WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 28 paź 2013, 20:16
Hmm, już to pisałem nie raz, ale czemu nie, powtórzę się. Jak dla mnie, a zapewne nie jestem odosobnionym przypadkiem, wenlafaksyna jest absolutnie najlepszym lekiem na wszelkie fobie i zachamowania. Dodatkowo zwiększa napęd i korzystnie wpływa na nasrój, choć już nie tak spektakularnie jak na lęki.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez NieznanySprawca 28 paź 2013, 20:24
depas, Dla mnie rowniez. Wenla powinna byc dodawana do chleba i wodociagow, wtedy swiat bylby lepszy. :mrgreen: A za nim sie to stanie musze powiedziec, ze to jedyny jak do tej pory lek, ktory dal u mnie pozytywna odpowiedz, i ktory wyciagnal mnie z ciezkiego zalamania nerwowego, chyba mi zycie uratowal.

Ja od 5 dni lece na 150'tce wenli + 25mg kwetiapiny, czy bral juz tutaj ktos ten mix (lub podobny, SSRI/SNRI + kwetiapina?)
NieznanySprawca

przez depas 28 paź 2013, 20:34
NieznanySprawca, ja długo szukałem i błądziłem po zakamarkach aptecznych szuflad, ale już wiem na pewno że wenlafaksyna to dla mnie bez cienia wątpliwości najlepszy lek. Nie idealny, bo takich nie ma i nie będzie, ale najlepszy z tych co są.
Na pytanie z Twojego podpisu: brałem przez jakiś czas właśnie taki zestaw, 150mg wenli + 25mg/50mg kwetiapiny. Najpierw kwetiapinę tylko nasennie, ale kiedy przestała mnie usypiać brałem ją w dzień. Przez kilka tygodni czułem się lepiej, wyciszony, spokojniejszy itd. Po 2-3 miesiącach nie czułem już żadnego działania i odstawiłem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NieznanySprawca 28 paź 2013, 20:42
depas, czyli spokojnie i bez fajerwerkow, tak jak sie spodziewalem. a powiedz, spales dluzej na tej kwetiapinie? Bo ja na samej wenli spalem 4-5h, a po dorzuceniu K. 10-13h od 4 dni (mam szczescie, ze wypadl mi dlugi weekend). :hide: Dzis wezme pol tabletki, bo nie wstane rano po calej, nie ma szans.
NieznanySprawca

przez depas 28 paź 2013, 21:11
Spałem dłużej tylko przez pierwszy tydzień, potem już normalnie około 8 godzin i wstawanie rano bez problemów. A po miesiącu mogłem już brać K nawet za dnia i mnie nie muliło.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez NieznanySprawca 28 paź 2013, 21:19
depas, dzieki za cynk : )
NieznanySprawca

przez Santiago20 28 paź 2013, 21:25
A próbowaliście 300mg WENLI na dobę? :D

I czy to prawda że antydepresanty po iluś tam miesiącach / latach słabną? I trzeba je zmieniać?

przez NieznanySprawca 28 paź 2013, 21:58
A próbowaliście 300mg WENLI na dobę? :D

O ile sie nie myle, pewna dama, a zwa ja LadyWind hulala sobie na 300'ce jakis czas (moze nawet dalej leci), i to chyba w mixie califoria rocket fuel (z mirtazapina :mrgreen: ).
I czy to prawda że antydepresanty po iluś tam miesiącach / latach słabną? I trzeba je zmieniać?

Nom ba. Chyba nie myslales, ze szczescie trwa wiecznie. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 28 paź 2013, 22:02 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

przez Santiago20 28 paź 2013, 21:59
Hmmm, no tego się obawiam... A co ile trzeba to zmieniać? Jak to jest z tym? Opisz dokładnie... Np. Wenla na mnie przestaje działać i co dalej?

przez NieznanySprawca 28 paź 2013, 22:06
Santiago20, trzeba stoopniowo odstawiac (bo jak odstawisz odrazu, to moze zabolec), albo wskoczyc np. na pokrewna fluoksetyne, i z niej lajtowo sobie zredukowac (bo nie daje praktycznie objawow odstawiennych), ew. przeskakujesz na inny lek, i modlisz sie, aby szybko zaczal dzialac :mrgreen:
Ogolnie co moze Cie spotkac po odstawieniu, jakie objawy, jak redukowac, jak przeskakiwac z leku na lek- na forum masz wszystko, tylko trzeba poszukac, poczytac, bo praktycznie wszystkie pytania i odpowiedzi juz sie pojawily ;)
NieznanySprawca

przez Santiago20 28 paź 2013, 22:20
Ale np. WENLA to lek SNRI a takie PARO to SSRI a wiadomo że SSRI nie działa na Noradrenalinę ... i co wtedy?

przez Lord Kapucyn 28 paź 2013, 22:25
Zonk- bo paroksetyna mimo, że jest zaliczana do SSRI, a nie SNRI to takze wpływa na NET- transporter noradrenaliny, choć w dużo mniejszym stopniu niż na SERT-transporter serotoniny.

Stosowne badanie-
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12359676

Paroksetyna i wenlafaksyna to dwa najtrudniejsze leki do odstawienia według badań klinicznych(i praktyki)- przypadek?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Santiago20 28 paź 2013, 22:40
Ale zaraz czy ja dobrze rozumiem... np. Wenla przestaje działać to zmieniam lek i to wszystko? I dalej ciągne na lekach?

A po jakim czasie wenla może przestać działać?

przez Lord Kapucyn 28 paź 2013, 22:43
Santiago20 napisał(a):A po jakim czasie wenla może przestać działać?

A czym my jesteśmy jasnowidzami wyposażonymi w kryształową kulę? Nie wiadomo. W ogóle nie musi przestać działać, albo może przestać działać jutro ,za tydzień, za rok, za 10 lat. Kolega wyżej miał na myśli zupełnie co innego- że odstawianie wenli to katorga i tak jest w istocie. Chyba każdy ex-wenlafaksyniarz zna ten ból z odsypywaniem granulek. Ale można zrobić trick i z dnia na dzień przeskoczyć z wenli na SSRI o długim half-lifie-czyli fluoksetynę- wtedy uboki są znacznie lżejsze, a potem się odstawia jak po maśle samą fluo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg