WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Ramanujan 12 wrz 2013, 10:44
ladywind, witam w klubie, tyle że ja już tydzień temu odstawiłem...
Ramanujan

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 10:46
Ramanujan, i coś teraz bierzesz w zamian czy w ogóle nie bierzesz psychotropów?
CórkaNocy

przez Ramanujan 12 wrz 2013, 10:48
CórkaNocy, biorę spamilan, ale z sam sobie zmniejszyłem wczoraj z 30 na 20 mg. Dzisiaj matka pojechała do lekarza i trzeba będzie zmieniać leki, uciekać ze spamilanu jak najszybciej...
Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 11:16
Ramanujan, bo spamilan zwiększa ci lęki?
CórkaNocy

przez miko84 12 wrz 2013, 11:19
U mnie spamilan powodował zawroty głowy. Ten lek blokuje dopaminę, chociaż słabo w porównaniu do neuroleptyków. Działanie przeciwlękowe raczej z pogranicza placebo :)
miko84

przez Marek1977 12 wrz 2013, 12:48
Buspiron nie blokuje dopaminy -przeciwnie uwalnia ją poprzez mechanizm blokady autoreceptorów a jak wiadomo autoreceptory hamują uwalnianie neurotransmitera.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 12 wrz 2013, 12:51
Nie ma mechanizmu blokującego tylko autorecetory - wraz z nimi blokowane są receptory dopaminy. Podobnie jest w neuroleptykach - w małych dawkach blokowane są autoreceptory i zwykłe receptory dopaminy, z czasem autoreceptory upregulują i zostaje sama blokada receptorów dopaminy.
miko84

przez lulu.onthebridge 12 wrz 2013, 13:44
A widzicie różnice między dawkami do 150 a od 225 wzwyż? Bo podobno dopiero od tych dawek pojawia się działanie aktywizujące. Ja biorę 150, ale zaczyna mi doskwierać ospałość i brak energii więc się zastanawiam czy nie zwiększyć dawki znowu, tylko nie wiem czy jest sens, bo jednak wiele osób nawet na 300 nie ma siły...

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 14:21
lulu.onthebridge, ja na 187,5 miałam więcej energii ale i zwiększone lęki, więc nie biorę tej dawki, ale też mam teraz na 150 mało energii

i do tego kasuje mi apetyt, nie mam ochoty nic jeść
CórkaNocy

przez Gojira 12 wrz 2013, 14:42
mifune85 napisał(a):ladywind i gojira-A czy nadal bierzecie wenlę czy zmieniliście na inny lek?Na mnie zadziałała trochę jak narkotyk bo na początku bardzo dobrze ale z czasem było coraz gorzej. A może to była tylko jakaś mała mania po miesiącach problemów z sennością

U mnie tez bylo dobrze przez miesiac, potem pogorszenie. Lekarz dolozyl mirtazapine i bylo ok przez dwa miesiace, pozniej nawrot depresji. Teraz juz nie biore wenlafaksyny tylko Wellbutrin.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 14:44
chyba po tym odstawieniu wellbutrinu jak zwykle wraca mi depresja :( miałam kilka tyg. temu w teście becka 7 pkt, teraz mam 22
czuję od kilku dni taką uporczywą melancholię, apatię, nie mam ochoty na nic, do wszystkiego muszę się zmuszać
zawsze jak nie biorę czegoś co podwyższa dopaminę prędzej czy później mam spadek nastroju :( ale wellbutrin sprawił, że wróciła mi fobia, dlatego nie mogłam go dłużej brać i mimo odstawienia fobia nie słabnie, wręcz cicho stwierdzę, że się nasila i nasila się też znowu moje alienowanie się, osamotnienie, puste patrzenie przed siebie
nawet rozpłakać się nie mogę przez tą wenlę, czuję się smutna, ale nie jestem w stanie tego wyrazić, bo jestem taka wyprana z tego, spłycone emocje jak na każdym ssri i snri
a miałam nadzieję, że tym razem będzie inaczej
no nic, na razie staram się nie poddawać temu, wmawiać sobie, że jest okej

ten koszmar chyba nigdy się nie skończy.
CórkaNocy

przez ladywind 12 wrz 2013, 14:55
CórkaNocy, mi to pachnie u Ciebie CHAD
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Gojira 12 wrz 2013, 15:09
CórkaNocy, a moze sprobuj jakis neuroleptyk dolozyc? Ja dzis wzielam na noc olanzapine. Wiem, ze nie powinnam, bo cholesterol szaleje, ale nie moglam spac. No i dzis calkiem inne samopoczucie- motywacja, ochota do pracy- posprzatalam juz caly dom i czuje sie swietnie.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez Dżejmson 12 wrz 2013, 15:15
CórkaNocy, ja mam podobnie, ale nie wiedzieć czemu najlepiej działa na mnie pernazinum - od pierwszych tabletek poprawa samopoczucia i taki wyrównany stan między depresją a euforią.
Dżejmson

Sortuj wg