WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez AmnuM 05 paź 2013, 13:23
Czuję pierwszą dawkę. Nie zamula, tylko aktywizuje, do tego źrenice wielkie, jakbym jakbym się naćpał. Ogólnie lepszy nastrój niż bez, ale to i tak dopiero początek.

przez Tańczący z lękami 05 paź 2013, 20:26
ja też miałem powiększone źrenice na wenli, podobnie zresztą jak na ssri i niech mi ktoś powie, że wenla działa na serotoninę kilkadziesiąt razy słabiej od ssri.... :blabla: Na mnie 37,5mg wenli działa na serotoninę prawie tak jak 10mg paro, za to nieco mocniej na noradrenalinę. Ciekawy lek.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 05 paź 2013, 21:05
Zależy od osoby, ja na 150 mg nie czułem żadnej serotoniny. Tańczący z lękami Ty masz wrażliwy organizm na serotoninę, skoro wystarcza Ci taka dawka sertry.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 05 paź 2013, 21:15
miko84, to różnie
na 100mg sertraliny nic
20mg paro pojawiły się pewne uboki ale to chyba po poł z rysperydonem
na wenli cud wszystko na miejscu za to dział tylko w noradrenalinę i dopaminę nie dało tego
miansa bupropion nic
Naczelny Użyszkodnik

przez Dark Knight 05 paź 2013, 23:29
wykończony, skąd dokładnie jesteś ?

przez AmnuM 06 paź 2013, 12:48
Otworzyłem kapsułkę Efectinu 75 ER i tam są 2 tabletki po 35,5. Tabletki o przedłużonym uwalnianiu kojarzyły mi się zawsze z woskiem, który się wolniej rozpuszcza, wydalając stałe dawki do organizmu, a tu proszę, można sobie z SR zrobić normalne tableteczki. :105:

-- 06 paź 2013, 15:53 --

Wczoraj, po pierwszym zażyciu wenli 75mg, poczułem kopa i słabe skutki uboczne. Dzisiaj połknąłem w takiej samej dawce, i nie czuje jej działania praktycznie wcale.

przez eurydyka1 06 paź 2013, 19:36
AmnuM, ja zażyłam dziś 4 dawkę, też 75 mg. Pierwszego dnia podobnie jak Ty dostałam "kopa", ale drugiego była tragedia- nasilenie wszystkich objawów depresyjnych, nawet takich, które już mi na kilka miesięcy przeszły; czułam się tak, jak 2-3 lata temu, w najgorszym stadium depresji. Trzeci dzień (czyli wczoraj) ogromna senność, ale mimo tego jakoś funkcjonowałam, psychicznie- obojętnie. Dziś cały dzień leżę, nie wyszłam z domu ani na chwilę, nie mam na nic siły. Zobaczymy, co będzie dalej.

przez AmnuM 06 paź 2013, 20:04
Trzeba przeczekać najwidoczniej, zobaczymy jak będzie po miesiącu.

przez Dark Knight 06 paź 2013, 20:32
Leczy sie ktos z pododu nerwicy natrectw wenlafaksyna ?? Czy nadaje się ten lek do leczenia nn czy raczej probowac czegos mocniejszego prosze o wasze wypowiedzi we wtorek mam wizyte u lekarza i nie wiem o co poprosić jeszcze jedno pytanie jak długo lek może rozkrecac sie przy nerwicy natrectw zanim zadziała??

przez CórkaNocy 06 paź 2013, 20:52
Dark Knight, nadaje się, mi trochę pomogło na natrętne myśli, czynności, ale u mnie nn nie jest dominującym problemem, raczej pobocznym, stosunkowo małym w porównaniu do depresji i fobii
a rozkręcanie to różnie, jakoś 2-4 tyg, czasem efekty, poprawę widzi się po dłuższym czasie dopiero np. po 2, 3 miesiącach porównuje się stan przed i widzi się różnicę a działanie leku cały czas się rozkręca
CórkaNocy

przez Dark Knight 06 paź 2013, 21:03
CórkaNocy, a w jakim stopniu pomogła Ci na fobie i depresje ??

przez NieznanySprawca 06 paź 2013, 21:12
ja po pol roku na wenli dopiero moge powiedziec- dzialanie sie ustabilizowalo i jest b. dobrze, czuje sie lepiej, niz przez ostatnie 5 lat. wciaz smieszna dawka 75mg (ktos powie placebo, jesli tak, to skuteczne, wiec mi pasuje :mrgreen: ).
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 06 paź 2013, 21:29
Dark Knight, jak ją brałam poprzednio to na depresję pomogła mi niewystarczająco, za to na fobie bardzo, wyciszyla wszystkie objawy
teraz jak do niej wróciłam działanie przeciwdepresyjne lepsze, choć nadal mam pewne zastrzeżenia np. do przewlekłego zmęczenia, wykończenia wręcz, bez większego wysiłku fizycznego
a i na fobie mi już nie pomaga wystarczająco, okropnie się męczę z fobią, chyba będę musiała przejść na paro, choć obawiam się jej mulenia, bo jednak na to nie mogę sobie za bardzo pozwolić
ale ja specyficznie reaguję na serotoninowce, mało mi pomagają na nastrój, ale za to na fobie jako tako

a Ty jakbyś miał opisać jak Ci pomogła paro na lęki? bardzo odczuwałeś zamulenie, senność w czasie dnia, upośledzało to jakoś myślenie czy pamięć? i działanie na fobie było wystarczające, po jakim czasie?
CórkaNocy

przez Atalanta 06 paź 2013, 21:34
NieznanySprawca napisał(a):ja po pol roku na wenli dopiero moge powiedziec- dzialanie sie ustabilizowalo i jest b. dobrze, czuje sie lepiej, niz przez ostatnie 5 lat. wciaz smieszna dawka 75mg (ktos powie placebo, jesli tak, to skuteczne, wiec mi pasuje :mrgreen: ).

Też taką dawkę biorę, już trzeci rok, i jak widać pomaga a to najważniejsze :D

Sortuj wg