WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dark Knight 20 paź 2013, 12:11
po jakim czasie lek zaczyna działać i po jakim czasie przechodzi to koszmarne pocenie się w nocy

przez buczi79 20 paź 2013, 17:07
Z tego co wyczytalem to po około 2 tygodniach zaczyna działać ,a w niektórych przypadkach możeto ppotrwać dłużej . Ja mam to pocenie w dzien,plywam we wlasnym łóżku.
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez Lejdis 20 paź 2013, 17:33
Biorę wenlę od 26 sierpnia i dopiero 1,5 tygodnia temu po zwiększeniu dawki z 75mg na 150mg poczułam że jest lekka poprawa tzn. wyciszyły mi się trochę lęki i poprawił nastrój. czyli ponad 6 tygodni rozkręcał się u mnie lek. ,
dawna Ka_Po / Verona

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 20 paź 2013, 19:58
Czyli lek do dupy ;/;/ to pocenie w nocy i długo sie rozkręca w dodatku po rozkręceniu jest lekka poprawa z tego co tu piszą czyli kolejny przereklamowany lek ;/
Jednak paroksetyna może i ma trochę skutków ubocznych ale jak się już rozkręci to czuć jej działanie

przez buczi79 20 paź 2013, 20:03
No Lejdis to wielki szacun za wytrwałość ja po 4 tygodniach zrezygnowałem na rzecz Asertinu . Biorę go 9 dzień i jak na razie nie czuję poprawy , ale wiem , ze to za wczesnie :) Ja już 10 tydzień w łóżku . Zaczyna mnie to męczyć i wybieram się do szpitala :) Wypowiedziałem wojnę moim lękom , nawet za cenę szpitala .

Dark - może nie tak do końca do dupy , ja brałem 7 lat paroxetyne i było git , ale do czasu . Po 7 latach brałem 40 mg rexetinu i lęki znów się pojawiły i lekarz zmienił mi na wenle , ale on na mnie nie działa jakoś , bądź działa za słabo. Popatrz na sondę 65% pomogła więc daj jej jeszcze trochę czasu może Ci pomoże , POZDRO
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez Nortt 21 paź 2013, 08:49
AmnuM napisał(a):Raz na jakiś czas, nie zaszkodzi. Też nie piję często. Ostatni raz piłem 3 tygodnie temu. Tez nie przepadam za alko, ale dzisiaj mam ochotę nawet, ale też bez przegięcia. Nie będzie źle. Lepiej się napić niż naćpać...

wenelaflaksyna nie reaguje z alkocholem, teoretynie można pić, aczkolwiek alkochol z samą nerwicą czy deprechą to problem. Brw, Kac cię zniszczy. Ja przedwczoraj miałem impreze, 3/4 wódki na mnie i dwich kumplu + piwo do dwa tabsy benzo i czułem się świetnie, do tego zajebałęm se jeszcze solian donosowo(50) :pirate:
Choc na twoim miejscu bym jeszcze nie pił, gdyż organizm się jeszcze do tej wenlaflaksyny nie przyzwyczaił.

-- 21 paź 2013, 07:53 --

Dark Knight napisał(a):po jakim czasie lek zaczyna działać i po jakim czasie przechodzi to koszmarne pocenie się w nocy

Różnie, zależy od dawki, ja działanie poczułem już po pierwszej tabletce, chodziłem pierwsze dni jak naćpany, uboki miałem przez pierwsze dwa tygodnie, nie było by pewnie wtedy tak źle gdym nie zaczął od razu od 75, na moją masę ciała to dosyć dużo jak na początek. Po miesiącu czułem, że się troszkę polepszyło, ale dopiero po 1,5 m i wejściu w 150 poczułem się lepiej.
Nortt

