WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 04 wrz 2013, 10:20
po jakim czasie po zwiększeniu dawki zmniejszą się te lęki? bo ja już nie wyrabiam z tym :cry: jakoś od miesiąca jestem na wenli, 3 tyg. na dawce 75 od tygodnia na 150 i lęki się zwiększyły niestety
CórkaNocy

przez Nortt 04 wrz 2013, 10:23
CórkaNocy napisał(a):po jakim czasie po zwiększeniu dawki zmniejszą się te lęki? bo ja już nie wyrabiam z tym :cry: jakoś od miesiąca jestem na wenli, 3 tyg. na dawce 75 od tygodnia na 150 i lęki się zwiększyły niestety

Hmmm nie napawa mnie to optymizmem, ja też mam 3 tygodnie na 75, potem na 150 idę, jak na razie mam jeszcze mały sajgon... POdobno wena dosyć długo zaskakuje.
Nortt

przez Popiół 04 wrz 2013, 10:45
No lęk jest męczący, na szczęście mnie już puszcza powoli. Zawsze się możecie wspomóc doraźnie jakimś benzo...trzeba jakoś to przetrzymać innej rady nie ma.
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 04 wrz 2013, 15:03
CórkaNocy, przy pierwszym podejściu do wenlafaksyny poprawa nastąpiła już po miesiącu. Kiedy podchodziłem do niej niedawno drugi raz, zajęło to więcej czasu, co najmniej 6 tygodni a i uboki męczyły mnie dłużej niż poprzednio. Ale teraz jest dobrze.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez fleuve 04 wrz 2013, 15:45
Hej, mam pytanko. Czy może wenla powodować coś w rodzaju braku motywacji, braku siły, apatii myślowej, mam jakby zanik mózgu, niewiele do mnie dociera, strasznie ciężko się uczyć, skupić myśli, zapamiętywać itd. Różnica w porównaniu do kiedyś jest ogromna. Na pewno dużą zasługę w tym ma przewlekły długotrwały stres, ale zastanawiam się czy chemicznie ten lek, i ogólnie SSRI/SNRI, może na dłuższą metę tak zadziałać?
fleuve

przez Siding Spring 04 wrz 2013, 15:49
Moga

przez MalaMi1001 04 wrz 2013, 21:05
No ja dzisiaj rano wzięłam sobie 37,5mg i teraz też 37,5mg, do tego 25mg cynarazyny. Moja pierwsza przygoda z wenlą skończyła się silnymi wymiotami, drgawkami i zanikami świadomości. Ale już jestem chyba tak zahartowana, że w zasadzie dokucza mi tylko suchość w ustach. Przynajmniej nie czuję się jak w stanie przedśmiertnym po wczorajszym dniu z moklobemidem. Kurde, szkoda, że SSRI + MAO powodują takie nieprzyjemne skutki uboczne jak moje z wczoraj, byłaby idealną mieszanka na zamrożenie emocjonalne :roll:

przez depas 04 wrz 2013, 21:37
MalaMi1001, a jakie SSRI połączyłaś z moklobemidem i w jakich dawkach?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ladywind 04 wrz 2013, 21:39
Biorę to wenle ale już niedługo w każdym bądź razie na mnie już niedziala nawet w tak dużej dawca .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez MalaMi1001 04 wrz 2013, 22:38
10mg fluoksetyny z 150mg/dobe moklobemidu. Jeśli chcesz wiedzieć jak się czułam to czułam: ciężką głowę, chwilami miałam wrażenie, ze mam nogi z waty, byłam w pełni świadoma a tak senna jak nigdy wcześniej. Sen był głęboki, ale przerywany. Nie miało to nic wspólnego z zespołem serotoninowym. Docelowo miało być 20mg fluo na dobę z 300mg moklo + 50mg/dobę cynaryzyny. Pan doktor chciał mnie pobudzić. No cóż, nie udało mu się to, wymiękłam po 1,5 dnia. Drugi lekarz u którego byłam powiedział, że taka mieszanka by mnie nie zabiła, bo ZS zdarza się wbrew ulotkom bardzo rzadko, ale skutki uboczne obu leków trafiają w człowieka ze zdwojoną siłą. Nie odradzał mi brania takiej mieszanki, ale polecił wenlafaksynę właśnie bo ma niby łączyć cechy wspólne fluo i moklo. Brałam już wenlę, wyciągnęła mnie z ogromnego bagna, ale nie działała tak, jak chciałabym żeby teraz coś na mnie działało. No zobaczymy. W każdym razie jeśli nie podziała to tak jakbym chciała wracam do poprzedniego lekarza, bo widzę, ze lubi eksperymenty, więc może jakimś miksem do mnie trafi.

