WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez mika211 09 wrz 2013, 01:34
Biorę venlectine 75 mg od okjolo 3 miesięcy i ogólnie jestem bardziej spokojna, takie duże lęki mam rzadziej, ale niestety taki niepokój cały czas we mnie jest. Bez leków to non stop, codziennie miałam ataki i wartiowałam strasznie. Teraz nadal doskwiera mi dośćź szybki puls - ok 80, a czasem i więcej, bo ja mam tak że raz mogę mieć 80 a raz nawet 130-150 bez wysiłku. A często przejdę 100 m i nie mam już siły, Zadyszka, jakby moje serce strasznie szybko się zmęczyło, jakby chore było. Dla pewności już na pewno niedługo robię holtera ekg, bo nie miałam robionego, tylko ekg, a to bardzo uciążliwe jest, lepiej to sprawdzić. A te nierówne bicie serca czy takie przeskakiwania itp mam tak naprawdę codziennie, więc tym bardziej trzeba sprawdzić. Wcześniej miałam ten nierówny rytm serca od czasu do czasu , a teraz cały czas, więc teraz ciągle bije nie w rytmie, nie pamiętam kiedy równy rytm miało.No więc niby jestem spokojniejsza, ale z rytmem się pgorszyło, co sprawdzę holterem bo jak mówię tego badania nie robiłam. No i mam zwiększyć dawkę leku, to wkrótce zwiększę i zobaczę jak będzie.

przez barsinister 09 wrz 2013, 04:41
mika221 miałem identycznie, wytrzymałem 2 miesiące ale z takimi objawami nie ma sensu się męczyć, to nie przejdzie. Po zwiększeniu dawki będzie jeszcze gorzej. Jeśli - poza tym serduchem - wenlafaksynę pokochałaś, to lekarz powinien przepisać ci dodatkowo propranolol, który może pikawę uspokoić.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez MalaMi1001 09 wrz 2013, 08:11
A powiedzcie mi jaki mix z wenlafasyna polecacie, który zadziała w miarę szybko? Nie mam już siły czekać aż te cholerne leki zaczną się wkręcać, jak mnie to wk..... to nawet nie macie pojęcia. Mam taką hustawkę nastroju, że aż mi sie rzygac od tego chce. :twisted:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 09 wrz 2013, 10:33
MalaMi1001, z mirtazapiną albo trazodonem
CórkaNocy

przez MalaMi1001 09 wrz 2013, 11:01
Trazodon odpada, moge spać całą dobę po 1/3 tabletki.

A te cholerne neuroleptyki działają na lęki i fantazje?

przez miko84 09 wrz 2013, 11:04
MalaMi1001 powinny działać, najlepiej niech lekarz zdecyduje.
miko84

przez Nortt 09 wrz 2013, 11:22
elfrid, Całego ciała, ale tak miałem już wcześniej
Przesz cały okres brania leku, ale wiesz, ludzie równie reagują.
Nortt

przez MalaMi1001 09 wrz 2013, 12:33
miko84 napisał(a):MalaMi1001 powinny działać, najlepiej niech lekarz zdecyduje.

Wszystko super tylko, że z moim lekarzem nie za bardzo da się dyskutować. To on przepisał mi kombo SSRI + IMAO, więc jak widzisz decyduje sam, chociaż ja prosiłam o paroksetynę. Ale wolę jego, bo chociaż on jeden rozumie co do niego mówię i jakoś tak łatwo mi się przed nim otworzyć. Z tym, że boję się tych jego kombinacji, dlatego pytam co by tu jeszcze zasugerować. Naprawdę nie mam już siły czekać na działanie wienli, bo zawalę robotę i tyle z tego będzie :?

przez miko84 09 wrz 2013, 12:47
Wenlafaksyna dość często przepisywana jest z mirtazapiną, to połączenie doczekało się nawet swojej nazwy.
miko84

przez MalaMi1001 09 wrz 2013, 13:10
miko84 napisał(a):Wenlafaksyna dość często przepisywana jest z mirtazapiną, to połączenie doczekało się nawet swojej nazwy.

Wiem czytałam dużo, ale czytałam również o skutkach ubocznych mirtazapiny czyli o swobodnym tyciu mimo braku zaminy nawyków zywieniowych oraz senności w ciągu dnia, która to już jest moim wrogiem nr. 1. Naprawdę żeby żyć i mieć co jeść trzeba pracować, a będąc sennym jak po flaszce wódki praca przestaje mieć znaczenie :cry:

przez miko84 09 wrz 2013, 13:23
MalaMi1001 możesz czytać o możliwych skutkach leków, ale jak dany lek zadziała na Ciebie nie przekonasz się do czasu aż go nie wypróbujesz przez odpowiednią ilość czasu.
miko84

przez MalaMi1001 09 wrz 2013, 13:30
miko84 ja doskonale o tym wiem, ale jeżli dane skutki uboczne są w ulotce i innych źródłach wymieniane jako główne oznacza, że przeważająca liczba uzytkowników leku na nie cierpi. Nie widzę więc powodu, dla którego miałabym fundować sobie zaburzenia wagi i senność skoro są jeszcze inne alternatywy, o które tutaj pytam.

przez miko84 09 wrz 2013, 13:46
Wcale nie masz tak wiele możliwości, ale może ktoś Ci coś dobrego podpowie... A czytałaś jakie możliwe skutki uboczne ma wenlafaksyna? Też jest tego sporo.
miko84

przez lulu.onthebridge 09 wrz 2013, 15:37
A jak u was wenlafaksyna wpływa na pamięć? Ja mam wrażenie, że mi się pogorszyła, ale być może to kwestia depresji... Na szczęście powoli przechodzi mi uporczywa senność, więc może i z uwagą będzie lepiej, a tym samym z pamięcią. To możliwe?

Sortuj wg