przez Lord Kapucyn 21 paź 2013, 11:53
To normalne skoro wpływa na elewację noradrenaliny, która działa antagonistycznie do Ach.. Stąd te objawy uboczne na początku- tachykardia, wzrost ciśnienia tętn., brak apetytu, uczucie gorąca, mdłości, nasilenie lęku itp. Powinno minąć z czasem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez penny66 21 paź 2013, 11:56
Biorę wenle (Efevelon 37,5mg) prawie 2 tygodnie. Żadnej poprawy nie ma, tylko paskudne skutki uboczne: nasiliły się lęki i depresja, mdłości, słabo mi jest, jadłowstręt, pieczenie-uderzenia gorąca w brzuchu, klatce piersiowej, na całych rękach, nogach, w nocy nie mogę spać, mam koszmary, silne lęki w nocy, dziś była masakra, całą noc nie spałam a teraz wyglądam jak zombi. Lek odstawiam bo już dłużej nie mogę........... To był mój 4 lek niestety nie trafiony.

przez ladywind 21 paź 2013, 11:57
Dark Knight napisał(a):Czyli lek do dupy ;/;/ to pocenie w nocy i długo sie rozkręca w dodatku po rozkręceniu jest lekka poprawa z tego co tu piszą czyli kolejny przereklamowany lek ;/
Jednak paroksetyna może i ma trochę skutków ubocznych ale jak się już rozkręci to czuć jej działanie

Niestety bardzo przereklamowany i w dodatku po kilku miesiącach przestaje działać, dając w zamian powrót lęków i osłabienie w ciągu dnia.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 15:49
też mam nadal lęki. albo dołożę olanzapinę, tylko nie wiem po co, albo zmiatam na paro. ale możliwe, że najpierw wypróbuje olanzapinę, bo nie chcę przechodzić znowu odstawianie wenli :/ i wkręcanie się paro, koszmar
CórkaNocy

przez Dark Knight 21 paź 2013, 17:09
Najlepiej zmienić od razu na paro ja tez teraz na wizycie proszę o paro nie potrzebnie teraz dałem namówić się na tą wenle tym razem muszę stanowczo powiedzieć że albo paro albo do widzenia i zmieniam lekarza skoro mam fobia społeczną czyli zaburzenia lękowe to po co mi noradrenalina która powoduje dodatkowo nerwowość nie rozumiem tych lekarzy

przez buczi79 21 paź 2013, 18:10
Wiecie co w moim przypadku to paro była o tysiąc razy skuteczniejsza niz wenla , żałuję ,ze zgodziłem się na zmianę. Na rexetinie było znacznie lepiej. A zmienili mi go bo niby tylem za mocno. Ja myślę , ze to przez moj leniwczy styl zycia,no ale zaufałem lekarzowi i teraz muszę iść do szpitala. Aktualnie biore asertin 75 mg i zwiększam do 100 mg . Biorę dopiero 12 dni i jak na razie nie czuję poprawy

przez CórkaNocy 21 paź 2013, 20:20
Dark Knight, a ta paro działa ponoć na noradrenaline dużo mocniej od wenli, czy to działanie nie jest wyczuwalne przez serotoninę?
kiedyś wenla pomogła mi na lęki, teraz noradrenalina daje za bardzo o sobie znać :/ i czekam i kurde czekam, biorę od sierpnia i lęki dalej są. niestety
mam w domu receptę na paro, ale muszę zejsć z wenli, a te objawy odstawienne :(
czy jeśli zejdę na 112,5 mogę włączyć 10 mg paro? bo nie chcę sobie zrobić jakiegoś niebezpiecznego miksu

i boję się też bardzo zamuły na paro, senności w dzień :( bo na wenli potrafi mi dokuczać lekka senność a po paro może być gorzej
i boję sie ogólnie zamułki, problemów z myśleniem, bo nie chcę sobie narobić kaszany, bo muszę być teraz sprawna intelektualnie
CórkaNocy

przez Dark Knight 21 paź 2013, 20:59
CórkaNocy, paro działa silniej na noradrenalinę ?? nie wiem być może lecz to SSRI a nie SNRI a skoro tak silnie działa na noradrenalinę to też powinna należeć do SNRI może ktoś to potwierdzić czy paro rzeczywiście działa silniej na noradrenalinę niż wenla ??

Sortuj wg