WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez Dżejmson 06 wrz 2013, 12:04
No właśnie, słyszałem już o różnych miksach i żaden nie przyniósł ZS. Sam myślałem nawet o połączeniu 50 sertraliny z 20mg paroksetyny, która działa świetnie przeciwlękowo. Ale nie chcę niczego mieszać już, niech zostanie tak jak jest. Poza tym muszę brać jakiś antydep na sen, a trzy antydepresanty to już za dużo. Niektórzy piszą, że łączenie dwóch leków z tej samej grupy albo SSRI z SNRI jest bez sensu. Ja uważam inaczej, np paroksetyna u mnie działa przeciwlękowo dobrze, a na depresje już nie, a wenlafaksyna odwrotnie. Ale biorę sertralinę, bo to w moim odczuciu pewien kompromis między wenlą i paro.
Dżejmson

przez Ferdynand k 06 wrz 2013, 12:07
Dżejmson, twój mix jest całkiem ok fajny :yeah:
Naczelny Użyszkodnik

przez Dżejmson 06 wrz 2013, 12:16
Daje radę, jest coraz lepiej :) Coraz mniej huśtawek i lepsze samopoczucie, mniej zmęczenia, które zawsze trwało od rana do wieczora. Jeszcze czekam aż lamotrygina się rozkręci.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 06 wrz 2013, 12:19
u mnie też już mniej zmęczenia, huśtawek nastroju nie mam w ogóle, cały czas dobry nastrój z zablokowaniem negatywnych emocji, tylko lęki pozostały :(

ale to fakt, nie będę dokładać 3 antydepresanta, bo to już za dużo, chce się trochę oczyścić z takiej ilości leków
CórkaNocy

przez depas 06 wrz 2013, 13:24
CórkaNocy, możesz spróbować zastąpić mirtę trazodonem albo niską dawką jakiegoś neuroleptyku, jak choćby kwetiapina. Jeden i drugi przez pewien czas może powodować zmęczenie następnego dnia, ale dość szybko to mija, i raczej żaden z tych leków nie tworzy porannych lęków. Kiedyś też biorąc mirtę miałem wielki problem z porannym lękiem, teraz na szczęście go nie ma.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Ferdynand k 06 wrz 2013, 13:34
CórkaNocy napisał(a):u mnie też już mniej zmęczenia, huśtawek nastroju nie mam w ogóle, cały czas dobry nastrój z zablokowaniem negatywnych emocji, tylko lęki pozostały :(

ale to fakt, nie będę dokładać 3 antydepresanta, bo to już za dużo, chce się trochę oczyścić z takiej ilości leków

z uwagi na twą wątrobę która póki co jest zdrowa
i oby
pozostała życzę Ci tego
proponuję to crf-u gabapentynę :o
nie przełazi przez wątrobę
Naczelny Użyszkodnik

przez Nortt 06 wrz 2013, 16:00
11 dzień, czuje dalej podniecenie, jak niektórzy mają motylki, tak ja mam karaluchy w brzuchu, nic nie mogę też przełknąć, serce wali mi jak dzwon. Uboki po wenie może nie są najstraszniejsze z jakimi maiłem do czynienia, jednak czas, długość ich występowania, sprawia że to jeden z najtrudniejszych leków, do jakich mój organizm musi się dostosować...

Jak długo jeszcze będą trwały te wahania noradrenaliny?
Nortt

przez NieznanySprawca 06 wrz 2013, 16:50
Nortt, Mi wzglednie ustabilizowalo sie po miesiacu. Ale teraz, po ponad 4ech miesiacach, znow mam jedna wielka hustawke. Wczoraj mania, dzis deprecha. Takze wiesz, dzielenie sie radami w sprawie radosnych tabletek, to wrozenie z fusow....
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 06 wrz 2013, 17:13
depas, próbowałam trazodon i daje mi on paradoksalnie większe lęki i zamułę rano niż sprawdzona już przeze mnie mirta, więc się trzymam jej i modlę się, żebym mogła kiedyś ją całkiem odstawić, bo podobno wenla reguluje sen

wykończony, ty już się odczep ode mnie z tym jakie leki mi radzisz, lekarz i tak mi tego nie wypisze, bo wypisze co będzie chciał
a wątrobę zdrową mam, mam nadzieję, że przez częste picie alkoholu teraz nic mi nie będzie, bo nie przesadzam z tym aż tak, ale czasem trzeba, za długo byłam abstynentką i całe życie nie będę przecież
mam przypadek w rodzinie wieloletniego lekomana, po dziś dzień nie zaśnie bez łyknięcia kilku benzo i innych pastylek i jest całkowitym okazem zdrowia, więc pod względem fizycznym mam chyba dobre geny, nie tacy wcinają nie takie rzeczy i miksują z innymi i żyją

-- 06 wrz 2013, 17:16 --

Nortt, jak poprzednio brałam to ustabilizował mi się stan gdzieś po 1-1,5 miesiąca. teraz jest inaczej, ale może będzie lepiej
CórkaNocy

przez zamulan 06 wrz 2013, 19:24
2 i pół tygodnia wenlafaksyny 150mg i odzyskuję oddech i chęci do życia. Od 3 dni jest bardzo fajnie, dawno nie było takiego czasu.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Dżejmson 06 wrz 2013, 20:27
zamulan, zajebiście, niech tak zostanie :)
Dżejmson

przez elfrid 06 wrz 2013, 21:10
zamulan, a skąd wiesz, ze to wenla a nie serrindol
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 06 wrz 2013, 23:59
[quote="Dżejmson"]Daje radę, jest coraz lepiej :) Coraz mniej huśtawek i lepsze samopoczucie, mniej zmęczenia, które zawsze trwało od rana do wieczora. Jeszcze czekam aż lamotrygina się rozkręci.[/quote
widzę, że kolega ma podobny "trójmasztowiec" , co ja tylko z większymi żaglami :smile:
Mimo potwornie stresującego tygodnia po urlopie o dziwo jakoś daję radę. Znów jest nieźle i mój zestaw działa. Teraz dam z miesiąc na przyjrzeniu się, czy nic się nie zmieni i być może będę kombinował ze zmniejszeniem lamo.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 07 wrz 2013, 05:41
Nortt, na innych antydepresantach też chodziles pobudzony?
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg