WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ramanujan 03 paź 2013, 20:43
nerwa, a nie możesz zmienić po prostu leku?
Ramanujan

przez NieznanySprawca 03 paź 2013, 20:45
nerwa,
Ale ta teoria z metabolizowaniem podoba mi sie :)

Zadna teoria, stare prawidlo pigulkozercow ;)
Alkoholu, kofeiny, czy jakiejkolwiek innej subst. tez sie to tyczny.
Ale tez nie wierze, ze na wszystko mozna byc nadwrazliwym. Chyba, ze wazy sie ponizej 40kg :mrgreen:
NieznanySprawca

przez nerwa 03 paź 2013, 20:47
Ramanujan, moge ale nie bardzo chce :) - pewnie byloby to samo.

NieznanySprawca, a nie, to ja waze ze 48 ;) wiec powinno byc ok. Chociaz na wzrost 170 to tez jakos super nie jest :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 03 paź 2013, 20:49
nerwa, jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. ;)
Ramanujan

przez nerwa 03 paź 2013, 20:53
Ramanujan, bralam fluoksetyne kiedys i tez mi nic nie dala. A nie zamierzam probowac i sie meczyc z ubokami, bo i tak generalnie nie wierze w leki. Tzn. wierze, ze mogą stlumic objawy ale nie wierze w nie jako forme leczenia nerwicy. Wiec chcialam je brac bardziej za zasadzie pomocy, zeby tak sie nie meczyc. Ale jak sie teraz mam meczyc z ubokami i z próbowaniem jednego po drugim, to raczej nie bardzo...

A jeszcze co wam powiem.. biore lek rano - caly dzien mam sennosc i otumanienie, natomiast na wieczor mi przechodzi, nagle mam wiecej energii, nie chce mi sie w ogole spac itd. Czy to tez nie jest dowod na jakies opoznione dzialanie wenli ?
(chociaz z drugiej strony, wiekszosc ludzi z nerwicą czy depresją czuje się duzo lepiej wieczorem.... - nawet i bez leków)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Ramanujan 03 paź 2013, 20:57
nerwa, dobrze myślisz, leki to tylko wsparcie w walce, psychoterapia to podstawa i ona może pokonać tą nerwicę.

Ja miałem po wenlafaksynie też problemy ze snem, tylko że ja brałem przez pewien czas 150 mg i strasznie pobudzała. Nie mam zbyt dobrych wspomnień związanych z tym lekiem...
Ramanujan

Wenlafaksyna (SNRI) - pytanie

przez Santiago20 03 paź 2013, 22:44
Witam,

mam małe pytanie, czy coś da mi przejście z 225mg na 300mg? Chodzi tutaj o grupe leków SNRI Wenlafaksyne

przez buczi79 04 paź 2013, 00:17
Wiesz co ja biorę na lęki uogólnione i ataki paniki 150 mg efevelonu i po ok 6-7 tyg czuję , jakby wcale nie działał .
Czy jeśli byś wiedział , że porodzisz sobie z wszystkim co Cię w życiu spotka , to czego byś się bał ??? NICZEGO !!!!!!

przez Lord Kapucyn 04 paź 2013, 11:28
Ciężko powiedzieć- wenlafaksyna w dawkach 0-150mg wpływa na wychwyt zwroty serotoniny, od 150mg do 225-300mg na wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny, wyżej dodatkowo na wychwyt zwrotny dopaminy. Ale nie wiem czy to Ci coś da w praktyce.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 04 paź 2013, 11:35
Santiago20, ja przeszłam z 225 na 300mg i nic mi to nie dało.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 04 paź 2013, 12:09
powinno cię trochę bardziej pobudzić
CórkaNocy

przez lulu.onthebridge 04 paź 2013, 23:56
Aż boję się pisać, żeby nie zapeszyć, ale mam wrażenie, że po zwiększeniu dawki do 225 (od tyg.) czuję się lepiej, mam więcej energii, chce mi się robić cokolwiek, nie jestem takim zombiakiem, jakim byłam przez dwa ostatnie miesiące. Mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma, boję się tylko, że z czasem nasilą mi się lęki...

przez AmnuM 05 paź 2013, 11:25
Lekarz przepisał mi wczoraj 2 paczki wenli po 75mg. Dzisiaj wrzuciłem pierwszą tabletkę, jakich objawów ubocznych mogę się spodziewać?
Proponowałem mi też mirtazapinę, ale odmówił, bo powiedział że zespół serotoninowy, i że stopniowo ma się to odbywać. W sumie ma rację.
Ostatnio, jak do niego przyszedłem, to miałem na karteczce napisane co chcę, bo się naczytałem o ropinirolu, który niektórzy tak tutaj ubustwiali, a okazał się klapą i się zaśmiał, że ten pierwszy raz pozwolił mi się przejechać na opiniach z internetu, :smile:

przez miko84 05 paź 2013, 12:26
Ropinirol nie jest zły, tylko trzeba go długo brać, bo początkowo mamy zmniejszenie transmisji dopaminergicznej przez agonizm autoreceptorów. Bardzo dobry lek na zmniejszenie aktywności noradrenaliny.

Mirta z wenlą to bardzo często stosowane połączenie a zespół serotoninowy występuje w pojedynczych przypadkach. Chociaż zdaj się na lekarza, oby Ci ta wenla pomogła :)
miko84

Sortuj wg