WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 28 wrz 2013, 10:09
CórkaNocy, jak zauwazyłas dobroczynne działanie wenli szybko sie kończy :?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 28 wrz 2013, 10:16
ladywind, nie kończy, tylko u mnie rozkręca się ''speed'', mam więcej energii, lepszą koncentrację, motywację, mniejsza anhedonia a niestety za pobudzeniem idą u mnie lęki :( poprzednio jak ją brałam to przez pół roku muliłam ale przynajmniej nie miałam lęków, a teraz to chyba tylko paro pozostaje. brałaś kiedyś?
CórkaNocy

przez ladywind 28 wrz 2013, 10:22
Paroksetyne brałam, ale ta z kolei bardzo rozleniwia po niedługim czasie jej żażywania.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 28 wrz 2013, 10:26
CórkaNocy, Brałem paro moj pierwszy SSRI wspominam go średnio był okres w którym czułem sie naprawde swietnie lecz chyba zbyt szybko zwiekszałęm dawki leku wtedy nie wiedziałem co to za lek że jest jednym z najmocnijszych i nagle odstawiłem i zle sie to skonczyło mozliwe że na nastepnej wizycie która jest za 10 dni poprosze lekarza własnie albo o paro albo o wenle dlatego włąsnie zbieram opinie na temat wenli w leczeniu fobii mowisz ze tobie pomogła a na jak długo i w jakiej dawce ??

przez miko84 28 wrz 2013, 10:36
Słyszałem, że czym się strułeś tym się lecz, ale żeby fobie fobią? :mrgreen:

Dark Knight wenla wg opinii ludzi jest jednym z lepszych leków przeciwlękowych, czasami przebija SSRI.

Podejrzewacie u siebie CHADY zamiast złego dobrania leków. Wierzcie mi, że to drugie przytrafia się częściej.
miko84

przez CórkaNocy 28 wrz 2013, 11:38
Dark Knight, u mnie pomogła na pół roku wenla na lęki
a planuję przejśćna paro, bo nie wyrabiam z fobią teraz :(
ogólnie to na fobie ci bardziej paro pomagała? wyciszała objawy?
CórkaNocy

przez miko84 28 wrz 2013, 12:31
CórkaNocy mysle ze jesli chodzi o dzialanie na fobie to bedziesz zadowolona z paroksetyny. Jesli bedzie Cie mulic i powodowac sennosc to mozesz ja brac na noc, przed snem.
miko84

przez ladywind 28 wrz 2013, 12:37
CórkaNocy, na fobie pomaga, ale po jakims czasie przychodzi rozleniwienie i anhedonia.

przez cala w trawie 28 wrz 2013, 12:55
A ja dostałam do weneli 150,trittico cr 150-na noc. Jak myślicie ten duet sprawdzi sie na lęki silne? Mam cały czas silną blokaśe by oddalić się od domu.......lęk przed lękiem.....wywołujący atak paniki.......Lekarz nie zgodził się na leki z grupy przeciwpadaczkowych......bo nie mam padaczki.......Mi endorfin trzeba.....więc kazał brać ginkogins :cry:

przez Dark Knight 28 wrz 2013, 12:59
miko84, Czyli uważasz że lepiej poprosic lekarza o wenle??
CórkaNocy, tak paro bardzo dobrze się spisywała lecz za szybko zwiększałem dawki i bardzo szybko odstawiłem dlatego zle ja wspominam

przez miko84 28 wrz 2013, 16:48
Dark Knight jesli nie brales to tak, warto sprobowac, lek dziala inaczej niz SSRI. Sprobuj samej wenlafaksyny przez dluzszy czas a przekonasz sie jak dziala.

Paroksetyna ma jedna wielka wade czyli dzialanie antycholinergiczne (czyli to przykre z trojpierscieniowcow - suchosc w ustach, zaparcia, zmula i sennosc), nie tak silne jak w lekach trojpierscieniowych ale jednak odczuwalne, szczegolnie przy wyzszych dawkach. Moze namieszac przykro w pamieci, koncentracji itp. Acetylocholina potrzeba jest to procesow myslowych i funkcji poznawczych, jej blokowanie moze dac subtelne ale odczuwalne pogorszenie tych funkcji.

cala w trawie no to logiczne, ze nie chce Ci przepisac lekow przeciwpadaczkowych jesli nie masz padaczki. Rozumiem, ze nie masz rowniez stwierdzonego CHADU, bo te leki sa stosowane takze w tej chorobie. Nie wypowiem sie na temat dzialania przeciwlekowego trazodonu, ale na pewno bedziesz lepiej spac :) Jako dodatek do wenli jednak lepszym wyjsciem chyba jest mirtazapina/mianseryna.
miko84

przez Dark Knight 28 wrz 2013, 19:44
miko84, Czy wenla może działać silniej na lęki niż serta bo serta brałem dosyć długo i było całkiem niezle tylko troche za słabe działanie na lęki i nie wiem po prostu czy warto probwac wenli skoro serta nie dawałą rady a jest uważana za jeden z silniejszych SSRI jak uważasz ?? może przebić działaniem serte ??

przez miko84 28 wrz 2013, 20:14
Dark Knight wenla dziala inaczej niz SSRI i jej dzialanie moze byc lepsze od kazdego z SSRI.
miko84

przez Dark Knight 28 wrz 2013, 20:32
Zobaczymy co powie lekarz ale nie ma dużego wyboru bo jakies zamulacze nie wchodzą w gre ze względu na prace więc chyba faktycznie wenla

Sortuj wg