WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 310

przez Ferdynand k 30 wrz 2013, 16:26
Dark Knight, metylofenidat ale daleko mu do fety
Naczelny Użyszkodnik

przez depas 30 wrz 2013, 16:28
Dark Knight, wenlafaksyna z tego co czytałem jest w niewielkim - ale zawsze to coś - stopniu zbliżona do amfetaminy właśnie. Sam jestem wielkim, choć już niepraktykującym fanem amfetaminy, która działała na mnie wprost idealnie, przynajmniej dopóki nie przegiąłem z dawkowaniem, a to z czasem każdego czeka. Jeśli więc nie próbowałeś dotąd wenlafaksyny, jako były użytkownik amfy - polecam z całego serca. Acha, tylko żeby nie było, wenla nie daje takich efektów jak A, natomiast jest bardzo skutecznym lekiem przeciwlękowym, również dodaje energii i motywacji. Tyle że na efekty wenli trzeba poczekać przynajmniej 4 tygodnie, które mogą być trudne - ja zaczynałem od 75mg i nie było lekko, ale warto było się przemęczyć i teraz, po wypróbowaniu całej gamy leków wiem już że najlepszym dla mnie lekiem jest wenla i będę się jej trzymał przynajmniej tak długo, aż czegoś lepszego nie wymyślą. I znając życie, to znaczy baaardzo długo, co mi wcale nie przeszkadza.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Ferdynand k 30 wrz 2013, 16:31
depas, legalnie sole fety?
sprowadzili Ci na różową receptę czy inaczej zdobyłeś? :mhm:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 30 wrz 2013, 16:47
wykończony, nieee, mówię o czasach kiedy miałem 19-22 lat i tego typu produkty nabywałem w formie sypkiej, w ilościach przekraczających 1g na dzień. Ale to by było dawno i nieprawda ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Dark Knight 30 wrz 2013, 19:34
depas, nie było lekko tzn jakie skutki występowały na początku leczenia?? Kurde no nie wiem chyba czas najwyższy spróbować a nie łudzić się ze klomipramina kiedyś w końcu zaskoczy

przez lulu.onthebridge 30 wrz 2013, 22:55
depas napisał(a):Dark KnightAcha, tylko żeby nie było, wenla nie daje takich efektów jak A, natomiast jest bardzo skutecznym lekiem przeciwlękowym, również dodaje energii i motywacji.

Jejku zazdroszczę, ja po wenlofaksynie nie mam w ogóle siły i żadnej motywacji. Ale widać na każdego działa inaczej. :-)

-- 30 wrz 2013, 22:56 --

depas napisał(a):Dark KnightAcha, tylko żeby nie było, wenla nie daje takich efektów jak A, natomiast jest bardzo skutecznym lekiem przeciwlękowym, również dodaje energii i motywacji.

Jejku zazdroszczę, ja po wenlofaksynie nie mam w ogóle siły i żadnej motywacji. Ale widać na każdego działa inaczej. :-)

przez Ovija 01 paź 2013, 16:52
Nie wiem czy dam radę... Wenlafaksynę biorę od około 2 tygodni, na początku w dawce 33 mg przez 4 dni a po 4 dniach 75mg i jestem tak spięty zestresowany i zlękniony, że nawet zarzucenie dwóch tabletek hydroksyzyny oraz 1,25 mg lorazepamu z rana na pusty żołądek nic mi nie daje... nerwica i natręctwa są 2 razy mocniejsze teraz niż przed rozpoczęciem leczenia... jestem załamany....

przez Ferdynand k 01 paź 2013, 17:07
Ovija, jeszcze poczekaj :nono: 2tyg to krótko
Naczelny Użyszkodnik

przez chester 02 paź 2013, 13:58
Witam Was. Mam do Was pytanie. Kiedyś będąc w stanie warzywnym Efectin postawił mnie na nogi, wróciłem dawny ja. Brałem go 5 lat 150 mg, później narobiłem głupot w życiu i depresja wróciła. Zmieniłem leki: Zoloft- kicha, Seroxat - kicha, Lexapro przez 2 miesiące nieźle później - kicha. Tak na prawdę tylko wenlafaksyna mi pomogła, tylko ją toleruję. Lekarz zaproponował mi powrót do niej po półrocznej przerwie na testowanie innych leków. Moje pytanie brzmi czy wenlafaksyna ma szansę zadziałać po raz drugi po półrocznej przerwie. Słyszałem różne opinie, że niby drugi raz antydepresant nie zatrybi. Efectin to ostatnia deska ratunku, lekarz mówi że szansa jest ech. Na razie jestem po jednej tabletce 75 ER i nic się nie dzieje. Pozdrawiam.

przez miko84 02 paź 2013, 13:58
A co się ma dziać po jednej tabletce? :roll:
miko84

przez chester 02 paź 2013, 14:03
miko84, no uboki jakieś powinny być :D Ty jako Ekspert powiedz mi czy to prawda jest, że 2 raz lek może nie odpalić?

przez miko84 02 paź 2013, 14:28
chester zdarzają się takie przypadki, ale powinien zadziałać. Myślę, że zadziała u Ciebie znowu tylko potrzeba czasu no i może zwiększenia dawkowania z czasem.
miko84

przez chester 02 paź 2013, 14:30
miko84, Dzięki tego mi było trzeba :D

przez CórkaNocy 02 paź 2013, 14:34
chester, ja biorę wenlę trzeci raz i zatrybiła, może na lęki już tak nie działa jak kiedyś, ale za to na nastrój i napęd lepiej niż przedtem, albo to może też kwestia tego, że już wychodzę z tych stanów depresyjnych i nawet wenla, która kiedyś mi nastroju nie poprawiała teraz poprawia ;)

a dlaczego u ciebie paro było kichą?
CórkaNocy

Sortuj wg