WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 29 wrz 2013, 09:58
miko84, uuu to w takim razie nie wiem czy mogę sobie pozwolić na paro, bo muszę obecnie na co dzień być sprawna intelektualnie, a sama wenla czy tam inne psychotropy już pogarszają mi pamięć, a po paro to nie wiem co by było

a co sądzisz o miksie wenla+małe dawki (5,10 mg) escitalopramu? chciał mi tak lekarz zapisać, bo stwierdził, że to spotęguje efekt przeciwlękowy
CórkaNocy

przez hania33 29 wrz 2013, 11:17
CórkaNocy, nie u kazdego paro tak dziala...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez miko84 29 wrz 2013, 11:24
CórkaNocy a próbowałaś sertraliny? Ten lek też ma potencjał przeciwlękowy a dodatkowo czyste działanie dopaminowe, bez działania noradrenalinowego. Ten lek może Ci poprawić pamięć i koncentrację, nie powoduje też senności.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 29 wrz 2013, 12:09
hania33, a u ciebie jak działa na fobię paro?

miko84, nie brałam sertry, nikt mi jej nie próbował, widocznie dlatego, że dużo lekarzy mówi, że jest to dość słaby lek, który daje się większości na początek
CórkaNocy

przez Dark Knight 29 wrz 2013, 12:11
Ja na Każdym SSRI muszę się położyć popołudniu nawet na sercie w dawce 200 mg nie wiem cvzemu ale od zawsze towarzyszy mi zmęczenie ostatnia nadzieja właśnie w wenli przy jakiej dawce okazuje swoje działanie na noradrenaline ??

przez CórkaNocy 29 wrz 2013, 12:13
Dark Knight, przy 150 mg wzwyż
CórkaNocy

przez miko84 29 wrz 2013, 12:22
CórkaNocy słaby? Ja właśnie spotkałem się z opinią, że jeden z silniejszych SSRI (co czułem też po sobie). Mój lekarz właśnie o escitalopramie wyraził się "dla pań w okresie menopauzy...". Widać co lekarz to opinia. Ale sam próbowałem i paro i sertry i escitalopramu, fluoksetyny i fluwoksaminy i po sobie czułem, że najsilniejsza jest paro, ale zaraz po niej jest sertralina.
miko84

przez Dark Knight 29 wrz 2013, 12:42
CórkaNocy, CZyli ty już powinnaś odczuwac jej działanie więc jak czuć jakieś pobudzenie motywacje itp

-- 29 wrz 2013, 12:45 --

a i jak w wagą u Ciebie po wenli spadłą wzrosła czy zostałą w miejscu

przez CórkaNocy 29 wrz 2013, 12:49
Dark Knight, tak, czuję pobudzenie i motywację, a za tym pobudzeniem nasiliły się też lęki
odkąd biorę wenlę i odstawiłam mirtagen schudłam 5 kg ;) nie miewam już tej ''gastrofazy'' jak było po mirtagenie i apetyt się zmniejszył, prawie w ogóle nie jem słodyczy, aż sama jestem w szoku, bo przedtem ciągle coś żarłam słodkiego
CórkaNocy

przez hashim 29 wrz 2013, 20:34
mnioe przeszkadza to uczucie infantylnośći na wenlafaksynie, zubaża mnie ten lek, dodatkowo działa za bardzo serotoninowo, choć przy dołożeniu mirtazapiny jest dużo noradrenaliny, której działanie kocham

przez miko84 30 wrz 2013, 09:29
Jak chcesz noradrenaliny to może warto by było poprosić lekarza o reboksetynę? Mirtazapina to zbyt złożony lek by móc powiedzieć, że to co czujesz to noradrenalina.
miko84

przez miko84 30 wrz 2013, 09:29
Jak chcesz noradrenaliny to może warto by było poprosić lekarza o reboksetynę? Mirtazapina to zbyt złożony lek by móc powiedzieć, że to co czujesz to noradrenalina.
miko84

przez hania33 30 wrz 2013, 09:33
CórkaNocy, U mnie juz dziala dobrze , bylam spiaca przez miesiac, lecz pilam kawe, teraz jest ok...lękow brak...i juz nie jestem śpiąca...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Dark Knight 30 wrz 2013, 16:18
Dla mnie najlepszym lekarstem na fobie jest amfetamina :D lecz wdiamo jak bym skonczył gdym chciał ja brac codziennie i tu pytanie do was czy jest jakiś lek zbliżony działaniem do amfetaminy

Sortuj wg