WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez NieznanySprawca 06 paź 2013, 21:38
Atalanta, wow, obym mogl sie kiedys pochwalic takim stazem plodnego zwiazku z Wenla ;)
NieznanySprawca

przez Dark Knight 06 paź 2013, 22:03
CórkaNocy, mi paro w pewnym momencie bardzo pomogło na fobie lecz był to moj pierwszy lek pierwsza wizyta nie wiedziłąem czego sie po nim spodziewac i ciagle było mi mało i ziekszyłem dawke paro do 60 mg oczywiscie za zgoda lekarza i włąsnie wtedy chyba skutki uboczne przewyższyły te pozytywne i na własną rękę przerwałem leczenie oczywiście nie muszę mówić co się zemną później działo niestety wtedy nie wiedziałem nic na temat odstawiania leków i o samych lekach nie dużo widziałem ale napewno można powiedzieć że czuć działanie leku człowiek robi sie bardziej towarzyski otwarty z początku paro strasznie mnie nakręcało wstawałem wcześniej niż budzik jeszcze wtedy do szkoły :P teraz raczej mi się nie zdarza wczsniej wstać wyspanym senność z kolei występowała raczej popołudniu tzn musiałem się poprostu położyć na godzinkę może gdybym wtedy pracował i miał jakieś zajęcie popołudniu może wcale bym sie nie musiał kłaść to chyba tyle o paro
:]

przez Santiago20 06 paź 2013, 22:04
Ja od 3 dni SAM zwiększyłem sobie dawkę Wenli z 225mg na 300mg.

Piją ją ponieważ mam nerwice natręctw i fobie społeczną.

I tak się właśnie zastanawiam czy dobrze robie zwiększając dawke ? Chodzi mi oto że w końcu od 3 lat po zakończeniu gimnazjum poszedłem do Liceum a to wszystko zawdzięczam moim zdaniem właśnie WENLI! :) Ale wciąż jestem w tej szkole zamknięty, małomówny, mam lęk aby do kogoś się odezwać, stresuje się itp. Trzeba mi coś aby zwalczyć moją nieśmiałość! Więc pomyślałem sobie że może zrobie sobie "eksperyment" i zwiększe dawkę... Nie wiem czy coś to da? I czy to nie będzie za dużo...? Bo nie oszukujmy się ale już 300mg to sporo...

Dodam jeszcze że na mnie Wenla działa bardzo dobrze, nie miałem po niej nigdy żadnych skutków ubocznych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ovija 06 paź 2013, 22:54
Jak jest za mało to musisz wskoczyć na coś silniejszego czyli Paroksetynę. Ja również mam nn, fobię i jestem nieśmiały więc znam Twój ból. Z tym, że ja z fluoksetyny teraz jestem na etapie wkręcania się w wenlafaksynę. Jeżeli ona nie będzie dawać satysfakcjonującego wyniku to już pozostaje tylko Parogen. A jak nie parogen to poproszę o lobotomię u jakiegoś rzeźnika w piwnicy :yeah:

przez mifune85 07 paź 2013, 00:47
Nieśmiałości nie wyleczy sie lekami bo nie mają one takiego działania i dziwię się , że tego oczekujecie. Leki mają(często ograniczone) działania antydepresyjne, przeciwlękowe lub polepszające senność. Nie sprawią, że ktoś przestanie być nieśmiały bo nie sprawiają tego, że osobowość się zmienia.

