WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez ICD-10 01 wrz 2013, 10:18
A czy tylko ja tak mam, że czuję dzialanie leku dopiero 2 godziny po pobudce. Z samego rana jestem zawsze poirytowany i poddenerwowany. Ale po 2 godzinach uspokajam sie i zaczynam czuc sie lepiej
Klomipramina 225mg

przez CórkaNocy 01 wrz 2013, 10:20
NieznanySprawca, mi palenie dodaje energii :) często to była jedyna rzecz w ciągu dnia, która mnie regenerowała, być może ze względu na to działanie na dopaminę i noradrenalinę. A z energetykami to pozostaje tauryna jeszcze :D
a co do biegania, próbowałam i szybko się męczę, wykańcza mnie to jeszcze bardziej - nie dodaje energii, do tego tak suszy w ustach dosłownie po kilku sekundach biegania, że nawet śliny przełykać nie mogę, bo jej nie mam - na tych prochach mam stale tą podłą suchość w ustach, najgorzej jak z kimś rozmawiam i muszę co chwilę pić, bo mówić nie mogę
CórkaNocy

przez ICD-10 01 wrz 2013, 11:50
Powiem wam tak - nastoj idzie do gory, lęki idą w dół.

ALE : popęd słabiutki i wszystko mnie irytuje/denrwuje : praca, ludzie, kobiety, koledzy, rodzice, plan dnia itd :(
Klomipramina 225mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zamulan 01 wrz 2013, 12:52
Gojira napisał(a):
CórkaNocy napisał(a):a ja mogę powiedzieć, że im większa dawka tym u mnie większe rozleniwienie, zamułka, zmęczenie, zero speeda. tylko chciałoby się siedzieć i odpalać papierosa za papierosem popijając energetyki, które i tak zbawienne nie są. Ach, ta energia na wellbutrinie to było niebo, ta chęć do wszystkiego, nawet postanie chwile czy chodzenie nie robiło problemu, teraz do kazdej rzeczy muszę się zmuszać, nie dość, że do sprzątania, robienia jedzenia ciężko mi się zmusić, to nawet do czytania, oglądania czegoś czy umycia zębów - jest tylko jedno wielkie uczucie w głowie - NIE CHCĘ MI SIĘ! zobaczę jak długo pojadę na takim podejściu i zmuszaniu się do wszystkiego na siłę, nawet do słuchania muzyki.
Ale mogło być gorzej, póki co jest znośnie, tylko boli mnie, że musiałam odstawić wellbutrin, że te lęki musiały się nasilać, bo działanie antydep. było takie bombowe, jakie tylko mogłam oczekiwać, wymarzyć sobie.
Może tak jak jest teraz to tak wygląda ''normalne'' funkcjonowanie? że się człowiek męczy, ale skoro nawet pisząc to teraz czuję, że nie wyrabiam, bo bardzo bolą mnie ręce od stukania, to dlaczego miałoby się tak cały czas żyć?

Jak to dobrze, że nie dałam się namówić przez lekarza na tą przeciwlękową moc paroksetyny, bo wolę nie wiedzieć jakbym się na niej czuła :shock:

U mnie było identycznie na wenli, każda czynność to katorga. Ale na paroksetynie było jeszcze gorzej- nie mogłam niczego robić- przestałam oglądać tv, czytać, o muzyce mogłam zapomnieć. W domu nie robiłam nic- sprzątali mąż i córka. Potrafiłam tydzień przechodzić w tych samych ciuchach, nie mogłam zmusić się do wyjścia na zakupy. Paroksetyna to jak dotąd największe świństwo , jakie brałam.

Nie straszcie, przecież ta niemożnośc zrobienia czegokolwiek to objaw depresji, czy możliwe jest żeby to było polekowe? Też mam ogrooomnego muła, ale pocieszam się, że to dopiero 1,5 tygodnia na wenli (150 mg) i że mam do czynienia z samą depresją.

