WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez nerwa 14 wrz 2013, 11:59
CórkaNocy, no lekko nie jest ;) tam jest ich ze 100, wiec jak jem 10, to jest jakies 4mg (moze nawet nie cale).
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez zamulan 15 wrz 2013, 19:03
Jestem już prawie 3 tygodnie na wenlafaksynie w dawce 150 mg/d. Co mogę powiedzieć? Depresja została połowicznie zażegnana, od ok. 1,5 tygodnia są dobre dni, czyli klaruje się jakaś stabilna tendencja. Brakuje do świetnego samopoczucia, jestem nieco apatyczna i zobojętniona, rzeczywistość jest trochę wyjałowiona. Nie wiem czy to końcówka depresji czy polekowe sprawy, SSRI są znane ze specyficznego zobojętnienia, ale niedane mi było go nigdy zaznać.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez mika211 16 wrz 2013, 03:20
barsinister napisał(a):mika221 miałem identycznie, wytrzymałem 2 miesiące ale z takimi objawami nie ma sensu się męczyć, to nie przejdzie. Po zwiększeniu dawki będzie jeszcze gorzej. Jeśli - poza tym serduchem - wenlafaksynę pokochałaś, to lekarz powinien przepisać ci dodatkowo propranolol, który może pikawę uspokoić.

Aaa.. . i jeszcze coś prostuję.. na razie propanalu od psychiatry nie chcę, bo ten nierówny rytm serca i szybki puls miałam jeszcze przed braniem leków, teraz po prostu się nasiliło, dlatego zanim wezmę coś na rytm serca wolę to zbadać, tzn zrobię holtera ekg. Nie chcę po prostu wcześniej maskować jakiejś (ewentualnej) dolegliwości, muszę najpierw zrobić to badanie.
Niemniej jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
TYrochę dawno pisane, ale chciałam jeszcze sprostować raz w razie czego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 09:50
mika211, ja miałam podobnie, że szybkie i nierówne bicie serca po wejściu na wenlę, z czasem samo przeszło, nie robiłam z tego powodu wielkiego problemu i nie potrzebowałam dodatkowych pastylek na to
CórkaNocy

przez ladywind 16 wrz 2013, 09:53
CórkaNocy, ja mam ciągle szybkie bicie serca niezależnie czy odczuwam lęki czy nie. Nie wiem od czego to zależy.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 10:03
ladywind, może od tego, że wenla podwyższa poziom noradrenaliny? a twoja dawka to już bardzo podwyższa
CórkaNocy

przez Dżejmson 16 wrz 2013, 10:05
Ja na wenli miałem dokładnie to samo. Nie mówiąc już o wielkim pulsie przy jakimkolwiek wysiłku. Pomagał mi propranolol, dla mnie to świetny lek na jakiekolwiek somatyczne objawy nerwicowe. Teraz na sertralinie o dziwo jest idealnie jak chodzi o tętno i ciśnienie.
Dżejmson

przez ladywind 16 wrz 2013, 10:10
CórkaNocy, możliwe. Pogadam o tym z lekarzem.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 10:18
Dżejmson, też tak mam przy najmniejszym wysiłku, że serce bije jak szalone a do tego jak próbuję np. biegać to po chwili mam taką saharę w ustach, że nie mam czym przełykać śliny
CórkaNocy

przez Nortt 16 wrz 2013, 13:03
Wam też chciało się rzygać po wenie, czy tylko ja tak mam?
Nortt

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 13:39
Nortt, mi też się chciało, często powoduje nudności
CórkaNocy

przez Nortt 16 wrz 2013, 14:37
Masakra jakaś, teraz wypiłem herbe i czuje jak mi się w żołądku gotuje :? A niedługo wchodzę na dawkę 150, może to spotęgować te mdłości?

-- 16 wrz 2013, 13:39 --

CórkaNocy napisał(a):Nortt, mi też się chciało, często powoduje nudności

Masz na to jakiś sposób? ...domowy sposób, lol
Nortt

przez CórkaNocy 16 wrz 2013, 17:11
Nortt, mi po zwiększeniu na 150 się chciało jeszcze bardziej rzygać, to takie podłe uczucie, że byłam pewna, że zaraz na serio rzygnę, ale pocieszę cię, że przeszło z czasem jak organizm się przyzwyczaił i lepiej zwiększać ostrożnie, jeśli masz jakiś preparat z kuleczkami to stopniowo dosypywać, bo jak od razu wejdziesz na 150 to może cię zemdlić bardziej

yerby dlatego nie pijam, ani czerwonej czy zielonej, ewentualnie jakieś smakowe, bo same to by mnie zemdliły, podobnie jak nawet kawa
domowy sposób? hm, ciężko powiedzieć, na niektórych działa mięta czy jakieś tam herbatki typu Verdin na wątrobę, ale na mnie takie coś nie działa, najlepsze są leki działające też przeciwwymiotnie, daleko nie trzeba szukać bo chociażby mirtazapina czy chlorprothixen czy wiele neuroleptyków też, no i albo to brać jeśli jest to bardzo uciążliwe, albo przeczekać i uzbroić się w cierpliwość
CórkaNocy

przez Nortt 16 wrz 2013, 17:21
CórkaNocy, Znaczy jakieś tam kuleczki są w tych tabletkach, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić przesypywanie :F
NIe mogę przeczekać, musze pracować... Cóż, mam wizytę 19 u lekarza, poczekam jeszcze z tym zwiększaniem i go popytam o Chlorprothixen czy mirtazapine. Ech, choć jak mi jeszcze coś dojdzie... to chyba będę mógł najeść samymi tabsami z rana...
Nortt

Sortuj wg