przez ellaj 04 wrz 2013, 22:55
Od lutego jestem na 75mg velaxinu i musze Wam powiedziec, ze coraz bardziej chodze wqur....
Denerwuje mnie doslownie wszystko. W pracy juz nawet wydzieram sie, jak mnie ktos zdenerwuje, a o to jest naprawde latwo.
Nie wiem juz co mam brac?:(
Parogen dobil mnie doslownie. Nie chcialo mi sie nic i nie moglam sie obudzic przez kilka godzin.
Asentra byla dobra, ale po dluzszym stosowaniu przestala juz dzialac.
Mialam nadzieje, ze ten velaxin zdziala cuda, ale zupelnie mnie nie uspokaja, a wrecz przeciwnie.
Poza tym, nie mam miesiaczki od kiedy zaczelam stosowac i chyba to przez te tabletki.

przez depas 04 wrz 2013, 22:56
Hmm, biorąc pod uwagę że obu tych leków wzięłaś tak niskie dawki, też nie przypuszczam żeby miało to być niebezpieczne. Myślę też że w ciągu kilku dni to złe samopoczucie by minęło, i być może ten mix okazałby się skuteczny, kto wie. Sam jakiś czas temu biorąc 75mg wenlafaksyny, z ciekawości wziąłem sobie dodatkowo 20mg citalopramu. Czułem się po tym okropnie, jakbym się czymś poważnie zatruł, tak zresztą chyba było. W każdym razie następnego dnia mimo wszystko wziąłem citalopram znowu, tym razem 10mg i wszystko było ok, a nawet czułem się przez jakiś czas naprawdę dobrze. Czasami warto przetrzymać te ciężkie początki, inaczej nie da się sprawdzić czy dany lek/mix działa czy nie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez MalaMi1001 05 wrz 2013, 08:45
depas tak wzięłam niskie dawki, żeby zobaczyć co się będzie działo. Nie działo się fajnie, choć znieczulenie emocjonalne było wspaniałe. Miałam dostać kopa, ale ścięło mnie z nóg. Poza tym nie wiadomo co by było gdybym brała 20mg fluoksetyny z 300mg moklobemidu. Wersje są dwie, albo ścięłoby mnie do nieprzytomności albo objawy podeszłyby pod ZS. Bo sam ZS, jak stwierdził lekarz jest mało prawdopodobny, z czysto teoretycznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe. Mnie np, kiedy po raz pierwszy brałam wenlafaksynę po jakimś pół roku zatrzymał się mocz. Poprostu mój mózg nie reagował na "wysłanie żądania", że muszę opróżnić pęcherz, a doszło do tego, że trafiłam do szpitala na cewnikowanie, a wyniki miałam super - żadnych bakterii czy innych chorób mogących to spowodować. Jest to wymienione w ulotce, więc pewnie gdzieś tam komuś się to przytrafiło. A sam ZS niezwykle rzadko kończy się zgonem, bardziej niebezpieczny jest złośliwy zespół neuroleptyczny, który może się zdarzyc po samych neuroleptykach. Więc na dwoje babka wróżyła jakby się to skonczyło.

A po jakim czasie po zmianie leków zaczyna się wkręcać wenla? To był mój pierwszy antydep i na myślenie zaczął działać od razu od pierwszej tabletki po tym, jak przyczyściło mnie jak kota po kwaśnym mleku. Teraz jakoś dalej mam myśli w tle....

przez Nortt 05 wrz 2013, 09:12
MalaMi1001 napisał(a):depas

A po jakim czasie po zmianie leków zaczyna się wkręcać wenla? To był mój pierwszy antydep i na myślenie zaczął działać od razu od pierwszej tabletki po tym, jak przyczyściło mnie jak kota po kwaśnym mleku. Teraz jakoś dalej mam myśli w tle....

Cóż, na mnie też podziałał już pierwszego dnia, mimo że teoretycznie nie powinien, zaczęło się od stanu ''ućpania'' i czasem eufori, ale to popołudniu, po tygodniu przeszło w podniecenie i dreszcze, do tego oczywiście miałem zwiększone lęki. Teraz jest 10 dnień i chyba się normuje, choć mam straszne problemy ze spaniem(bez wspomagaczy nie ma opcji bym zasnął), no i co chwila ziewam:P, mam też nudności poranne, ale szybko przechodzą. Pozytywnie i uspokajająco zacznie działać dopiero po minimum 3 tygodniach...
Nortt

Sortuj wg