WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Dżejmson 13 wrz 2013, 21:39
nerwa, ja po 37,5mg wenli nie czułem nic, nawet skutków ubocznych. Nie wydaje mi się, żeby 10 razy mniejsza dawka miała taki wpływ na Ciebie ;) Rozumiem Twoje obawy, ale jeśli chcesz, by wenla zaczęła działać, musisz dawkować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przeciwnym razie przy takich mikroskopijnych dawkach nieprędko dojdziesz do 75mg, która jest minimalną dawką terapeutyczną.
Dżejmson

przez nerwa 13 wrz 2013, 21:42
Dżejmson, no tak, ale jak wzielam te 30-pare mg to przez 24h myslalam, ze umieram. Jak mam drugi raz to przezywac, to juz wole jakos stawić czoła lękom i bez tego (bo depresja az taka mnie nie męczy raczej).
Ale moze nie na kazdego , taka dawka jest terapeutyczna? moze jak ktos jest bardziej wrazliwy (w sensie - organizm :D) albo mniej wazy, to starczy i mniej, zeby cokolowiek podzialalo... jesli o mnie chodzi, to nawet jesli dzialaloby jako placebo - to tez ok :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Dżejmson 13 wrz 2013, 21:47
Oficjalnie 75mg podawane jest jako minimalna dawka terapeutyczna. Albo możesz uzyskać przeciwdepresyjny efekt leków i przetrwać skutki uboczne, albo brać placebo ;)
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NieznanySprawca 13 wrz 2013, 21:53
nerwa, mhmm 37,5 mg to ja kotu daje rano do mleka, co by burek nie zamulal. Moze jestes bardzo nadwrazliwa na ten akurat lek, ale zeby 4 mg dzialaly to byloby chyba przegiecie. No bo jesli 4mg dzialaja, to po 37,5 bylaby zapasc :mrgreen: tak mi sie wydaje.

Powiedz nerwa, czulas, ze umierasz na tej 37, tzn? czarno przed oczami? serce walilo? Czy po prostu ohydne samopoczucie?
NieznanySprawca

przez nerwa 13 wrz 2013, 22:23
NieznanySprawca, ja 37 nigdy nie bralam :) najwiecej wzielam połówke (czyli te niecale 20mg), wtedy nie spalam cała noc, mialam mega zespol niespokojnych nóg, mdlillo mnie, zero apetytu, bol glowy, ataki paniki (dosyc ostre) i wlasnie ta nadpobudliwosc.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez 1234qwerty 13 wrz 2013, 22:33
Ej co wy gadacie :P
Biorę pierwszy dzień 37,5 raz dziennie. Już mam sucho w ustach i trochę mi słabo.

przez NieznanySprawca 13 wrz 2013, 22:45
nerwa, ahh, to moze faktycznie jakas supernadwrazliwosc ;) a takie objawy jak podajesz trudno uzyskac poprzez autosugestie... No ale skoro po tych~4mg czujesz sie ok, to w sumie biorac nawet po 10mg na dzien starczy Ci paczka wenli na ponad 3 miesiace, pozazdroscic :mrgreen:
Niby, chcac byc odpowiedzialnym, powinienem rzucic, ze lepiej byloby isc do lekarza, i powiedziec mu o nadwrazliwosci i zmienic lek.
<tylko, ze ja sam bym tak nie zrobil, wiec bez madrych i banalnych rad ;) >
NieznanySprawca

przez Tańczący z lękami 14 wrz 2013, 02:17
nerwa, a ja Ci wierzę, że 4mg mogą działaś. Pamiętam przykład jednego forumowicza , który łykał 300mg wenli i w końcu przeszedł na moklo, to żeby przeżyć skutki uboczne raz łyknał jednocześnie 15mg wenli i poczuł olbrzymią ulgę... Mnie nawet 37,5mg bardzo mocno
nakręcało
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez barsinister 14 wrz 2013, 02:22
nerwa napisał(a):Sluchajcie, czy jest mozliwe, zeby po małej dawce wenli... uwaga uwaga.. jakies 4mg :) czuc nadmierne pobudzneie?

jestem bardzo ciekaw, jak uzyskałaś tak małą dawkę, sproszkowałaś tabletkę?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Ramanujan 14 wrz 2013, 08:10
nerwa napisał(a):NieznanySprawca, ja 37 nigdy nie bralam :) najwiecej wzielam połówke (czyli te niecale 20mg), wtedy nie spalam cała noc, mialam mega zespol niespokojnych nóg, mdlillo mnie, zero apetytu, bol glowy, ataki paniki (dosyc ostre) i wlasnie ta nadpobudliwosc.
U mnie ogromne pobudzenie pojawiło się dopiero na 150 mg i to po jakimś czasie. Ja bym to coś wycofał z produkcji, po tym co mi wraz ze spamilanem zrobiło...
Ramanujan

przez nerwa 14 wrz 2013, 08:27
barsinister, ja mam to w kapsułkach w których są takie małe kuleczki. Wiec po prostu otworzylam i odsypałam pare.

przez Ramanujan 14 wrz 2013, 08:40
nerwa, w Polsce to są duże kulki po 37,5 mg i 50 mg w kapsułkach. ;)
Ramanujan

przez CórkaNocy 14 wrz 2013, 10:33
Ramanujan, małe granulki też są np. w Efevelonie

-- 14 wrz 2013, 10:34 --

ale jakim cudem obliczyłaś, że to jest 4 mg to nie wiem, mi by się nie chciało liczyć ile tych granulek jest, masakra
CórkaNocy

przez Ramanujan 14 wrz 2013, 10:37
CórkaNocy, nie wiedziałem, brałem tylko Venlectine i Faxigen. ;)
Ramanujan

Sortuj wg