WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez ladywind 12 wrz 2013, 15:17
Dżejmson, popros lekarza by Ci to wypisał, ten lek jest bardzo tani.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 15:19
ladywind, a mi to pachnie tym, że na depresję pomagają mi tylko leki na dopaminę, ponoć to ta depresja melancholijna, żaden ssri mi nie pomógł na nastrój

neuroleptyki niestety trochę mnie mulą, próbowałam fluanxol i mogłam brać tylko 0,5 mg, bo jak brałam większą dawkę to byłam taka osłabiona, że nawet jeść nie mogłam

pernazinum to był dla mnie wielki shit, zamuła i tyle

dobry był dla mnie coaxil, ale łączenie go z wenlą jest trochę bez sensu, bo z jednej strony podwyższam sobie serotonine, żeby mieć mniej lęków, a tu będę ją znowu obniżać, więc jaki wtedy będzie sens łykania wenli
CórkaNocy

przez Gojira 12 wrz 2013, 15:26
Bo trzeba ten okres zamulenia przeczekac, lub skoro aktywizujace leki cie otepiaja, to dla kontrastu sprobowac usypiajacego np risperidonu.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 15:28
Gojira, nie, mnie takie aktywizatory nie usypiają - fluoksetyna, wellbutrin, nakręcały, wręcz za bardzo i miałam po nich straszne lęki
a neuroleptyki przestają po jakimś czasie działać i zaczynają mulić
CórkaNocy

przez ladywind 12 wrz 2013, 15:31
CórkaNocy, albo tak jak piszesz, że jest to depresja melancholijna.

A próbowałaś lamotryginę?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 12 wrz 2013, 15:37
ladywind, poproszę lekarza, nie dość że mnie pernazinum nie muli, to jeszcze wpływa dobrze na nastrój - pewien lekarz bardzo się zdziwił, ze pernazinum przerywa moją pustkę emocjonalną. Boję się tylko, że z obecnym zestawem będzie jak z wenlą, czyli niecałe 2 miesiące działania i potem znowu w dół...
Dżejmson

przez ladywind 12 wrz 2013, 15:38
Dżejmson, narazie nie ma co myślec, co będzie potem. Lepiej łapać te dobre chwile. Skoro lek Ci służy, to warto poprosić o niego lekarza.

przez miko84 12 wrz 2013, 15:57
CórkaNocy jak podejrzewasz depresję melancholijną to spróbuj trójpierścieniowych - amitryptylina powinna Ci pomóc, chociaż jej skutki uboczne do miłych nie należą. Poza trójpierścieniowcami to mirtazapina, wenla, mao. Z augmentacji to tylko lit.
miko84

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 16:20
ladywind, miałam receptę na lamo, ale bałam się ją próbować, zresztą chciałam trochę odpocząć od 3 leków naraz i bałam się, że może mi jeszcze bardziej przytępiać intelekt, poza tym tak to nie mam jakiś wielkich wahań nastroju, na wenli jest cały czas tak nijako, depresyjnie

miko84, mam w domu amitryptylinę, pół roku po terminie ważności, bo wtedy też bałam się jej wypróbować, poza tym ona nie działa na dopaminę, więc nastroju by mi nie poprawiła, i działa też silnie na noradrenalinę, co indukuje u mnie koszmarne lęki, dlatego nie toleruję wyższych dawek mianseryny i mirtazapiny, właśnie przez tą noradrenalinę, bo jest to dla mnie jak skok w ogień

dobry był ten coaxil, ale przy wenli mały jest sens brania go, po to by sobie obniżać, to co podwyższam :/
CórkaNocy

przez miko84 12 wrz 2013, 16:43
CórkaNocy coaxil jest dość słabym lekiem. Nie powinnaś się zastanawiać jaki lek na co działa tylko spróbować czegoś innego jeśli to na czym jesteś już nie działa.
miko84

przez ladywind 12 wrz 2013, 16:47
CórkaNocy, dużo w Tobie hipochondryzmu, co do leków, a to niedobrze, bo być może któryś z zapisanych już wczesniej leków, dawno by Ci pomogł.

przez Dżejmson 12 wrz 2013, 17:47
Lamo nie przytępia intelektu w żaden sposób - nie ma na niego wpływu. Nie działa na senność, nie tłumi emocji etc etc.
Dżejmson

przez barsinister 12 wrz 2013, 19:38
Dżejmson napisał(a):Lamo nie przytępia intelektu w żaden sposób - nie ma na niego wpływu. Nie działa na senność, nie tłumi emocji etc etc.

mylisz się, jednym z częstych skutków ubocznych lamo są zaburzenia poznawcze i zaburzenia pamięci (zwłaszcza krótkotrwałej), mam z tym kłopoty
natomiast rzeczywiście na senność i emocje nie działa

-- 12 wrz 2013, 19:53 --

wszystko zależy od rodzaju zaburzeń, dwa leki świetnie sprawdzają się w depresji, ale czasem dokłada się trzeci np. na lepszy sen
nawiasem mówiąc trzy czy cztery leki to pikuś w porównaniu z tym co się dzieje w Stanach, na forum widziałem rekordzistę biorącego dwanaście leków na raz, regułą jest branie pow. pięciu leków
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez nerwa 13 wrz 2013, 21:35
Sluchajcie, czy jest mozliwe, zeby po małej dawce wenli... uwaga uwaga.. jakies 4mg :) czuc nadmierne pobudzneie?
Boje sie brac leki, wiec postanowilam zaczac od takiej mini dawki (od dwoch dni juz) i w sumie dzisiejszy dzien byl zajebisty, duzo energii, motywacji, itd. ale pod wieczor poczulam sie juz taka "naspeedowana" lekko, nadpbudliwosc w calym ciele itd. O ile jeszcze dobry nastroj w ciagu dnia moglby byc powiedzmy przypadkowy, o tyle to pobudzenie jest conajmniej dziwne i pasuje mi do dzialania leku.... ale.. po 4mg? :) moze wkrecam sobie?

-- 13 wrz 2013, 20:37 --

od razu mowie, ze 0,05 mg benzo, tez juz na mnie zazwyczaj dziala :D
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg