WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
202
65%

Nie
80
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 309

przez depas 27 sie 2013, 19:02
zamulan, cierpliwości, 6 dni to tyle co nic. Jeśli po 4 tygodniach nie zauważysz żadnej zmiany, wtedy dopiero możesz powoli zaczynać się niepokoić. Póki co, daj sobie czas.
A jeśli o mnie chodzi, wenla to ścisła czołówka najlepszych antydepów, w każdym razie jeśli o lęk i niepokój idzie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 20:18
depas, u mnie też wenla w ścisłej czołówce antydepów jeśli chodzi o lęk i somatyzację
CórkaNocy

przez elfrid 27 sie 2013, 20:54
CórkaNocy, jaką somatyzację? Na jakie objawy somatyczne pomogła ci wenlafaksyna?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 21:08
elfrid, na duszności, nudności, kołatanie serca, pobolewanie brzucha i głowy, zawroty głowy, drżenie głosu, natręctwa wszystko to było na tle lęku społecznego, biorę teraz wenlę 3 raz w życiu i po raz trzeci wyciszyła wszystko, jakbym była zdrowa :)
I na jakieś natrętne myśli związane z chorobami, jeszcze kilka miesięcy temu wkręcałam sobie jaskrę po wenli... a teraz to nawet jak ktoś ze mną rozmawia o chorobach to nie boję się ich, nie mam obawy, że na coś zachoruję, czy że co gorsze kiedyś nie mogłam się przełamać do leków, bo wyolbrzymiałam skutki uboczne, typu myślałam, że dostanę jakiegoś zapalenia wątroby, spadną mi białe krwinki po mirtagenie i dostanę białaczki, teraz tych lęków w ogóle nie mam, tak samo jak i społecznych, nawet jak się z kimś spotykam to nie mam kołatania serca

lekarz mi mówi, że mimo że nie mam objawów depresji, to jestem jeszcze niewyleczona do końca (mam takie problemy tylko z pamięcią, koncentracją, zmęczenie czasem i teraz rzadko już lęk społeczny), ale jestem na dobrej drodze, żeby wyjść po kilku latach z tej ciężkiej depresji i lęku społecznego :) dlatego podwoił mi dawkę na 150, bo stwierdził, że na 75 nie będzie pełnego efektu ter., że potem się zmniejszy i nie będę sięgać po ten wellbutrin ponownie, bo nie chcę mieć jazd w stylu lęki i nerwowość, na wenli jest jednak najstabilniej

a mam takie pytanie też do znających się, lekarz mi powiedział, że wenla reguluje sen, czy to prawda? niby na tą serotoninę działa i jakieś ssri regulują sen, ale ona też działa dość konkretnie na noradrenalinę i nie wiem czy to nie przeszkadza tak przy regulacji snu
biorę wenlę jak tylko jem śniadanie, koło 10 rano, na czczo nie chcę brać a chciałabym się uwolnić wreszcie od tego mirtagenu czy innych prochów na spanie i zasypiać jak człowiek, a odkąd mam depresję nie zasnęłam jeszcze bez prochów normalnie, jedynie krótkie okresy wyregulowania snu były po fluoksetynie, ale źle ją tolerowałam. ale tak to nawet jak brałam mirtagen ponad rok i odstawiałam powoli to po odstawieniu już nie spałam normalnie - trudności z zasypianiem i nawet pół roku przerwy od leków, wczesne wstawanie, aktywność fiz. nie pomogła mi w regulacji, bo miałam taki przestawiony a bardzo mi na tym zależy, żeby wreszcie uwolnić się od tych prochów łykanych na noc, bo bądź co bądź one mulą też jakoś trochę w dzień

komuś w podobnej sytuacji udało się wyregulować wenlą sen? :(
CórkaNocy

przez Loris 27 sie 2013, 21:08
bo terapeutka dba o to, zeby jej klienteli nie zabraklo.. dziwie sie wam, ze dajecie sie nabierac na takie glodne kawalki.. no ale w sumie zdesperowanemu czlowiekowi ktory rozpaczliwie poszukuje pomocy wszystko mozna wmowic..

