozka i spac i nie myslec i niech dni tak mijaja.... to po co ja zyje??? Zazdroszcze wam co macie sily do walki i wam sie udaje, pomagaja tabletki i czy pscyholog i macie jakis sens zycia. Ja juz go nie bede miec

-- Pn lis 11, 2013 10:36 pm --

nienawidze zycia

-- Pn lis 11, 2013 10:37 pm --

wczesniej myslalam, ze inni maja gorzej z innymi chorobami a teraz nie jestem taka pewna. Ta jest dobijajaca szczegolnie jak sie stracilo nadzieje
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Niemajejtu 12 lis 2013, 00:42
swistak2112 napisał(a):Mam pytanie do Tych z Was, którzy byli początkowo na lekach z grupy SSRI i przeszli na wenlafaksynę z dobrym efektem- tzn. jest lepsza poprawa poprawa po wenlafaksynie niż po lekach (jakich?) z grupy SSRI.

Ja brałam seronil wcześniej i bez porównania ...seronil dla mnie to bezsensowne nakręcenie ,zdolność wmowienia sobie czegoś pozytywnego a wenlafaksyna to cos jakby norma;)tylko nadal ciężko dupsko ruszyć ,chociaż już troszkę się da.
Wenlafaksyna 150mg

Sortuj wg