WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ovija 16 wrz 2013, 20:00
CórkaNocy napisał(a):miko84ja się dziwię, że po tylu zmianach w lekach ciągłych lekarz ma jeszcze do ciebie cierpliwość i nie wystawił cię z kwitkiem do szpitala i nie powiedział, że już nie wie czym cie leczyć. naprawdę podziwiam cierpliwość tego lekarza

Ja też ;d co tu wejdę i napotkam na kolegi konto to inne combo lub solo ;d

przez miko84 16 wrz 2013, 20:04
CórkaNocy to po co bierzesz cokolwiek na noradrenalinę a nie czysty SSRI, np sertralina, która jeśli chodzi o dopaminę ma jakieś działanie w odróżnieniu do paroksetyny, która na dopaminę nie działa wcale. Chyba, że za takie działanie weźmiemy jej działanie antycholinergiczne.

Działanie które czułaś na paroksetynie mogło być wynikiem jej siły, bo to najsilniejszy SSRI. Mogłaś czuć działanie antycholinergiczne, no i mogłaś też czuć działanie noradrenalinowe, bo paro to najsilniejszy NRI z SSRI.

Jeśli to co czułaś było działaniem antycholinergicznym to może powinnaś spróbować leku trójpierścieniowiego, np klomipraminy, lub amitryptyliny (to najsilniejszy dostępny antycholinergik). Leki antycholinergiczne powodują uwalnianie dopaminy (actylocholina jest w kontrze do dopaminy).

To by była klęska tego lekarza. Brałem wszystko co mi zalecał przez czas który wystarczał.

Ovija po prostu dużo się udzielam na forum. Jestem tu od 2009 roku. Jakbym nie chciał to wcale bym się nie musiał dzielić z Wami zmianami leków. W odróżnieniu do Ciebie mam 2849 postów.

Zobaczycie, że w końcu trafię z lekami a wtedy się z Wami pożegnam :mrgreen:
miko84

przez NieznanySprawca 16 wrz 2013, 20:08
miko84, Cooooooo? A kto nam bedzie tlumaczyl te receptorowe atrakcje? Dzial by stracil ojca chrzestnego :mrgreen:
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nortt 16 wrz 2013, 20:27
A że tak zapytam, słuchał ktoś Black Metalu na wenie ? Niezła luta, szczególnie przy mocno zapętlonych partiach...
Nortt

przez NieznanySprawca 16 wrz 2013, 20:45
Nortt, Ty jestes zdrowo nacpany :great: i dlatego nie chcesz odstawic :pirate: taaa, na tych falach dobrze slucha sie wszelkiego hardkoru.
NieznanySprawca

przez Ovija 16 wrz 2013, 20:48
A ja ponowię pytanie o dysfunkcje seksualne. W Wikipedii wspomina się o zaburzeniach wytrysku, wzwodu, orgazmu i libido. Jak to wygląda w praktyce - czy wielu z mężczyzn którzy stosowali wenlafaksynę miało te objawy ? Szczególnie chodzi mi o zaburzenia czynnościowe układu rozrodczego bo libido i tak będzie mniejsze to już pewniak. Jeżeli tak to czy objawy te utrzymywały się przez długi okres leczenia czy na przykład ustępowały po kilku tygodniach ? Lecze się na zapalenie prostaty dlatego to dla mnie tak ważne.

przez Nortt 16 wrz 2013, 20:56
Cóż, opinie są różne, aczkolwiek jedna się powiela, twojej kobiecie na pewno się to spodoba :> Kumpel ostatnio mi opowiadał że drąg stoi jak ta lala, ale za /cenzura/ dojść nie może, jakby czucie osłabło. W sumie miałem identycznie na Seroxstacie, rexetinie, masakra, pół nocy mogłem rypac a i tak nic...

Na początku miałem miażdżące Libido na wenie, podniecenie masakryczne, już prawie telefony szły do byłych czy koleżanek ze starych czasów, mega jazda, tym bardziej że z chaty nie wychodziłem przez dwa lata, nie miałem nawet takich potrzeb przez ten czas.
Teraz pomału to przechodzi, generalnie będziesz mial wesolo na tym leku

-- 16 wrz 2013, 20:07 --

NieznanySprawca napisał(a):Nortt, Ty jestes zdrowo nacpany :great: i dlatego nie chcesz odstawic :pirate: taaa, na tych falach dobrze slucha sie wszelkiego hardkoru.

Nortt

przez zamulan 17 wrz 2013, 17:55
Normalnie przyjmuję dawkę 150mg/d, dzisiaj przyjęłam 300mg i nie wiem czy to autosugestia czy nie, ale jest znacznie lepiej, z permanentnego wynudzenia rzeczywistością weszłam w kanał flow ;)
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Dżejmson 17 wrz 2013, 18:18
miko84 a próbowałeś porządnej psychoterapii behawioralno-poznawczej, takiej od deski do deski? :P Może jednak jest inne wytłumaczenie Twoich zaburzeń niż nierównowaga chemiczna w mózgu? :P
Dżejmson

przez NieznanySprawca 17 wrz 2013, 18:20
zamulan, w koncu to wenla, wiec moze bujnac od razu ;) Tylko jak sie spodoba, to pozniej moze byc problem wrocic na przepisowa 150tke :mrgreen:
NieznanySprawca

przez zamulan 17 wrz 2013, 19:11
Ano :) Ale zasugeruję lekarzowi 225mg, bo 150mg to zdecydowanie za mało, czuję się apatycznie na takiej dawce.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez lulu.onthebridge 17 wrz 2013, 22:15
Zamulan, to raczej nie placebo, ja widzę kolosalną różnicę przy zmianie z 150 zaledwie o 37,5. Na 187,5 czuję się coraz lepiej, na 150 nic mi się nie chciało ledwo wstawałam czy wychodziłam z domu. Od zwiększenia dawki dopiero zaczynam wierzyć, że ten lek może działać nie tylko na lęki ( mi wyciszył je idealnie już przy minimalnej dawce) ale także na depresję. Więc znowu mam nadzieję na jakiś krok do przodu. Radzę próbować większych dawek, czytałam w podręczniku do psychiatrii, że dopiero ok 200 zaczyna działać porządnie na noradrenalinę, tak że rusza jakoś do przodu. Oczywiście nie każdemu to odpowiada, zwłaszcza jak ktoś ma silną komponentę lękową, ale dla mnie to dobre rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę zdrowia i cierpliwości wszystkim miłośnikom wenlofaksyny ;)

przez Nortt 17 wrz 2013, 22:31
4 browary i benzo, jest /cenzura/ zajebiście, teraz czuje tą wene. 8)
Ćpuny, taka prawda, jesteśmy ćpunami.
Nortt

przez NieznanySprawca 17 wrz 2013, 22:57
Nortt, probujesz wlasna odpowiedzialnosc rozpuscic na odpowiedzialnosc zbiorowa. To psychologiczny mechanizm broniacy przed poczuciem winy 8) :mrgreen: No ale skoro juz, to, hmm, baw sie dobrze. Tylko chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, bo wiesz, rush nie bedzie trwal wiecznie ;)
NieznanySprawca

Sortuj wg