jesli ktos uwaza ze psychoterapia bez lekow wycgciagnal sie z depresji to znaczy ze nie wie co to prawdziwa depresja.. a psycholodzy i lekarze moga sie podpierac roznymi badanami i liczbami - w dobie zalewu informacji nikt tego nie zweryfikuje a powoalnie sie na statystyki uwiarygadnia przekaz

Tu się muszę zgodzić w dużej depresji farmakoterapia to podstawa za pomocą słowa nie da się usunąć senności zmęczenia wyczerpania koncentracji ani zmienić myślenia na pozytywne jak nie ma się siły wstać z łóżka z drugiej strony ciężko dobrać leki bo trzeba długo czekać na ich działanie. Być może podczas wychodzenia z niej terapia może być pomocna dla niektórych.
Loris

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 21:15
Loris, no właśnie ja nie rozumiem jak terapeutka by miała pomóc bez leków na takie objawy co wymieniłeś.
jak ja chodziłam i nadawałam, że jestem tak wykończona, że nawet umyć się i umalować nie mam siły, to co ona mi na to miała pomóc? wysłuchaniem? jak to objaw fizyczny? albo mulenie, senność w dzień, ziewanie do kilku razy na minutę, problemy z myśleniem, pamięcią.

owszem, nie ganię całkiem terapii, chodzę sobie tak o, żeby się wygadać (of course na NFZ, grosza bym nie dała za taką rozmowę jak z koleżanką przy kawce), może odrobinkę mi to zmienia schemat myślenia, ale nadal twierdzę, że leki dają mi paliwo, żeby coś zrobić ze sobą, dają mi energię, by móc myśleć, pracować, dają energię by móc o siebie zadbać, wzbogacić swoje życie, poza tym redukcja lęku pozwala mi na konfrontowanie się z nim i pokonywanie go, oswajanie się z tym, wychodzenie do ludzi, ''uczenie się życia'' każdego dnia, lepszego życia, normalnego życia, nie uważam leków za wielkie i jedyne bóstwo, wychwalane przed ołtażem - apteką, ale pomagają mi zapomnieć co to depresyjne dolegliwości, depresyjne myślenie, wypranie, bycie do niczego, budować życie na nowo

-- 27 sie 2013, 20:18 --

elfrid, a dlaczego nie chcesz wrócić do wenli? skoro ona działała tak dobrze przeciwlękowo i nie muliła jak paro, bo ona na pewno bardziej aktywizuje od paro, chociaż spróbować znowu, co ci szkodzi? może akurat by teraz po czasie zaskoczyła?
CórkaNocy

przez zamulan 27 sie 2013, 21:33
depas, no raczej! A cierpliwość mam wyrobioną, już ponad 3 miesiące mija jak bezskutecznie leczę epizod depresyjny.

Wieczorek, znacznie lepsze samopoczucie, światełko w tunelu, ale takich światełek było już zbyt dużo, żebym chodziła podekscytowana.
amisulpryd 400mg, kwas walproinowy 600mg

przez Loris 27 sie 2013, 21:57
CórkaNocy, Napisałem podczas wychodzenia i że wyjść można tylko dzięki lekom ew elektrowstrząsom. Najwięcej prób samobójczych jest podczas wychodzenia z depresji tu może coś pomóc terapeuta.
Loris

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 22:16
Loris, a to o tym nie wiedziałam, ja myśli s. nie mam od jakiś dwóch lat, nawet jak miałam objawy depresji, teraz czuję się autentycznie szczęśliwa, dużo zdrowsza, więc nie wiem jak ludzie mogą w takim momencie próbować się zabić? raczej myślałam, że to na początku podawania jakiś aktywizujących leków

a dlaczego tylko dzięki elektrowstrząsom? ja tam uważam, że może w bardzo ciężkiej depresji, gdy się wypróbuje wszystkie kombinacje leków w maksymalnych dawkach
ale uważam też, że dzięki lekom można z tego wyjść, może nawet biorąc potem podtrzymujące dawki, ale przynajmniej nie mając objawów depresji
CórkaNocy

przez Siding Spring 27 sie 2013, 22:18
Odpowiesz mi skad taka roznica w Twoich postach odnoszacych sie do samopoczucia?

