WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez NieznanySprawca 16 wrz 2013, 19:28
lubudubu, ponoc przy przewleklej nerwicy/depresji pojawiaja sie bole stawow/miesni. Moze od tego?
NieznanySprawca

przez Siding Spring 16 wrz 2013, 19:30
Oj nie...uwierz mi ze wiem o czym mowie;)

przez NieznanySprawca 16 wrz 2013, 19:31
lubudubu, spoko. tu zawsze czlowiek dostanie pokrzepiajaca informacje :mrgreen: :great:
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nortt 16 wrz 2013, 19:31
ech, ciężko, nie będę rezygnował, co mam znowu zaczynać od początku? Nie dam rady, naprawdę już nie dam rady....

Dwa zomireny(jeden rozgryziony) troszkę mi pomogły, aczkolwiek dalej robie rundki po chacie...
Nortt

przez Ovija 16 wrz 2013, 19:33
Na jednych stronach plusy, a innych minusy, potem minusy tych którzy się spuszczali jaka to wenla czy każdy inny tutaj lek dobry... komediowo jest ;)
Ja schodzę z Moklaru i od Czwartu zaczynam Wenle. Ostatni lek do wypróbowania przed niestety Paroksetyną na moje szerokie spektrum objawow depresji endogennej. Zobaczymy jak będzie.

przez Nortt 16 wrz 2013, 19:33
lubudubu, Jak żyć panie premierze, jak żyć :twisted:
Nortt

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 19:34
Nortt, no to ostro masz. dlatego lepiej nie zwiększaj gwałtownie. też miałam nasilenie lęków na początku, teraz to znika.
ale oczy jak 5 zł mam do tej pory :D choć ja tam lubię jak mam takie wielkie źrenice, choć na wenli i podobnych zdarzało się, że ktoś ze znajomych się pytał - Ty coś ćpasz? Na pewno? Przecież masz takie wielkie źrenice jak po amfie
wystarczyło powiedzieć, że nie ćpam, a co do pracy, to mogłeś powiedzieć, że to od kropli do oczu

-- 16 wrz 2013, 19:36 --

o miko znowu przeskoczył na kolejny lek, ciekawe na jak długo

a ja wolę ten chlorprothixen - mimo że mnie lekko muli w dzień i w nocy się gorzej zasypia, ale przynajmniej nie mam tych je**nych lęków jak po mirtazapinie, przez tą noradrenalinę w niej je miałam, odstawiłam i uff...póki co

-- 16 wrz 2013, 19:37 --

już wolę lekko mulić, co nie jest jeszcze takim najgorszym muleniem, niż mieć takie jazdy lękowe jak po mirtagenie i wellbutrinie! przeklęta noradrenalina, zawsze mi musi szkodzić
CórkaNocy

przez NieznanySprawca 16 wrz 2013, 19:37
Ovija, jak przez tydzien czujesz sie zajebiscie, a kolejny tydzien jak sciera do podlogi (ahh, jakie to typowe!), to nie dziw sie, ze wychodza takie dysonanse poznawcze :twisted:
NieznanySprawca

przez Siding Spring 16 wrz 2013, 19:38
Nortt

To nie zycie to męka pańska;P

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 19:40
Ovija, jak dla mnie wenla jest spoko, dla mnie to jeden z najlepszych antydepresantów. Wszystkie ssri mnie mulą niemiłosierne, wenla umiarkowanie muli :P a raczej mało wyczuwalnie
też niestety u mnie jak wenla nie wyciszy do końca lęków to będzie paro. ale wolę się bronić przed tym podobno królem zamulaczy
choć paro działa trochę na dopaminę, ale z drugiej strony dużo silniej na noradrenalinę, więc nie wiem czy ta dawa serotoniny by ją przyćmiła
CórkaNocy

przez Ovija 16 wrz 2013, 19:43
NieznanySprawca napisał(a):Ovija, jak przez tydzien czujesz sie zajebiscie, a kolejny tydzien jak sciera do podlogi (ahh, jakie to typowe!), to nie dziw sie, ze wychodza takie dysonanse poznawcze :twisted:

znam ten stan ale nie miałem takich jazd jak kolega tam w paru postach wcześniej ;)

przez miko84 16 wrz 2013, 19:45
Nortt krótko.

CórkaNocy jedz chlorprothixen, na zdrowie :P Wenlafaksyna niby nie działa na noradrenalinę? Paro działa na dopaminę? Niby w jaki sposób? Jak poczujesz dopaminę na paro to Ci dam 100 zł.
miko84

przez Ovija 16 wrz 2013, 19:48
Mi musi pomóc na lęk, stres i nerwicę natręctw myślowych... przynajmniej opis farmakologiczny (wskazania) wygląda dosyć obiecująco... ale jak to mówi moja psychiatra - nie ma żadnej reguły, opisy opisami a życie życiem i nie należy się wogle nimi kierować bo na każdego człowieka działa co innego ;)

-- 16 wrz 2013, 19:54 --

A jak wygląda ta kwestia zaburzeń wytrysku erekcji, orgazmu ? Ja jestem od niedawna i ciężko będzie mi przesledzic 600 stron postów. Na co najczęściej się skarżą tutaj chłopy po braniu tego leku ?

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 19:55
miko84, wenla działa na noradrenalinę, dlatego nie skasowała mi do końca lęków - ale jej działanie jest tłumione przez serotoninę której jest jednak więcej w stosunku do noradrenaliny, a mirtagen/miansec działa silniej chyba na nor. niż na serotoninę

paro w tej skali jakiejś tam knm czy coś tam, gdzie jest siła działania na neuroprzekaźniki ma dużo większą liczbę niż wenla
a wiesz, że kiedyś brałam ją krótko i miałam na niej oprócz zamulenia poprawę nastroju inną niż na ssri nie działających na dopaminę, więc ją trochę poczułam, na pewno trochę więcej się jej odczuje niż na wenli

-- 16 wrz 2013, 19:56 --

ja się dziwię, że po tylu zmianach w lekach ciągłych lekarz ma jeszcze do ciebie cierpliwość i nie wystawił cię z kwitkiem do szpitala i nie powiedział, że już nie wie czym cie leczyć. naprawdę podziwiam cierpliwość tego lekarza
CórkaNocy

Sortuj wg