WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 309

przez Wera 31 paź 2007, 20:37
w sensie - brak sił fizycznych ale nie tak mocno, cisnienie mam w normie
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez Goplaneczka 31 paź 2007, 20:53
Mhh...
Ja o tym nie słyszałam. Co prawda mi się na effectinie nic robić nie chciało, ale to temu, że leczyłam nim depresję, która się objawia w moim przypadku bezczynnością.
Z tym, że psychotropy dość silnie działają na cały organizm. Warto do nich zaopatrzyć się w tabletki z bakteriami, jak przy antybiotykach, jakieś preparaty witaminowe, magnez, żelazo. Na chroniczne zmęczenie pomaga też herbatka z dziurawca. Teraz jesień, nawet przyroda ma lenia ;)
A może masz anemię? I jak ze snem?
Goplaneczka
Offline

Avatar użytkownika
przez mia25 31 paź 2007, 21:08
a czy ktoś ma po efectinie jakieś dziwne sny?bo ja mam od jakiegos czasu nawet kilka w ciągu nocy.często sie budze.no i w ogóle to raczej nie sa miłe.zanim zaczełam brać leki tez mi sie często cos sniło ale były całkiem inne niz teraz.zaczyna mi to przeszkadzac bo sie nie bardzo wysypiam.
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wera 31 paź 2007, 21:09
na poczatku brania efectinu nie mogłam spać, budziłam się w nocy i bardzo wczesnie wstawałam teraz to sie wyregulowało, śpie dobrze choc bardzo pózno zasypiam około 2 w nocy, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

przez Goplaneczka 31 paź 2007, 21:31
Dziwne sny są nawet wśród skutków ubocznych na ulotce-mnie się bardzo podobały. Przy uporczywych kłopotach ze snem warto poskarżyć się psychiatrze-doda jakiś lek na sen.
Goplaneczka
Offline

Avatar użytkownika
przez mia25 31 paź 2007, 21:54
no dostałam tranxene 5 ale mi nie pomaga.wcześniej pomgał mi na lęki ale jesli chodzi o spanie nic nie pomaga.za to jak sie położe po południu to nie mam żadnych snów.no mi sie moje nie podobają.najlepiej jakby mi sie nic nie sniło.
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

Avatar użytkownika
przez grown-up19 01 lis 2007, 00:54
Spadłaś mi z nieba :!: :!: :!: :!: Ja mam identycznie: ponad pół roku brałem Efectin (75mg) i mam od piątku zacząć brać Seronil (20mg). Na Efectinie przytyłem 17 kg... Tragedia. Ty już bierzesz Seronil?? Bo mi lekarz kazał normalnie z Efectinu od razu przejść na Seronil. Boję się, że będę miał objawy odstawienne po Efectinie, w końcu długo go brałem...
Obrazek
Avatar użytkownika
Offline
Posty
171
Dołączył(a)
03 sty 2006, 23:03
Lokalizacja
Podkarpacie

Avatar użytkownika
przez ladyofdarkness 01 lis 2007, 10:19
Biorę seronil od dwoch tygodni. Muszę powiedziec ze czuję się chyba nawet lepiej niz na effectinie. Tak jak ty mialam przerwac effectin i od razu wziac seronil.Przestawienie sie z effectinu na seronil trwalo zaledwie kilka dni. Trzeba to przetrzymac... Ja mialam w ciagu tych kilku dni zle dni, raz wpadlam w histerię, ale nestepnego dnia wyszło już słonce i teraz bardzo chwalę sobie seronil. Zmniejszyl mi się apetyt , ale na razie nie odnotowałam spadku masy ciała ;( . Powodzenia...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
46
Dołączył(a)
28 maja 2007, 18:34
Lokalizacja
Deutschland

przez jolkaj 01 lis 2007, 12:43
Mam wielką nadzieję , że mi ten lek w końcu pomoże. Uczęszczam też a psychoterapię wczoraj właśnie byłam 5 raz. Co to za okropna choroba nawet do kogoś w gościu nie mogę iść bo mi się wydaje że nie wysiedzę. Teraz doszły mi jeszcze myśli że umrę że coś mi się dzieje np. atak serca. No cóż a tu dzisiaj mnie czekają wizyty na cmentarzu. Nie mogę się doczekać dnia kiedy będzie tak jak dawniej wszystko na luzie i żebym przestała już myśleć o tej chorobie.
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
31 paź 2007, 16:41

przez Dust 01 lis 2007, 12:52
Witam!