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 22:35
lubudubu, jaka różnica? chodzi o to, że na wellu miałam super nastrój i indukowane lęki, na wenli początkowo lekka zamułka i spłycenie emocji, ale już jest wszystko ok, i zmniejszyły mi się znacznie lęki, i co za tym idzie czuję się lżej,szczęśliwsza, swobodniejsza

-- 27 sie 2013, 21:36 --

lubudubu, jaka różnica? chodzi o to, że na wellu miałam super nastrój i indukowane lęki, na wenli początkowo lekka zamułka i spłycenie emocji, ale już jest wszystko ok, i zmniejszyły mi się znacznie lęki, i co za tym idzie czuję się lżej,szczęśliwsza, swobodniejsza
CórkaNocy

przez Loris 27 sie 2013, 23:17
CórkaNocy dziwnie piszesz nawet na ulotkach pisze że największe zagrożenie życia samobójstwem jest na początku działania leku zaraz po uzyskaniu pierwszej poprawy czyli podczas wychodzenia z depy to by się zgadzało bo ja tak miałem. Napisałem tylko lekom ew elektrowstrząsom a nie tylko elektrowstrząsom. Poza tym niektórzy stosują elektrowstrząsy w średnio umiarkowanych depresjach z dużym nasileniem myśli samobójczych ew kobietom w ciąży jak nie wolno zażywać leków .
Masz może jakieś zaburzenia koncentracji nie czytasz ze zrozumieniem ja tak miałem po mirtazapinie że nie wiedziałem col udzie do mnie mówią. W dodatku piszesz dwa razy tego samego posta.
Loris

przez nerwa 27 sie 2013, 23:32
CórkaNocy napisał(a):Loris, no właśnie ja nie rozumiem jak terapeutka by miała pomóc bez leków na takie objawy co wymieniłeś.
jak ja chodziłam i nadawałam, że jestem tak wykończona, że nawet umyć się i umalować nie mam siły, to co ona mi na to miała pomóc? wysłuchaniem? jak to objaw fizyczny? albo mulenie, senność w dzień, ziewanie do kilku razy na minutę, problemy z myśleniem, pamięcią.

ee bo takie gadanie, ze jest się zmeczonym jest bez sensu (na terapii) - co to ma na celu? to jest tylko objaw, wiec mowienie o tym nic nie da. To mozna sobie popisac na forum :) Ale wlasnie tak jak pisalas dalej, zmiana schematow itd. juz wlasnie moze pomoc w pozbyciu sie wlasnie objawow fizycznych (nie mowie, ze u kazdego).
Powiem Wam, ze mnie strasznie denerwowalo, jak zawsze na terapii zaczynalam mowic o objawach, ze to czy tamto mi dolegalo, a terapeutka to totalnie olewała i dopytywala - co sie u mnie w zyciu wydarzylo i takie tam normalne rzeczy. Ale teraz z perspektywy czasu, mysle, ze to bylo super, bo calkowicie skierowalo moje myslenie z objawow na przyczyny.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Loris 27 sie 2013, 23:48
Głuchy telefon :lol:. nerwa, nie cytuj żle zinterpretowanych cytatów górki bo :roll: dostane. Objaw to objaw przyczyn może być sto żaden psycholog ręki nie da sobie uciąć co może być przyczyną objawu.
Loris

Sortuj wg