WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez Siding Spring 03 wrz 2013, 12:54
czyli? czyli marnie? pikantne chilli:)

przez lulu.onthebridge 03 wrz 2013, 13:08
Witam,
mam pytanie odnośnie tabletek o przedłużonym działaniu- czy jest różnica pomiędzy braniem dwóch tabletek po 75 mg rano i wieczorem a braniem jednej tabletki 150? I czy jedną tabletkę lepiej brać rano czy wieczorem? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi. Pozdrawiam :)

przez CórkaNocy 03 wrz 2013, 13:10
lulu.onthebridge, z reguły wenlę bierze się w jednej dawc rano, bo brana wieczorem może utrudniać zasypianie i trochę rozregulować sen, ale spróbuj, na każdego działa inaczej
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 03 wrz 2013, 13:17
lubudubu, pikantne chilii :D

-- 03 wrz 2013, 12:18 --

lulu.onthebridge, mnie lekarz zalecił branie jednej rano a drugiej w południe.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lulu.onthebridge 03 wrz 2013, 14:00
Dzięki, ja dotychczas brałam jedną rano i jedną wieczorem- super regulowała sen, a teraz dostałam 150 i zastanawiam się o które najlepiej wziąć. Muszę przetestować, ale boję się, że z rana będzie mnie mulić taka duża dawka- nawet to 75 lekko mnie muliło... Czy kogoś pobudza to 150, że każą brać rano?

przez ladywind 03 wrz 2013, 14:25
lulu.onthebridge, brane rano powinno pobudzać, więc skoro masz problemy z napędem, to lepiej brac z rana.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez jex 03 wrz 2013, 15:17
Witam wszystkich.

W piątek miną bite cztery tygodnie brania przez mnie wenlafaksyny i dotychczas nie czuję jakichkolwiek pozytywnych rezultatów - jedynie z klasycznej dystymii "awansowałem" na równą depresję. Wcześniej przez 1,5 roku brałem największą dawkę parosketyny - 60 mg - bo nieustannie dręczyły mnie lęki. O ile parosketyna skutecznie eliminowała lęki to cały czas pozostawałem w dystymii. Lekarz próbował mnie pobudzić do życia łącząc parosketyne z Wellbutrinem 150 mg, ale nie odczułem na nim jakichkolwiek pozytywnych, ani negatywnych efektów. Tak samo było z Amisanem, który w niewielkiej dawce też może pobudzać, ale również na mnie nie podziałał.

Jestem w o tyle nieciekawej sytuacji, że mam problemy z sercem i trochę z wątrobą toteż lekarz uznał, że nie ma już co dorzucać do parosketyny tylko mogę ją przestać brać i zacząć coś innego. Przez 4 tygodnie zmniejszałem więc paroksetyne do zera co poszło bardzo gładko i po tych 4 tygodniach zacząłem brać Efevelon (75 - 0 - 37,5), który łykam już od 25 dni. Jak na razie na tym leku wbiła mi się bardzo stabilna depresja. W piątek zaczynam brać 75 - 0 -75 - będę dalej łykał i czekał, ale już teraz obawiam się, że to kolejny lek, który na mnie nie działa. Onegdaj gdy miałem innego lekarza z leków próbowałem jeszcze Coaxil, który powodował jedynie problemy z zasypianiem i na tym moje doświadczenie z takimi lekami się kończy.

Być może jest tutaj ktoś kto mógłby mi doradzić czy zweryfikować słuszność podejścia lekarza psychiatry do mojego leczenia? Z góry wielkie dzięki. :)
jex

przez miko84 03 wrz 2013, 15:50
Hej jex. Myślę, że musisz trochę jeszcze poczekać, być może potrzebujesz więcej czasu, być może wyższej dawki. Jeśli wenlafaksyna nie przyniesie u Ciebie skutku to może powinieneś zasugerować lekarzowi lek o trochę innym mechanizmie działania, np. mirtazapinę? Dotychczas brałeś SSRI w postaci paroksetyny, próbowałeś też wellbutrinu i amisulpirydu, teraz próbujesz leku SNRI, więc może jak nie zadziała to warto by użyć leku który działa zupełnie inaczej?? Jest sporo osób które nie zareagowały na SSRI/SNRI a zareagowały np. na mirtazapinę.
miko84

przez depas 03 wrz 2013, 18:13
Moim zdaniem bierzesz najlepszy z leków przewciwdepresyjnych jeśli chodzi o skuteczność działania przeciwlękowego. Takie w każdym razie jest moje odczucie, po przetestowaniu prawie wszystkich dostępnych leków PD. W porównaniu do paroksetyny ma także tą zaletę, że z reguły nie otumania i nie wprowadza człowieka w stan zobojętnienia emocjonalnego. Przeciwnie, często raczej na swój sposób pobudza i dodaje nieco napędu, w takim zresztą właśnie celu niedawno podnosiłem jego dawkę.
Uważam że powinieneś wenlafaksynę solidnie przetestować, dać jej więcej czasu na rozkręcenie na pewno, a być może także przemyśleć z lekarzem stosowanie jej w pojedynczej dawce, jeśli nie będzie poprawy. Kiedy ja zaczynałem przygodę z wenlafaksyną, 75mg wystarczyło żeby już po miesiącu zauważyć wyraźną poprawę. Z tym że kiedy zaczynałem ją brać, nie byłem na żadnych antedepresantach od paru lat. Ty jesteś jeszcze świeżo po intensywnej kuracji paroksetyną, co również może mieć wpływ na działanie i skuteczność wenlafaksyny.
A jeśli mimo to nie będziesz odczuwał poprawy i dalsze czekanie nie będzie miało sensu, jest jeszcze dużo leków ktore mogą Ci pomóc, jak choćby sugerowana przez miko84 mirtazapina.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 03 wrz 2013, 18:41
jex, zgadzam się z depas, że wenlafaksyna to jeden z najskuteczniejszych przeciwlękowychantydepresantow. Poczekaj jeszcze trochę i pamiętaj że czas na poprawę liczymy od ostatniego zwiększenia dawki.
Skutecznym rozwiązaniem na lęk i napięcie może być wlaczenie leku przeciwpadaczkowego np pregabaliny lub gabapentyny. Z tymże nie mówię tu o lęku w postaci napadów paniki, tylko napięcia i innych objawów z tym związanych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 03 wrz 2013, 18:56
Przeciwlekowy może i jest ale nie działa na dystymie i za bardzo napęd , biorę w dawce 300mg i dystymia się za mną ciągnie jak cień .

przez Ramanujan 03 wrz 2013, 18:58
Dzisiaj ostatni dzień brania tej substancji, od jutro lekarz kazał odstawić. :yeah:
Ramanujan

przez ladywind 03 wrz 2013, 19:02
Ramanujan, będziesz brał inny ?

przez Ramanujan 03 wrz 2013, 19:04
ladywind, kazał od jutra zwiększyć spamilan do 30 mg i brać go 3 razy dziennie, a nie tylko na wieczór. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że od wenlafaksyny się uwolnię wreszcie...
Ramanujan

Sortuj wg