WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez NieznanySprawca 05 wrz 2013, 12:57
Nortt, To ziewanie jest zabawne :D Ja sie przy tym przeciagalem jak stary kocur przy piecu. Ale juz przeszlo.
Zaczyna Ci juz dobrze dzialac na samopoczucie?

-------------------
Ja mam dziwna akcje wlasnie, biore to od ponad 4ech miesiecy w skromnej dawce 75mg, a ostatnio czulem, ze przestalo juz dzialac. Ale nie zwiekszylem dawki, bo by mi braklo do nastepnej wizyty u psychola. A tu bach, MANIA :twisted: :twisted: :twisted: :D Porabane sa te prochy, dzialaja tak niestabilnie, ze szok.
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 05 wrz 2013, 14:15
dlaczego te podłe lęki dalej są????!!
ja już nie daję rady, nie wiem co zrobić, żeby przeszły :cry: czuję się jakby to miało nigdy się nie skończyć, jakbym miała do końca życia codziennie budzić się i czuć nieraz cały dzień ten lęk z podłą somatyką
co mam zrobić żeby to przeszło, niszczy mi to życie, niszczy to mnie :(
CórkaNocy

przez Nortt 05 wrz 2013, 14:24
NieznanySprawca napisał(a):Nortt, To ziewanie jest zabawne :D Ja sie przy tym przeciagalem jak stary kocur przy piecu. Ale juz przeszlo.
Zaczyna Ci juz dobrze dzialac na samopoczucie?

-------------------
Ja mam dziwna akcje wlasnie, biore to od ponad 4ech miesiecy w skromnej dawce 75mg, a ostatnio czulem, ze przestalo juz dzialac. Ale nie zwiekszylem dawki, bo by mi braklo do nastepnej wizyty u psychola. A tu bach, MANIA :twisted: :twisted: :twisted: :D Porabane sa te prochy, dzialaja tak niestabilnie, ze szok.

Troszku tak, samopoczucie w górę, ale przy tym dziwnym podnieceniu, co mnie troszkę niepokoi - może to przez hormony tarczycy?

No, też tak właśnie czuje, że z tymi proszkami będzie cyrk :twisted: 8)
Nortt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 05 wrz 2013, 14:26
A ile już łykasz wenlę?

BTW, dla mnie działanie przeciwlękowe wenli jest dość dziwne, chyba że się mylę. Skoro noradrenalina uwalniana jest w sytuacjach stresowych i mówi nam "walcz albo uciekaj" to po kiego grzyba mi ona w mózgu kiedy mam lęki? Mam się jeszcze bardziej bać? Nie rozumiem tego, może jakiś forumowy farmaceuta to wyjasni?

przez Nortt 05 wrz 2013, 14:31
MalaMi1001 napisał(a):A ile już łykasz wenlę?

BTW, dla mnie działanie przeciwlękowe wenli jest dość dziwne, chyba że się mylę. Skoro noradrenalina uwalniana jest w sytuacjach stresowych i mówi nam "walcz albo uciekaj" to po kiego grzyba mi ona w mózgu kiedy mam lęki? Mam się jeszcze bardziej bać? Nie rozumiem tego, może jakiś forumowy farmaceuta to wyjasni?

10 dzień leci...

Lepiej o to nie pytaj, to jest tak pojebane że szkoda gadać. Tak samo można zadać pytanie - Po co, ci ta serotonina na lęki ?? Ja nie miałem z początku depresji, tylko napady lęku, potem deprecha się pojawiła. Depresja i nerwica to przecież dwie różne sprawy, dlaczego leczy się je tak samo??

Po prostu - bierz, nie pierd0l 8)
Nortt

przez CórkaNocy 05 wrz 2013, 14:54
MalaMi1001, mi noradrenalina indukuje lęki gdy jest w nadmiarze, zawsze pomagała na lęki wenla po czasie bo jednak działanie na serotoninę silniejsze, ale teraz jest chyba inaczej bo od miesiąca lęki mnie się trzymają :(

jak nie wenla to uderzam w paro
CórkaNocy

przez MalaMi1001 05 wrz 2013, 15:10
Nortt napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):A ile już łykasz wenlę?

10 dzień leci...

Lepiej o to nie pytaj, to jest tak pojebane że szkoda gadać. Tak samo można zadać pytanie - Po co, ci ta serotonina na lęki ?? Ja nie miałem z początku depresji, tylko napady lęku, potem deprecha się pojawiła. Depresja i nerwica to przecież dwie różne sprawy, dlaczego leczy się je tak samo??

Po prostu - bierz, nie pierd0l 8)

Spoko, nie bede pierd0lić, biorę.

