WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez AmnuM 16 paź 2013, 14:15
To fakt, Puls mi skoczył. W pierwszych dniach mierzyłem i miałem 89. Będę musiał zwiększyć dawkę do 150mg, ponieważ nie czuje jej działania praktycznie wcale. Przez parę dni miałem nawet te realistyczne sny, które były bardzo wciągające, ale teraz powiększone źrenice i większy spokój wewnętrzny (brak rozmyślania nad negatywnymi sprawami), ale co z tego, skoro nie czuję kopa, którego tak oczekiwałem?

przez CórkaNocy 16 paź 2013, 17:04
cytrynka84, to dobrze, że wróciłaś i jakoś dajesz sobie radę :) też jestem od jakiegoś czasu na wenli.a jaką dawkę bierzesz?

-- 16 paź 2013, 17:05 --

Nortt, oeesuu, nie szukajcie sobie problemów na siłę! w każdym psychotropie i nie tylko jest wzmianka czy to o działaniu na serce, czy nawet o żółtaczce, zapaleniu trzustki. komuś tam się zdarzyło, to nie znaczy że każdemu ma się zdarzać, każdy lek ma skutki uboczne ale naprawdę sporadycznie jakieś poważne
CórkaNocy

przez cytrynka84 16 paź 2013, 17:26
CórkaNocy, jestem na 150mg.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 16 paź 2013, 20:15
8 dzien n a wenli pierwszy dzien na 75 mg póki co skutków brak

przez eurydyka1 16 paź 2013, 20:28
14 dzień na 75 mg. Od wczoraj psychicznie bardzo słabo, ale fizycznie nieźle, coraz łatwiej mi się wstaje i nie czuję już takiej senności w środku dnia. Niestety plusy zostają przysłonięte przez powracający po półrocznej przerwie napadowy płacz, atakujące czarne myśli, samotność i tak dalej. Staram się myśleć, że to tak ma właśnie na początku działać, muszę poczekać, wytrwam..

przez zamulan 16 paź 2013, 21:16
Siemka, udalo się za porozumieniem z lekarzem zwiększyć dawkę Wenli ze 150mg na 225mg, czasem wrzucę 300mg. Co do doświadczeń, odczuwam jakąś taką bliżej neokreśloną depresyjną jałowość, apatię, brak żwawości, przedchorobowej ekspresji. Jak myślicie, to wróci?
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Siding Spring 17 paź 2013, 10:12
Po lekach masz te problemy zamulan? Wrocic to nie wroci , oby nie pogorszylo się. W koncu to serotonina. Ona predzej zamuli anizeli doda żwawości jak to nazwales;)

przez CórkaNocy 17 paź 2013, 10:35
ja pierniczę, chciałam żeby mi lekarz podwyższył dawkę wenli ale zamiast tego dodał mi olanzapinę :/ bo stwierdził że wenla w większych dawkach może u mnie zwiększać lęki przez działanie na noradrenalinę
CórkaNocy

przez NieznanySprawca 17 paź 2013, 12:23
CórkaNocy, nie dalbym sie zadnemu psychosqurwielowi ryc neuroleptykami, chyba, ze mialbym schize, nie inaczej.

jestem na 37,5mg, czuje sie jak przebita detka, ogolnie kanal.
NieznanySprawca

przez Nortt 17 paź 2013, 13:12
NieznanySprawca, Nie dziwie się, symboliczna ta twoja dawka.
Nortt

przez NieznanySprawca 17 paź 2013, 13:16
Nortt, no, musialem podzielic sobie kapsulki 75tki na pol, bo by mi braklo do nastepnej wizyty, trzeba wytrwac 8)
a ty dalej sobie hulasz ostro :mrgreen:
NieznanySprawca

przez Nortt 17 paź 2013, 13:21
CórkaNocy napisał(a):ja pierniczę, chciałam żeby mi lekarz podwyższył dawkę wenli ale zamiast tego dodał mi olanzapinę :/ bo stwierdził że wenla w większych dawkach może u mnie zwiększać lęki przez działanie na noradrenalinę

I ma racje, u mnie to właśnie prawdopodobnie problemy z wydzielaniem noradrenaniny powodują nerwice, wyże dawki na nerwice nie mają sensu, przynajmniej mi się tak wydaje, już lepiej wrócić do zwykłej paro.

-- 17 paź 2013, 12:22 --

NieznanySprawca napisał(a):Nortt, no, musialem podzielic sobie kapsulki 75tki na pol, bo by mi braklo do nastepnej wizyty, trzeba wytrwac 8)
a ty dalej sobie hulasz ostro :mrgreen:

Masakra, takie wkurwianie organizmu sobie aplikujesz :D. Dlatego mi lekarz zawsze przypisuje spory zapas :>
Nortt

przez AmnuM 17 paź 2013, 13:53
Mi jest mało 75mg Wenli, to stanowczo za mało... Wejdę sam na 150mg i postawię lekarkę przed faktem dokonanym i tyle.

przez CórkaNocy 17 paź 2013, 15:15
Nortt, u mnie też właśnie ta noradrenaline powoduje te lęki, raz byłam już parę miechów temu na 187,5 i zwiałam po kilku dniach bo czułam się tak koszmarnie pod wzgl. lęków że sama aż nie ogarniałam niczego, ale myślałam, żeby teraz spróbować i wytrzymać. ale może faktycznie spróbuję ten neuroleptyk za kilka dni, bo chlorprothixen u mnie daje radę
poza tym to minimalne dawki, schizofrenikow się faszeruje dużymi

ale boje się, że on chce mi wmówić paranoje, bo nie pojmował czemu boję się ludzi, ciężko mi było to wytłumaczyć i zadawał mi pytania typu czy nikt mnie nie śledzi albo nie patrzy się na mnie, zaprzeczyłam, bo faktycznie takich objawów nie mam, ale nie wiem czy uwierzył :/
CórkaNocy

Sortuj wg