WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez nerwa 28 sie 2013, 00:09
mi chodzilo tylko o to, ze czesto widze jak ktos pisze, że ok - psycholog może pomoć jak czlowiek się czuje smutny czy cos (w sposob emocjonalny), ale jak ma pomoc na objawy fizjologiczne? No a przeciez jedno z drugim powiazane :) that's all
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Loris 28 sie 2013, 00:43
Nie rozumiem cie są różne rodzaje depresji różne jej etapy i jej przebieg. Teorie genetyczne psychogenne oraz białkowe.
Jak człowiek będący w osłupieniu może mieć objawy fizjologiczne depresji. Takie typowe podejście psychoanalizy szukanie przyczyn objawów tam gdzie ich nie ma może być szkodliwe dla zdrowia.
Loris

przez ladywind 28 sie 2013, 09:57
Loris, dokładnie. A terapia psychodynamiczna w takich sytuacjach może zrobić tylko więcej szkody niż pożytku.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 10:05
Loris, widzisz, jak sam zauważyłeś nie czytam ze zrozumieniem, jestem przytępiona po tych wszystkich pastylkach, chciałabym przestać już brać ten zamulający mirtagen, bo nawet książek czytać nie mogę, bo czytam bez zrozumienia i do tego nawet tego samego dnia zapominam o czym czytałam, przed leczeniem tak nie miałam

a to że wysłało mi dwa razy tego samego posta, bo tak czasem się zdarza jak dwa razy się kliknie

a ty bierzesz jakieś pastylki?
CórkaNocy

przez ladywind 28 sie 2013, 10:08
CórkaNocy, na czym polega Twój problem z koncentracją?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 10:11
ladywind, na tym, że nie mogę skupić się na jednej rzeczy, wszystko mnie rozprasza, a nawet jak mam idealną ciszę, to nie mogę skupić się na danej czynności, myśleć w danym momencie o tym, jestem roztargniona i jak czegoś nie zrobię od razu to po chwili o tym zapomnę, czy jak nie napisze listy na zakupy nawet na 3 rzeczy to o jednej chociaż zapomnę

a twoje na czym polegają?
CórkaNocy

przez JERZY62 28 sie 2013, 10:16
CórkaNocy, dlaczego taka nazwa nowego nicka, ładny nick, chodzi mi o nazwę CórkaNocy, podoba mi się ;)
♪♪♪

przez nerwa 28 sie 2013, 10:21
Loris napisał(a):Nie rozumiem cie są różne rodzaje depresji różne jej etapy i jej przebieg. Teorie genetyczne psychogenne oraz białkowe.

Ale oczywiscie, ze są. Ja tego wcale nie neguje. Uwazam tylko, ze są też takie które do takich nie nalezą (jak moja psychiatra stwierdzila - to znaczna wiekszosc), i tyle.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 10:26
LATEK1962, a dziękuję :) jakoś dawno temu czytałam pewną książkę, nie pamiętam już jaką, gdzie padła taka nazwa i spodobała mi się, tamten nick był na szybko wymyślony, bez inwencji żadnej

Ty też zmieniłeś jakiś czas temu trochę nick :D

-- 28 sie 2013, 09:28 --

LATEK1962, a jak u ciebie branie coaxilu? coś jeszcze bierzesz?
CórkaNocy

przez JERZY62 28 sie 2013, 10:31
Nie biorę Coaxilu nie podszedł mi... jestem na małej dawce Anafranilu.
♪♪♪

przez ladywind 28 sie 2013, 10:41
CórkaNocy, podobnie jak Ty masz, ale dodatkowo mam problem z dłuższą rozmową z drugą osobą, na początku wyłapie co do mnie mówi, a po chwili się wyłączam w swoje myśli.

przez Loris 28 sie 2013, 10:56
nerwa
Ale oczywiscie, ze są. Ja tego wcale nie neguje. Uwazam tylko, ze są też takie które do takich nie nalezą (jak moja psychiatra stwierdzila - to znaczna wiekszosc), i tyle.

Oczywiście tylko że my nie piszemy tu o dystymii nieszczęśliwej miłości czy złamanym paznokciu tylko o hardkorze jakim jest stupor. Taka depresje o której piszesz się nie zawsze leczy ona z reguły sama mija po ok 8 miesiącach wiec zawsze potem można powiedzieć ze to cud terapii.

CórkaNocy Branie leku pobudzajacego i zamulajacego to dziwna kombinacja. Ja brałem kiedyś krótko mirtre i rzuciłem w cholerę bo przez ten brak koncetracji mało z roboty mnie nie wyrzucili (zepsułem komuś miesiąc pracy).

Ja wróciłem do korzeni zn się trójpierścieniowych tzn do Pramolanu trzeba czekać długo aż się rozkręci ok 2 miesiące.
Loris

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 11:03
Loris, to dlaczego to słynne CRF to połączenie wenli i mirtazapiny?

Też uważam, że tak się nie powinno robić, ale nie mogę inaczej, bo rano muszę jakoś się ogarnąć, a w nocy bez leku bym za Chiny ludowe nie zasnęła wcześniej niż 4, o ile w ogóle bym zasnęła.

Dla mnie pramolan był bardziej fatalnym zamulaczem niż mirtagen...mimo brania jakiś czas nie miałam tolerancji i budziłam się rano zaćpana i chodziłam pół dnia skacowana

-- 28 sie 2013, 10:04 --

Marzę tylko o tym by uwolnić się od tego mirtagenu i mieć uregulowany po tych kilku latach sen.
Dlatego wczoraj zadałam pytanie, na które nikt mi nie odpowiedział -czy wenla reguluje sen?
bo wg mojego lekarza tak, tylko nie wiem jak to jest skoro ona działa na tą noradrenalinę

-- 28 sie 2013, 10:05 --

LATEK1962, i jak na anafranilu? lepiej jest? nie brałam go nigdy, bo myślałam, że to taki przestarzały lek z większą ilością uboków
CórkaNocy

przez ladywind 28 sie 2013, 11:14
CórkaNocy, może masz faktycznie CHAD, bo przy takich trudnosciach z zasnieciem to jest dość częste

Sortuj wg