A tak na poważnie wie ktoś jaką rolę odgrywa noradrenalina w naszym leczeniu? Serotonina rozumiem, dopamina też, ale adrenaliny i noradrenaliny skumać nie mogę.

przez depas 05 wrz 2013, 15:16
Wenlafaksyna jest ciekawym lekiem również z tego względu, że w porównaniu do innych ahtydepresantów (główni SSRI oczywiście), okazuje się być zaskakująco "słaba". W tym sensie że o wiele słabiej wpływa na serotonię niż esesaraje, a i wpływ na noradrenalinę/dopaminę wydaje się być stosunkowo niewielki. A jednak z jakichś powodów w wielu badaniach przewyższa skutecznością najpopularniejsze antydepy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 05 wrz 2013, 15:17
Noradrenalina może nasilać lęki, dlatego wellbutrin rzadko kiedy stosowany jest przy lękach. Wenlafaksyna to głównie serotonina, noradrenalina słabiej. Jak chcesz więcej noradrenaliny to spróbuj duloksetyny, albo reboksetyny - to noradrenalina w czystej postaci. Noradrenalina może być pomocna w depresji, w lęku raczej jest moim zdaniem szkodliwa. Wenlafaksyna poza tym działa na dopaminę i układ opioidowy, to dość złożony lek.

depas właśnie w tej słabości też jest jej siła, po prostu pewnie nie wszyscy potrzebują takiej siły serotoninowej jaką dają SSRI. I jak ktoś przeskoczy z SSRI na wenlę to może odczuć ulgę.
miko84

przez depas 05 wrz 2013, 15:19
MalaMi1001, być może noradrenalina powoduje zmniejszenie odczuwania strachu, ponieważ właśnie jej wyższy poziom pozwala lepiej znosić ten stres, czy też nie panikować w sytuacjach zagrożenia (a u osób z zab. lękowymi podwyższony jest próg lęku, i zagrożenie odczuwamy za mocno i częściej niż inni).
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez MalaMi1001 05 wrz 2013, 15:25
depas napisał(a):MalaMi1001, być może noradrenalina powoduje zmniejszenie odczuwania strachu, ponieważ właśnie jej wyższy poziom pozwala lepiej znosić ten stres, czy też nie panikować w sytuacjach zagrożenia (a u osób z zab. lękowymi podwyższony jest próg lęku, i zagrożenie odczuwamy za mocno i częściej niż inni).

No nie wiem, ja się dziś czuję tak, jakbym się gotowała w środku, chociaż czuję się potwornie zmęczona. Mam non stop zimne dłonie chociaż w sumie nie jest zimno. Zastanawiam się czy to nie wpływ noradrenaliny właśnie, bo jedni w stresie pocą się, a mnie jest np. masakrycznie zimno. Miał mnie ten lek zaktywizować, na razie to mi się nic nie chce, porobiłabym coś, ale nie mam siły. Na mnie chyba nie ma bata zaczynam już myśleć. Wenla mi kiedyś bardzo pomogła, ale w dawce 220mg przestała działać. Nie wiem więc czy jest sens wracać do czegoś, co kiedyś działać przestało. Teraz cudownie znów zacznie?

przez Dżejmson 05 wrz 2013, 15:46
CórkaNocy, u mnie jest to samo, generalnie często dokucza mi somatyka. Nie miałem jej jedynie na paroksetynie, a tak to męczy mnie już od roku ;) Niestety trzeba iść na kompromis i wybrać mniejsze zło, u mnie wenla to więcej energii i lęki, a z paro znowu brak lęków, ale i zamuła. Ale ja brałem samą paroksetynę, z mirtą czy miansą byłoby inaczej.
Dżejmson

przez CórkaNocy 05 wrz 2013, 15:58
depas, a to dlaczego w jakimś wykresie widziałam zestawienie paro i wenli i było porównywalne. nawet niekiedy wenla działa mocniej na ser i nor niż paro? więc nie powiedziałabym że taka słaba, prawie porównywalna do paro

miko84, na tą wenlę i układ opoidowy działa chyba w wysokich dawkach tylko? w 150 nie działa na to?
i dlaczego sam nie bierzesz wenli skoro to taki ciekawy lek?
CórkaNocy

przez miko84 05 wrz 2013, 16:03
CórkaNocy nie wiem jak jest z opioidami i wenlą, nie zgłębiałem tego. Kiedyś próbowałem ją brać ale może za mało czasu jej dałem. Ostatnio miałem momenty poprawy stanu z mirtą i SSRI i tego się uczepiłem. Było to działanie SSRI z antagonistą 5-HT2c jakim jest mirta - jeśli tak to SSRI z mianseryną powinny zadziałać podobnie a nawet lepiej. Jeśli tego efektu nie będzie tzn. że była to mirta, wtedy wrócę pokornie do tego leku i wytrwam na nim dłużej.

Te momenty poprawy u mnie to była poprawa nastroju, uczucie optymizmu i nadziei, powrót przyjemności i uczucia pasji z zainteresowań (czyli poprawa anhedonii) i całkowity brak lęku, więc można powiedzieć pełna poprawa. Niestety nie na długo i nie wiem czego to był efekt. Teraz "testuję" i jestem otwarty na działanie :)
miko84

Sortuj wg