WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 11:32
ladywind, nie mam chad, bo jak mam dobrze dobrany antydepresant to nie mam w ogóle wahań nastroju - kiedyś miałam albo głębokie doły albo euforię i tak na przemian, a teraz mam ''normalny'' nastrój cały czas, żadnych dołów ani przesadnej euforii
a problemy ze snem miałam zarówno będąc zdołowana jak i w euforii, u mnie to jest dziedziczne, bo kilka osób w rodzinie ma od kilkudziesięciu nawet lat przewlekłe problemy ze snem i to pewnie stąd się wzięło, odkąd ileś lat temu zaczęłam dojrzewać, samo z siebie przyszło razem z depresją i lękami
ale tragedii obecnie nie ma, śpię normalnie, tyle że tylko po mirtagenie tak śpię i na szczęście, bo gdyby nie to, to byłaby wieczna masakra, ale chciałabym się uwolnić wreszcie od tego zamulacza, tyle że wszelkie próby nawet zmniejszenia dawki kończą się od razu brakiem snu

a ty jakbyś nie brała nic na sen to miałabyś też problemy ze snem?
CórkaNocy

przez Loris 28 sie 2013, 11:33
CRF nie czytałem jeszcze o tym dość ciekawe myślałem że to Ciechanów Rock Festiwal :lol: . Zarówno Wenla jak i mirta należą do dosyć bezpiecznych leków z małą ilością skutków ubocznych tak piszą na tym ale ciężko mi w to uwierzyć. Dość Ciekawe ale raczej opcjonuje za minimalizacją chemii po 75 mg wenli pojawiaja sie kłopoty z libido i niepokój a po 225 dostawałem hipomanii a po 300 plus mirta to zostałbym impotentem do tego po 15 mirtrze byłem jak zombi nie mówiąc o odstawieniu tego potem. Jak dla mnie to koktajl Mołotowa.
Wiadomo że na każdego działa coś innego. Ogólnie też gdzieś czytałem że nie powinno sie brac naraz leków pobudzających i uspokajających ale tu raczej chodzi o co innego czyli armatę w działaniu receptorów jeszcze niektórzy dołączają ponoć wellburtin.
Ostatnio edytowano 28 sie 2013, 11:36 przez Loris, łącznie edytowano 1 raz
Loris

przez ladywind 28 sie 2013, 11:34
Loris, pramolan to dopiero niezły zamulacz
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Loris 28 sie 2013, 11:38
ladywind, Na każdego działa coś innego nie ma jednego leku dobrego dla wszystkich niektórzy w ogóle nie tolerują tymoleptyków.
Loris

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 11:45
Loris, brałam w tym połączeniu też wellbutrin i lęki po wellbutrinie były, więc musiałam odstawić go i wróciłam do tego co najbezpieczniejsze dla mnie.
CórkaNocy

przez Loris 28 sie 2013, 12:07
u mnie tez wenla i welburtin nasila lęki a niwelować to zamulaczem to już hardkor
Loris

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 12:15
Loris, u mnie tak lekarze chcieli niwelowac lęki po wellbutrinie zamulaczem...więc poszłam do innego, który mi go odstawił i wróciłam do wenli, bo ona mi najlepiej likwiduje lęki, wszystkie
CórkaNocy

przez borderline.kowalsky 28 sie 2013, 12:37
Ja dziś na pierwszej tabletce od czerwca. W czerwcu przestałam ją brać bo czułam, że jestem w stanie normalnie funkcjonować ale miałam ostatnio bardzo ciężki i stresujący czas więc czas wrócić do wenli. Osobiście ją sobie bardzo zachwalam.
Valar Morghulis

przez Loris 28 sie 2013, 12:39
Wiadomo zamulacze mozna brać krótkoterminowo po jakiejś traumie albo po manii czy podczas odstawiania niektórych ciężko odstawialnych leków. Ale na stałe nie ma mowy jak po tym można normalnie funkcjonować pracować jeździć autem czy przetwarzać jakieś informacje jak się jak zombie.
Loris

przez NieznanySprawca 28 sie 2013, 15:22
Znacie moze jakies opracowania/artykuly na temat trwalych zmian osobowosci po ssri/snri? Slyszalem cos kiedys o tym, ale teraz znalazlem tylko jedna infrormacje, ze u grupy badanych zaobserwowano trwale zmniejszenie neurotyzmu... ciekaw jestem, czy badania byly sponsorowane, a moze faktycznie jest taka szansa. Jesli jest taki temat o podobnej dyskusji, moglby ktos obeznany ktos rzucic linkiem, bo nic nie moge znalezc na forum na ten temat.
Bo z moich obserwacji wynika, ze odstawienie w wiekszosci wywoluje nawrot (po odstawieniu paroksetyny- ktora prawie nie dzialala, a bralem ten szajs przez pare miesiecy- mialem bardzo hardkorowe objawy odstawiennne (zadna autosugestia, bylem przekonany, ze te prochy nie uzalezniaja, co zreszta dalej utrzymuje moj psychiatra), a potem 2 miesiecy najgorszej lekowej depresji w moim zyciu, totalne wypompowanie serotoniny (tak sadze) i stan agonalny psychiki). Zeby bylo smieszniej, redukowalem grzecznie wedlug zalecenia lekarza... Objawy odstawienia trwajace ponad tydzien odpowiadaly tym, ktore tutaj opisujecie po wenli. Co mnie martwi, bo nie chce powtorki.
Tak wiec zastanawiam sie, czy to faktycznie mozna nazwac lekami, czy bardziej "stabilnymi" i bezpieczniejszymi narkotykami...
NieznanySprawca

przez ladywind 28 sie 2013, 21:24
NieznanySprawca, nie wierzę w trwałe zmiany w osobowości , poki się bierze może być ok, odstawienie liczy się nawrotem zaburzeń .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 29 sie 2013, 05:03
Loris a ile ty czasu brałeś te "zamulacze"?
Ale na stałe nie ma mowy jak po tym można normalnie funkcjonować pracować jeździć autem czy przetwarzać jakieś informacje jak się jak zombie.
Normalnie, dawno temu kiedy miałem z 18 lat leczyłem się mianseryną i świetnie wspominam tamten okres, tryskałem energią, chodziłem na siłownie, do szkoły a umysł miałem chłonny jak gąbka ;)
Popiół

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 09:29
Popiół, też tak miałam kiedyś na samej mircie, też umysł był chłonny jak gąbka i energii full a byłam na 15 mg mirty i nawet depresja na tym znikała, a teraz coś niestety za bardzo się pieprzy i niby deprecha u mnie znika ale zamuła, przytępienie jest
CórkaNocy

przez Ramanujan 29 sie 2013, 09:41
Zszedłem na 37,5 mg plus 20 mg spamilanu. Poprawia jest bardzo duża, trochę pobudzenie minimalnie zbyt duże, ale nie ma prównania z dawką 117,5. Zobaczymy, co dalej będzie, bo dopiero parę dni to nowe połączenie lekowe biorę.
Ramanujan

Sortuj wg