Zażywałem effectin prawie rok ale musiałem zmienić ponieważ pomagał mi tylko w pierwszych tygodniach leczenia,potem niestety jego działanie stopniowo zanikało.Przytyłem ok 10 kg i bardzo dobrze mi to zrobiło,gdyż zawsze miałem niedowage.A jeżeli chodzi o objawy odstawienne to są do zniesienia.Kilka dni gorszego samopoczucia i powinno sie uspokoić.Na początku leczenia zażywałem także odpowiednik Seronilu (Fluoksetyne).Działał ok ale niestety musiałem odstawić ponieważ strasznie chudłem po nim.
Dust
Offline

przez odnowiciel 01 lis 2007, 13:18
Witajcie po raz kolejny czy możecie mi napisać o tych moich objawach co myślicie o nich ??
Wczorajszej nocy zażyłem kolejną dawke 2tb Efectin i znowu nie miałem głębokiego snu byłem raczej pobudzony i miałem natłok myśli do głowy,same negatywne :/


Witajcie.Wczoraj skonsultowałem sie z moim lekarzem i jednak zwiekszył mi dawkę do 2 tbl. 150 Effectin.Po zażyciu 2 tbl.byłem bardzo pobudzony,nie mogłem zasnąć a i obudziłem sie rano przed 7.
Niedawno wróciłem z miasta i cały czas miałem siilne uczucie lęku i objawy typu uderzenie gorąca lęk przed paniką,że kogoś znajomego spotkam i sie wygłupie.
Nie wiem czy to jest taka reakcja organizmu na zmiane dawki czy tak rzeczywiscie ma być.Co do objawów to wróciło mi kłucie w gardle czasami mam wrażenie że inni słyszą jak zmienia mi sie głos :) i tak troche głupio z tym wyglądam jak jade w autobusie i rozmawiam z ludźmi.Kolejnym objawem jest cholerna gonitwa myśli której wcześniej nie było w takim natężeniu.A to najbardziej nasila sie rano zaraz po przebudzeniu jak leże w łóżku i w nocy przed snem.I sam już nie wiem czy to są głosy objawu schizofrenii.Poprostu czuje sie tak jak bym rozmawiał sam z sobą tłumacze sobie po cichu do swojego sumienia ze będzie wszystko dobrze itp. Rozmawiam sam z sobą po cichu.Nie wiem czy jest to normalne,co niektóre osoby mówią ze tak a inni mówią że nie wiec już sam nie wiem co jest grane.Więc może wy coś powiecie na ten temat.Pozdrawiam
Życie jest piękne tylko trzeba umieć z niego korzystać :)
Offline
Posty
21
Dołączył(a)
16 paź 2007, 15:45
Lokalizacja
Podkarpacie

Avatar użytkownika
przez ladyofdarkness 01 lis 2007, 17:27
Jak pisałam wyżej, nie odnotowałam spadku masy ciała niestety. Mozesz napisac po jakim czasie spadla Ci waga?
" nieważne jest to co mówią inni. ludzie zawsze gadają. szczególnie ci, którzy nie mają odwagi żyć tak jak ty. olej zdanie społeczeństwa. ty patrząc w lustro masz widzieć siebie, tego kim jesteś, a nie marionetkę uszytą z ludzkich upodobań."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
46
Dołączył(a)
28 maja 2007, 18:34
Lokalizacja
Deutschland

przez Dust 01 lis 2007, 17:57
Brałem to tylko jakieś 1.5 tygodnia i po tak krótkim czasie stosowania schudłem ok 3kg.
Dust
Offline

Avatar użytkownika
przez ladyofdarkness 01 lis 2007, 20:53
Dziwne bo ja juz biore trzeci tydzien i nic. Wskazowka na wadze ani drgnie... Troche mi tylko zmniejszyl sie apetyt....
" nieważne jest to co mówią inni. ludzie zawsze gadają. szczególnie ci, którzy nie mają odwagi żyć tak jak ty. olej zdanie społeczeństwa. ty patrząc w lustro masz widzieć siebie, tego kim jesteś, a nie marionetkę uszytą z ludzkich upodobań."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
46
Dołączył(a)
28 maja 2007, 18:34
Lokalizacja
Deutschland

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do