WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 11 wrz 2013, 18:01
ICD-10, warto podnieść do 150 przed odstawieniem. u mnie 75 działało na lęki nie do końca, czyli były one dalej i sam lekarz mi mówił, że taka mała dawka to może być niewystarczające, niepełne leczenie
CórkaNocy

przez JERZY62 11 wrz 2013, 18:28
CórkaNocy, mirtazapine w jakim preparacie bierzesz i czy jest podzielna na pół to znaczy czy ma rowek do podziału?
♪♪♪

przez depas 11 wrz 2013, 19:12
Ostatnio kiedy stawiłem się w aptece z receptą na Mirtagen, poprosiłem grzecznie o coś innego, ponieważ Mirtagen jest okropny w smaku, w sensie cały ten aspartam. Miałem nadzieję na jakąś mirtę nierozpuszczalną w paszczy, niestety, jedyne co wskórałem to Mirtor, czyli generalnie to samo, tylko drożej. Wychodzi na to że w PL nie ma już normalnych dawek mirty, są jedynie te nieszczęsne ulegające rozpadowi w paszczy. Długo tolerowałem ten chemiczny asparta-smak, ale z czasem jest co raz gorzej i nie mogę się doczekać następnej wizyty u lekarza, żeby zamienić to cholerstwo na 30mg mianseryny.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 11 wrz 2013, 19:21
LATEK1962, biorę mirtagen, nie ma podziałki, kroję tabletki i daje radę. Jak leci u Ciebie? Bierzesz teraz tylko Anafranil?

też nie chciałam tego obleśnego smaku, ale tylko jakieś tam bardzo drogie odpowiedniki jak patrzyłam nie są w postaci rozpuszczalnej, tak go już wyprodukowali :/ więc już zaakceptowałam to i nie zwracam tak bardzo na to uwagi, mam większe problemy od tego czy smak jest super czy nie
CórkaNocy

przez Dżejmson 11 wrz 2013, 19:21
depas, remirta oro ma bardziej ludzki smak i cenę identyczną do mirtagenu.
Dżejmson

przez depas 11 wrz 2013, 19:30
Dżejmson, dzięki za info, jednak mimo wszystko chcę zamienić mirtę na mianserynę. Po części dlatego że miko84 tak dobrze o nim pisał, ale też próbowałem tego leku jeszcze jako licealista - wtedy absolutnie ściął mnie z nóg i spasowałem po pierwszej dawce (30mg) i następnego dnia już się nie odważyłem go brać. Teraz jednak minęło mnóstwo czasu, wątroba już nie ta sama, i nie tylko jestem pewien że już tak mocno na mnie nie zadziała, ale po lekturze tegoż forum i innych materiałów, myślę że mianseryna będzie się dużo lepiej komponowała z wysoką dawką wenli niż mirta. Niech i sobie będzie że mirta to taka lepsza wersja mianseryny, jednak z tego co pamiętam miansa ma 11krotnie silniejsze działanie na któryś z recceptorów, nie pomnę teraz który. A i jako że nie obawiam się tycia, którego nigdy nie doświadczyłem na mircie - czemu nie?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 11 wrz 2013, 19:31
Dżejmson, nieźle dajesz z tymi dawkami psychotropów :) a już o suple nie wspomnę :D
CórkaNocy

przez mifune85 12 wrz 2013, 00:32
Jestem wkurwiony na wenlafkasynę. Po kilku miesiącach praktycznie przestała działać. Miałem kiedyś dziwną potrzebę pastwienia się nad lekami, które nie działają. Rzucałem je po pokoju, niszczyłem pudełka itp. Czy możliwe by wenla powodowała jednocześnie nadmierną senność i wysoki puls i ciśnienie

przez miko84 12 wrz 2013, 09:27
depas do łączenia mianseryna jest bardzo dobra. Jako lek brany sam to chyba mirta bo mniej zamula. Ale wtedy co próbowałeś brać mianserynę to nie byłeś na innym leku? Ona działa inaczej z innym lekiem niż sama. Sama bardziej zamula i usypia.
miko84

przez Gojira 12 wrz 2013, 09:32
Mifune85, mi wenla bardzo podwyzszala puls i cisnienie- podczas brania tego leku trzeba te wartosci kontrolowac. Sennosc tez pojawila sie po jakims czasie i mimo zwiekszania dawek nie minela.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez ladywind 12 wrz 2013, 09:33
mifune85, możliwe. Mnie zimą postawiła na nogi, miałam przypływ aktywizacji, coś mi się chciało. To działanie skonczyło się po 2 miesiącach, po czym stałam się apatyczna, ospała, nic mi sie nie chciało, aż w czerwcu nastąpił nawrót.
Poźniej podwyższenie dawki nic nie dało, poprostu ten lek przestał na mnie działać.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez mifune85 12 wrz 2013, 10:04
ladywind i gojira-A czy nadal bierzecie wenlę czy zmieniliście na inny lek?Na mnie zadziałała trochę jak narkotyk bo na początku bardzo dobrze ale z czasem było coraz gorzej. A może to była tylko jakaś mała mania po miesiącach problemów z sennością

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 10:36
mifune85, ja od początku mam na niej senność :P od początku do końca brania, ale na lęki działa mi dobrze, więc muszę na niej być :(
CórkaNocy

przez ladywind 12 wrz 2013, 10:43
mifune85, biore nadal w dawce 300mg i do tego mam brac docelowo 150mg lamotryginy. Lekarz powiedział, że jesli po tym nie odczuje poprawy, wtedy będe schodzić z wenlafaksyny i zmienimy na wellbutrin.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg