WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 27 wrz 2013, 12:37
u mnie też zgadzają się wszystkie objawy deprechy melancholijnej, ale obecnie po odstawieniu mirtagenu wenla się rozkręca pod tym względem, że o dziwo zaczęła mnie pobudzać, aż trochę nawet za bardzo - w nocy jestem taka podekscytowana, że nie mogę spać, ale za to wreszcie normalnie wstaję rano wyspana, czego nie mogłam uświadczyć na mirtagenie
i anhedonia minęła, znowu wiele rzeczy cieszy, zwiększyła się enegia, ulubiona muzyka, filmy cieszą, tylko zawsze ale to zawsze u mnie za pobudzeniem idą lęki koszmarne, działa u mnie taki schemat - zamułka, okropne zmęczenie, ziewanie non stop=brak lęków, a pobudzenie,energia,lepszy nastrój=koszmarne lęki społeczne :/
już nawet nie piję w ogóle kawy, mocnej herbaty i staram się ograniczać palenie papierosów, ale lęki tylko przybierają na sile
no i wróciły mi emocje, poza tymi pozytywnymi - faktyczną zdolnością do odczuwania radości, połączonej z silnym lękiem wśród ludzi, są też negatywne emocje, tzn. doła nie mam, ale umiem to wyrazić, np. rozpłakać się na terapii gdy mówię o czymś przykrym i dzięki temu jest mi lżej, bo wcześniej nosiłam te złe emocje w sobie
poza tym wraca mi motywacja i chęć na coś, nie mam już takiego poczucia znudzenia
CórkaNocy

przez miko84 27 wrz 2013, 13:10
No to daj jeszcze lekowi czas, może zadziała na te lęki. Nie wiem czy paro by u Ciebie lepiej zadziałała na anhedonię i nastrój niż wenla, ale jest to raczej wątpliwe.
miko84

przez CórkaNocy 27 wrz 2013, 13:30
miko84, rozumiem, jestem na wenli 2 miesiące, więc troszkę wątpię, ale poczekam jeszcze cierpliwie
nawet nie zależy mi już aż tak na nastroju, jak miałam lekką anhedonię, rozleniwienie, to było i tak lepiej, bo mniejsze lęki, a teraz co mi po pobudzeniu, pobudzeniu, lataniu w tą i z powrotem, jak niepokój mnie zżera
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 wrz 2013, 14:07
No tak, lęk potrafi nieźle namieszać. A co Ci Twój lekarz proponuje jeśli wenla nie zadziała tak jakbyś chciała?
miko84

przez Popiół 27 wrz 2013, 14:58
Paro działała ale w inny sposób, likwidowała lęki typu zamartwianie się kto coś sobie o nas pomyśli itp. Minusem było to, że nie było impulsu do socjalizowania się. Za to na metylo były chęci do spotkań z ludźmi i przyjemność z tego. Na paro wszystko zaczyna po pewnym czasie nudzić, nie ma ekscytacji i podniety.
Miko84 wklejam twój cytat bo w tej chwili napisał bym dokładnie to samo oceniając działanie sertraliny, paroksetyne też brałem i wiem co to znaczy.
Czuję już to typowe działanie ssri, zmniejszył się lęk społeczny i wolnopłynący ale właśnie kontakty międzyludzkie najzwyczajniej mnie nudzą, a czasem nawet drażnią jak nie mam ochoty na spotkania lub rozmowę a ktoś mi męczy bułe. Nie ma tej chęci żeby gdzieś wyjść, kogoś spotkać pogadać, taki jakiś wyłączony jestem.

-- 27 wrz 2013, 15:00 --

Nawet z lenistwa udzielać mi się na forum nie chcę, rozmowa z ludźmi nie daje satysfakcji żadnej.
Popiół

przez miko84 27 wrz 2013, 15:03
Popiół miałem podobnie, przykre to jest i da się tak żyć, ale jak się spojrzy z dystansem to prawdziwego życia z ferią uczuć i emocji to nie przypomina... Rozwiązaniem są leki z innych grup niż SSRI - wellbutrin, mirta, tianeptyna.

Sertralina i inne SSRI działają podobnie, różnica jest taka, że sertra ma dodatkowe działanie dopaminowe, ale na ile ono się przebija z typowego SSRI'owego działania można wyczuć samemu. Widać u Ciebie do głosu dochodzi jednak serotonina. Sertralina to silny SSRI jeśli chodzi o działanie serotoninowe. To drugi siłą po paroksetynie SSRI.

PS. Na paro i innych SSRI miałem tak, że nie wiedziałem o czym gadać z ludźmi, nie miałem tematów do rozmów, nic nie cieszyło ani nie ekscytowało na tyle by o tym rozmawiać z innymi.
miko84

przez ladywind 27 wrz 2013, 15:32
Miko84 wklejam twój cytat bo w tej chwili napisał bym dokładnie to samo oceniając działanie sertraliny, paroksetyne też brałem i wiem co to znaczy.
Czuję już to typowe działanie ssri, zmniejszył się lęk społeczny i wolnopłynący ale właśnie kontakty międzyludzkie najzwyczajniej mnie nudzą, a czasem nawet drażnią jak nie mam ochoty na spotkania lub rozmowę a ktoś mi męczy bułe. Nie ma tej chęci żeby gdzieś wyjść, kogoś spotkać pogadać, taki jakiś wyłączony jestem.

Popiół, a ja wklejam Ciebie, gdyż mam tak samo ;) . Bedąc w pracy dostaje nerwów jak któryś z klientów próbuje prowadzić ze mną dłuższą dyskusje, albo marudzi z towarem. Spotkania ze znajomymi ograniczyłam całkowicie, bo czuje że po dłuższej rozmowie miałabym poprsotu dość, tak samo to, że nie czułabym z tych spotkań żadnej tam radości.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dark Knight 27 wrz 2013, 20:52
komuś pogamga fobia w leczeniu fobii ??

przez Kalebx3 27 wrz 2013, 20:54
komuś pogamga fobia w leczeniu fobii ??

Dark już tak Ci się pofobiło?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dark Knight 27 wrz 2013, 22:50
haha wenla w leczeniu fobii miało byc

przez Kalebx3 27 wrz 2013, 22:52
haha wenla w leczeniu fobii miało byc

widzisz ,,,i juz Ci sie poprawiło ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tańczący z lękami 28 wrz 2013, 09:47
CórkaNocy napisał(a):działa u mnie taki schemat - zamułka, okropne zmęczenie, ziewanie non stop=brak lęków, a pobudzenie,energia,lepszy nastrój=koszmarne lęki społeczne :/

...amen

-- 28 wrz 2013, 08:50 --

ja naprawdę podejrzewam się o chad-typ mieszany, mimo iż manii nie mam to jest we mnie i depra, lęki i pobudzenie z nadmiarem energii i napięcia w środku. tak bardzo pragnę normalnych kontaktów w ludźmi a tak mało paradoksalnie mogę, że tylko zagryzam zęby, ale ile można?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ladywind 28 wrz 2013, 10:01
Tańczący z lękami, możliwe że masz scpetrum CHAD, tam czesto nie ma manii a coś na kształt hipomanii.
Może powiedz o tym lekarzowi, wtedy lepiej dobrałby leki.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 28 wrz 2013, 10:06
Dark Knight, mi niegdyś wyciszyła wszystkie objawy, obecnie średnio pomaga, ale pewno bez niej byłoby dużo gorzej
brałeś paro?
CórkaNocy

Sortuj wg