WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 21:53
Dark Knight, wg tej skali siły działania na receptor tak jest, że paro mocniej działa na NET ale w praktyce jest chyba tłumione serotoniną, więc wenla mocniej kopie
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 22 paź 2013, 19:34
CórkaNocy, a gdybyś, teoretycznie, zmniejszyła wenlę do 112,5 i tak została? Skoro na 225mg miałaś większe lęki, które nie przechodziły, to może 112,5mg lekko je zmniejszy. Taka dawka powinna zadziałać mniej noradrenalinowo. Ja osobiście prawie każdą zmianę leku muszę odchorować i traktuję ją jako ostateczność.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Dark Knight 22 paź 2013, 19:49
ktoś powie które z tych dwóch paroksetyna wenlafaksyna silniej działa na noradrenalinę ??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 22 paź 2013, 20:09
Dark Knight, wenlafaksyna, paroksetyna działa tylko na serotonine.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lejdis 22 paź 2013, 21:03
po 1,5 tygodniowym odczuciu poprawy po Velaxinie znów mi wróciły lęki...buu :why:
dawna Ka_Po / Verona

przez olcha 22 paź 2013, 22:55
Czy wenla uspokaja lęki i obsesyjne myśli? czy raczej sprawdza się w innych kwestiach
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez buczi79 22 paź 2013, 23:03
Takie ma niby zadanie , ale jak czytasz wyżej różnie to bywa , Niektórym pomaga , mi natomiast nie .
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez CórkaNocy 22 paź 2013, 23:11
Tańczący z lękami, też nie lubię moze nie samego odstawianie co wchodzenie na nowy lek
spróbuję zmniejszyć dawkę, z jednej strony mniej noradrenaliny, ale też i mniej serotoniny...ale zobaczę, zanim odstawię całkiem, zresztą i tak musiałabym zmniejszać dawkę powoli

A Ty pewnie brałeś paro? Jeśli tak to jak działała u Ciebie?
CórkaNocy

przez Santiago20 22 paź 2013, 23:14
Nie wiem o czym Wy tu piszecie ja się czuję po pół rocznym leczeniu wprost WYJE.....CIE! :D

Jak PARO może być lepsza od WENLI? Skoro PARO działa tylko na Serotoninę.. Przemyśl sobie to tak... ok... Po paro będziesz miał wyjebke na wszystko, będziesz pewny siebie itp... Ale co jeśli ktoś chce coś zrobić ze swoim życiem.. po prostu brakuje mu motywacji.. takiego KOPA! PARO Ci już w tym nie pomoże, a WENLA TAK! Ponieważ WENLA jest lekiem SNRI to tak jakby ulepszony SSRI. Działa na Serotonine tak samo jak SSRI + na Noradrenalinę.

Tak więc sorki... ale mi się wydaje że WENLA jest dużo lepsza od PARO. Ja po WENLI nie miałem żadnych skutków ubocznych. Biorę dawki 225mg.

Druga kwestia... Piszecie tutaj że ten lek bardzo długo sie rozkręca.. no tak... BO TO NIE NARKOTYKI! No ludzie... chcecie natychmiastowego działania.. to może kupcie sobie Kokaine..? ;) Dajcie temu czasu.. MINIMUM miesiąc.

przez CórkaNocy 22 paź 2013, 23:23
Santiago20, ja brałam wenlę od grudnia do końca lipca. Potem znowu gdzieś od połowy sierpnia.
I do dzis ją biorę.
A źle reaguję na wszystkie leki zwiększające noradrenalinę, zwiększają lęki
a paro ponoć miażdży fobię
a wenla mi kopa nie daje :/ każdego dnia na niej mam okrutne wykończenie, budzę się ze zmęczeniem i mam tak cały dzień, zero kopa, energii i tak mam cały czas na wenli
CórkaNocy

przez Santiago20 22 paź 2013, 23:24
Hmm, a w jakiej dawce bierzesz? To może rzeczywiście WENLA nie jest dla Ciebie..

przez buczi79 22 paź 2013, 23:25
Doskonale wiecie , że każdy reaguje inaczej na leki i nie da się tu wskazać co jest lepsze , wszystko zależy od tego jak będziesz tolerował dany lek . Dla mnie paro była 100 razy lepsza od wenli , a u Santiago20 jest zupełnie od odwrotnie. Szczegół w tym , aby trafić na najbardziej odpowiedni lek dla siebie.
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez Santiago20 22 paź 2013, 23:26
No właśnie otóż TO :) Tego zapomniałem dopisać.

Wiesz.. ja nie mówie że PARO jest złe... nigdy jej nie "łykałem" może i rzeczywiście na mnie by nawet działa jeszcze lepiej niż WENLA... Kto wie...? :shock: Ale chyba raczej nie zmieniać jak WENLA działa tak dobrze na mnie?

Jutro Wam mogę napisać jak dokładnie wygląda mój problem, i jak WENLA odmieniła moję życie. Bo na dzisiaj już za dużo pisania :)

przez buczi79 22 paź 2013, 23:31
Dobrze , że pojawiło się coś co poprawiło komfort Twojego życia , to chyba najważniejsze :)

Sortuj wg