przez miko84 07 paź 2013, 09:42
Paroksetyna była swojego czasu reklamowana przez GSK jako lek na nieśmiałość.
miko84

przez Ovija 07 paź 2013, 09:51
Widzisz i tu się z Tobą nie zgodzę.
W 2011 i 2012 roku pyrkałem na fluoksetynie i wyobraź sobie, że z człowieka zwiniętego w kokonik stałem się nabywcą pojazdu który potem naprawiałem, udoskonalałem a którym to potem jeździłem do zupełnie obcych ludzi na spotkania i zloty ogólnopolskie. Miałem nawet na tyle odwagi aby przez 2-3 miesiące spotykać się z dziewczyną z czego i tak nic nie wyszło ale mniejsza o tym - nie przypasowalismy sobie. Z chorobliwej nieśmiałości lek ten nie zlikwidował oczywiscie niesmialosci ale dal mi dawke serotoniny a ta z kolei otwarla mi sciezki w umysle dzieki ktorym udawalo mi sie walczyc z samym sobą i się "przemagać" i tu idziemy do punktu kulminacyjnego: lek nie znosi nieśmiałości, ale smera CIę po synapsach dzięki czemu udaje Ci się postawić nogę na grunt na który nigdybyś nie wlazł.

przez miko84 07 paź 2013, 10:12
Pytanie czy to prawdziwy Ty i czy podoba Ci się taka zmiana :)
miko84

przez Ovija 07 paź 2013, 10:21
miko84 napisał(a):Pytanie czy to prawdziwy Ty i czy podoba Ci się taka zmiana :)

PodobaŁA mi się ta zmiana... niestety potem odrzucilem leki i choroba wrocila ze zdwojoną siłą. Obecnie od 3-4 miesięcy poszukuję leku abym znowu mógł pozbyć się ciągłego stresu i lęku innych dysfunkcji.

przez miko84 07 paź 2013, 10:55
To po co odrzucałeś leki i dlaczego nie wrócisz do tego który działał kiedyś.
miko84

przez Ovija 07 paź 2013, 13:17
Ponieważ stopniowo przestawał na mnie działać, pod koniec brania w zasadzie brałem go.... bo brałem więc postanowiłem z niego zejść bo działania już nie było żądnego. Pare miesięcy po odstawieniu było ok a potem BUM zmasowany atak nerwicy lękowej, depresji, i nerwicy natręctw. End Offtopic'u ;)

przez Dark Knight 07 paź 2013, 16:54
Ovija, a jak sprawdza sie wenla ??

przez penny66 07 paź 2013, 21:42
Witam
Jestem tutaj nowa. Z nerwicą lękową zmagam się ponad 2 lata. Biorę miansec 20mg na noc, wcześniej brałam Asertin 50mg i ten lek by mnie wykończył. Potem dostałam Spamilan, brałam jakieś 2 tyg. odstawiłam, bo miałam straszny ból i zawroty głowy. Teraz dostałam Efevelon(SNRI) 37,5mg i się strasznie boję leku:( Czy on jest podobny do Asertinu(SSRI)? Miansec mam odstawić i brać Efevelon. Biorę jeszcze lek na arytmię serca Beto 50zk. Czy mogą być jakieś interakcje? Proszę poradźcie!

przez Santiago20 07 paź 2013, 21:58
Mówicie tutaj że Paroksetyna była by lepsza od Wenli..? Oj nie wydaje mi się... Dlaczego? Już mówię... Ostatnio rozmawiałem o różnych lekach z moim lekarzem psychiatrą który ma dobre opinie w internecie, i on mi powiedział że owszem może mi przepisać lek SSRI ale.... to tak jakbym się cofnął... ponieważ SSRI mają "wpływ" tylko na Serotoninę i na NIC więcej. A leki z grupy SNRI wpływają na Serotoninę i DODATKOWO na Noradrenalinę, w takim razie SNRI to tak jakby ulepszony lek z grupy SSRI. Mam tutaj rację czy kompletnie się mylę? I jeszcze czytałem że Wenla od dawek 300mg wpływa również na DOPAMINĘ.

A tak btw, biore już 4 dzień dawki 300mg i... nie wiem czy coś to daje... chyba zejde z powrotem na 225mg. A tak mnie dziś zastanawiało... bo tak... w ulotce piszę że można brać max 375mg wenli... a jak by wziąć taka dawkę? :D Co się dzieje przy 375mg ? Czy jest to zbyt niebezpieczne aby brać takie dawki?

Sortuj wg