ICD-10, ile czasu jesteś na wenli? Kiedy zaskoczyła?
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez zzYxx 01 wrz 2013, 13:06
Wiedzieliście, że wenla przy 225mg ma działanie dopaminergiczne?
The Walking Dead.

przez ladywind 01 wrz 2013, 13:18
zzYxx, biorę 300mg więc działa na dopamine ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Ferdynand k 01 wrz 2013, 13:20
zzYxx, tak mi przy 112,5 nawet trochę :o
fajnie że jesteś co masz teraz? wenlę crf?
Naczelny Użyszkodnik

przez zzYxx 01 wrz 2013, 13:51
Ta, 45mg mirty + lamotrygina, wenli na razie nie ma. Mam tak brać przez ok. 3 miesiące, jak nic nie da, to w grę wejdzie jakiś atypowy neuroleptyk. Ogólnie dziwnie się czuje, coś jakbym stracił wgląd w chorobę - niby czuje się zdrowy, a nadal apatyczny :?
The Walking Dead.

przez ladywind 01 wrz 2013, 14:43
zzYxx, to dobrze ze tracisz wgląd w chorobę , o to tez chodzi by się w to nie zaglebiac bo po co?

-- 01 wrz 2013, 13:43 --

zzYxx, to dobrze ze tracisz wgląd w chorobę , o to tez chodzi by się w to nie zaglebiac bo po co?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zzYxx 01 wrz 2013, 14:51
No właśnie nie wiem czy dobrze. Być może będzie gorzej, a być może to etap w którym mózg się zaczyna tjb. odbudowywać? Mam konkretnego nowego lekarza. Pierwsza wizyta - szereg szczegółowych pytań, dodatkowe badania (tomografia, prolaktyna, morfologia i FT4(bodajże) tarczycy). I potwierdził, że istnieje jakiś rodzaj depresji w której występuje wypalenie emocjonalne, głównie anhedonia.
The Walking Dead.

przez ladywind 01 wrz 2013, 14:58
zzYxx, jaki to rodzaj depresji ?

przez zzYxx 01 wrz 2013, 15:11
Nie mówił, po prostu powiedział, że niektórzy właśnie zamiast głebokiego smutku tracą wyższe funkcje emocjonalne. I chyba jako 4 lekarz wykluczył (właściwie to nie do końca) F20.6. http://www.wykop.pl/link/1631764/histor ... _popularne - tutaj jest fajnie zilustrowana opowieść o takiej depresji, a raczej zaburzeniu dwubiegunowym akurat u tej osoby (ziarenko kukurydzy w opowieści). Komentarze też są całkiem ciekawe.
The Walking Dead.

przez CórkaNocy 01 wrz 2013, 15:37
zamulan, słuchaj, ja mam takie objawy nawet mając dobry nastrój na danym leku a wszystko to przez to, że nie podwyższam sobie w danym czasie dopaminy, brałam wellbutrin i tego zmęczenia nie było w ogóle, przestałam brać i wróciłam na wenlę, lęki się zmniejszyły, nastrój spoko pozostał ale wróciło zmęczenie, może nie tak tragiczne jak poprzednio, ale odczuwalne, poprzednio miałam tak jakieś pół roku na wenli i w moim przypadku jedno woleć - albo koszmarne lęki i brak zmęczeni w przypadku leków typu wellbutrin albo mniejsze lęki ale za to brak siły każdego dnia na lekach typu wenla czy ssri

-- 01 wrz 2013, 14:40 --

zzYxx, serio 225 dziala na dopaminę? na angielskiej wiki i w innych źródłach piszą że dopiero powyżej 300 mg a tak nawet na 225 działa tylko na serotoninę i noradrenalinę

ja to na 187,5 mg odczułam zbyt mocne walenie noradrenaliny i mnie tak lękowo pokopało, że podziękowałam, ale zastanawiam się czy skoro to noradrenalina indukuje u mnie lęki to czy 150 to nie za wysoka dawka dla mnie i czy ona nie działa już za mocno na nor

-- 01 wrz 2013, 14:41 --

ladywind, powinno już 300 trochę działać na dopaminę. a nie masz zwiększonych lęków na tej dawce?
CórkaNocy

przez Evona 02 wrz 2013, 08:43
ICD-10 napisał(a):Ale ty jestes kobitka, wiec to sie ciebie nie dotyczy

Sama erekcja faktycznie mnie nie dotyczy, ale spadek libido i popędu już tak. Niestety na każdym antydepresancie jest po prostu ujemne. Jak już robiło się miło to wystarczyła sekunda dekoncentracji i .. koniec ;)

Sortuj wg