WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez maniek123321 14 paź 2013, 21:38
pisze tylko z wlasnej autopsji jak u mnie bylo.
poczatkowo 1.5 miesiaca na 75mg gdzie skutkow ubocznych procz sennosci, ziewania nie bylo a po wskoczeniu na 150mg zaczelo sie pieklo.
potliwosc, bezsennosc calkowita, drzenia, bole glowy, otepienie, niewyrazne widzenie az po prawie utrate przytomnosci.
pfff dziekuje za taki lek, choc nie powiem przeciwlekowo troche dzialala ale to sie ma nijak do skutkow ubocznyc.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez ladywind 14 paź 2013, 22:31
maniek123321, w moim przypadku było tak, że biorąć wenle z mirtą bardzo mi pomogła wyjść z depresji, po kilku miesiącach jako że nie miałam już problemów z zasypianiem, zaprzestałam brać mirtazapinę i zmniejszyłam dawke wenlafaksyny z 225 na 150. I tak w przeciągu 2 miesięcy zaczął się koszmar, nawrót nie tylko depresji ale dziwnych stanów nerwicowych, włącznie z otępieniem, brakiem koncentracji i pogorszeniem pamięci.
Obecnie biorę 300mg ale specjalnie nie odczuwam dobrego działania tego leku. Myślę że lekarze za dużo obiecują nam po nim, a poprawa jest u każdego sprawą bardzo indywidualną.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Nortt 15 paź 2013, 09:04
wykończony napisał(a):ICD-10, mirta miansa trazodon bupropion piribedil praminpeksol amantadyna
coś z tego do wenli

Wszystko tylko nie trazodon i wena... rzygałem po tym combo jak kot, nie polecam, co więcej nie tylko ja miałem takiego uboka przy tym combo. Lepiej z Mirtą, jest znacznie lepsza od tego włoskiego gówna.

-- 15 paź 2013, 09:53 --

Btw, jest teraz całkiem nieźle, mam lekką hipomania :FFFF Szkoda że jestem robocie i za dwa tygodnie mnie wypierdolą, świat i tak jest piękny :lol: 8)
Nortt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chester 15 paź 2013, 11:33
16 dni na Efectinie . Powrót do niego po 6 miesięcznej przerwie. Nic nie działa ciągle pustka i zmęczenie. Brać dalej czy rzucić, słyszałem takie opinie że ponowne wejście w lek może nie zatrybić.

przez miko84 15 paź 2013, 11:35
16 dni to za mało.
miko84

przez penny66 15 paź 2013, 12:49
6 dzień biorę Efevelon 37,5mg i jest koszmar.

Mam:
-okropne wybuchy gorąca na klatce piersiowej i brzuchu
-jest mi słabo
-brak apetytu
-mdłości
-strasznie nasiliły się lęki!
-więcej jest stanów depresyjnych
-czasami myślę, że zwariuję.........

Doraźnie biorę Zomiren, ale nie chciałabym się uzależnić.

Doradźcie co robić? Odstawić Evefelon???

przez cytrynka84 15 paź 2013, 16:08
penny66, radze Tobie te objawy przeczekać,to normalne,po 2tyg.powinno zacząć mijać.Bierz Zomiren,po 2 tyg się nie uzaleznisz,spokojnie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez szary_wicher 15 paź 2013, 18:26
Ja brałem Velafax przez jakieś 10 miesięcy w najwyższej dawce 150mg, niestety specjalnie mi nie pomógł. Choć wydaje mi się, że byłem po nim spokojniejszy to równocześnie na pewno bardziej senny. Ostatecznie odstawiłem jakieś 3 tygodnie temu w porozumieniu z lekarzem coraz bardziej zmniejszając dawkę. Nie wiem czy to wina odstawienia ale od kilku dni męczy mnie potworna nerwica, ciągły uścisk w klatce piersiowej, kłopoty z oddychaniem, zawroty głowy i ciągły strach. :hide:

przez CórkaNocy 15 paź 2013, 21:39
cytrynka84, dawno cię tutaj nie było, jak się aktualnie czujesz, co bierzesz?
CórkaNocy

przez Nortt 16 paź 2013, 10:08
penny66, Przecierpieć, pierwsze dwa tygodnie są ciężkie, ale później będzie słabnąć... 37,5 to żadna dawka...
Ja teraz też mam maskarę, bo po zwiększeniu dawki część uboków wróciła. Również mam wrażenie że wariuje, to przez coraz częstsze derealizacje(to chyba norma na początku brania tego leku, choć narazie to jest bardziej ''lek'').
Nortt

przez NieznanySprawca 16 paź 2013, 10:45
Jestem zmuszony zredukowac wenle na 2 tyg z 75 na 37,5mg, liczylem na jakies lekkie pogorszenie nastroju, ale po 4 dniach ten bez zmian, za to czuje sie jak balon, ktorego przebito szpilka. Powietrze ze mnie uszlo, wraz z energia i jakakolwiek motywacja. Nie mam sily z lozka sie zwlec, nie moge sie wyspac po 8h (a wczesniej dawalem rade spac po 5h bez problemu), czuje sie tootalnie slaby, w pracy przewazaja mnie belki od maszyn, ktore normalnie szarpe jak cienkie patyki. Maasakra :mrgreen:
Oby do 150tki....
NieznanySprawca

przez Nortt 16 paź 2013, 10:53
NieznanySprawca, Ja jestem trzeci dzień na 150. Czuje się masakrycznie znowu u boki i źrenice jak pięciozłotówy
A wczoraj chodziłem jak naćpany, generalnie byłem źcpany, nigdy tak na basie nie grałem, grałem jak jebany mistrz, nie było lepszego basisty w promieniu 300 km ode mnie :D(Miałem nawet głupie myśli że jakaś pozawymiarowa siłą kieruje moimi rękami nie ja :lol: ). Myślałem że tylko z początku będzie ta hipomania, a tu proszę organizm przywyknął może do 75 i było już normalnie, ale jak mu przed wczaoraj z rana 150 dojebałem to już mnie znowu poskładało. Mam nadzieje, że nie będę znowu miał takiego długiego maratonu z tymi ubokami :shock:
Nortt

przez cytrynka84 16 paź 2013, 11:18
CórkaNocy, czuje się w miarę ok.Biore wenle i Ketrel na sen.Nie było mnie ,bo miałam b .ciezki czas w życiu.
Pozdrawiam!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Nortt 16 paź 2013, 12:38
Właśnie wyczytałem że Wena jest kardiotoksyczna.
''bserwowano występowanie kardiotoksyczności podczas stosowania dawek terapeutycznych
wenlafaksyny. Przed rozpoczęciem leczenia wenlafaksyną należy wykonać badanie EKG oraz pomiar
ciśnienia krwi. Badania te należy wykonywać w regularnych odstępach w trak
cie leczenia wenelaflaksyną'' - Z ulotki Velafax, wersji poszerzonej
Nortt

Sortuj wg