WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

 
Liczba głosów : 309

przez Goplaneczka 09 paź 2007, 19:18
ależ będzie dobrze, jeśli są lęki-bierz xanax, po nim powinnaś poczuć się lepiej. Effectin, jak każdy psychotrop, potrzebuje czas, by zadziałać.
Masz bardzo dobre podejście, te dni oczekiwań miną wszystko, tylko się nie poddawaj.
Pozdrawiam serdecznie
Goplaneczka
Offline

przez Piotrr 09 paź 2007, 21:30
Na mnie efectin zadzialal po 6 tygodniach wiec trzeba czekac czekac i jeszcze raz czekac. Po raz koleny powtorze. Musicie miec swiadomosc, ze same leki nic nie załattwią za was! Lek ma tylko pomóc w oswojeniu się ze strachem i lękami. Ja już pisałem, mnie lekarz zmienil efectin na velafacx i tranxene i tez narazie efektów nie ma. Ale czekam cierpliwie i sie nie przejmuje i nie zalamuje.
Offline
Posty
100
Dołączył(a)
19 cze 2007, 09:59

przez Goplaneczka 09 paź 2007, 22:11
Piotrr
Ale velafax to to samo, co effectin. Nie powinno być różnicy... Mój organizm nawet nie zauważył zmiany. One mają ten sam skład chemiczny... Różnią się tylko ceną i wyglądem. Może powinieneś porozmawiać z lekarzem o zmianie dawki? Być może obecna jest już za mała?
Goplaneczka
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Piotrr 09 paź 2007, 22:46
Wiem, ze to to samo...no i cena sie roznia jeszcze bardzo..za velafax 56 sztuk 75mg zaplacilem 128zl :/ Zmienil mi bo stwierdzil, ze efekty maja podobno byc lepsze. Nie wiem, narazie czekam
Offline
Posty
100
Dołączył(a)
19 cze 2007, 09:59

Avatar użytkownika
przez rolingstone 10 paź 2007, 08:59
mia25 napisał(a):a mi już brakuje sił zeby walczyć.


musisz przetrzymać. jak pisze Goplaneczka - proponuję Xanax na lęk lub coś podobnego doraźnie i do czasu. pozdrawiam i trzymam kciuki.
Nerwicę można pokonać :)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
304
Dołączył(a)
04 kwi 2006, 12:52
Lokalizacja
Wawa

przez Wera 10 paź 2007, 09:55
ja po 3 tygodniach czuje się lepiej nie wiem czy to chwilowe, czy następuję juz poprawa oby,pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Avatar użytkownika
przez mia25 10 paź 2007, 14:35
no tak a mi to jeszcze nawet tydzień nie minął.może troche sie za bardzo nad sobą rozczulam ale to mój pierwszy lek.no i te straszne lęki mnie męczą w nocy jak nie zaplikuje sobie tranxene tylko nie wiem ile moge to brac.ale dzis mam dobry dzień i wydaje mi sie ze wszystko przetrzymam :smile: dzięki ze podnosicie mnie na duchu bez was byłoby baaaaaardzo cięzko :smile:
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

Avatar użytkownika
przez eligojot 10 paź 2007, 14:56
mia25, nie martw się nic jadłowstrętem - to przejdzie. Też taki miałem, że na widok jedzenia mnie po prostu odrzucało, skręcało i mdliło. Nie oczekuj cudów po tygodniu - on nawet nie ma prawa teraz zacząć działać. Jednak zapewniam, że po miesiącu coś ruszy, znikną lub zmiejszą się lęki.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".
Avatar użytkownika
Offline
Posty
710
Dołączył(a)
09 paź 2007, 17:05

Avatar użytkownika
przez mia25 10 paź 2007, 15:37
eligojot mam taką nadzieję.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

przez Wera 11 paź 2007, 09:34
wczoraj pisałam, że jest lepiej a po poludniu znowu mi się podorszylo.Piszecie, że odczuwacie lęli a u mnie lęk nidgy nie wystpował choć też cierpię na nerwicę z zaburzeniemi depresyjnymi i somatycznymi. U mnie najbardziej dokucza mnie osłabienie organizmu i dziwne, stany w głowie, które powodują gorzsze samopoczucie czy też ktoś tak ma?pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Avatar użytkownika
przez mia25 11 paź 2007, 14:13
Wera napisał(a):i dziwne, stany w głowie

a możesz jakos to opisac?
Człowiekowi często zdaje się,że się już skończył że się w nim nic więcej nie pomieści. Ale pomieszczą się w nim jeszcze zawsze nowe cierpienia, nowe radości, nowe grzechy...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

przez Wera 12 paź 2007, 08:21
te stany trudno opisać ale w przybliżeniu: uciski, otępienie, ogolne złe samopoczucie, pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Avatar użytkownika
przez mia25 12 paź 2007, 08:28
Wera ja mam nieraz takie uczucie jakby mi ktoś głowe ściskał i jakby wszystko sie działo jakoś obok mnie.

dziś 7 dzień efectinu fizycznie jest bardzo dobrze.chyba doszłam do siebie.w dzień zero lęków i pierwszy raz dziś nie miałam jazdy w nocy choć nie brałam tranxene.mam nadzieje ze już sie nie pogorszy i bedzie coraz lepiej.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
220
Dołączył(a)
04 paź 2007, 20:57

przez Wera 12 paź 2007, 11:52
ja się też czasami czuję, jakby jakś się dzialo obok mnie,pozdr
Offline
Posty
236
Dołączył(a)
18 cze 2006, 19:35
Lokalizacja
Śląsk

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Przeskocz do