WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
203
65%

Nie
81
26%

Zaszkodziła
27
9%

Liczba głosów : 311

przez ala1983 23 sie 2013, 13:58
CórkaNocy, Nowy lekarz do którego trafiłam uważał, że nie nadaję się na leczenie psychiatryczne tylko psychologiczne. To on namawiał mnie długo na terapię, dopiero po jakimś czasie przyznałam mu rację.

-- 23 sie 2013, 13:00 --

ladywind napisał(a):W moim przypadku zawsze po 2 miesiącach od odstawienia leków :?

Fakt, u mnie też. Ale tym razem inaczej to rozegram.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez nerwa 23 sie 2013, 14:04
Mi ostatnio psychiatra powiedziazla, ze troche jest zalamana, bo praktycznie wiekszosc jej pacjentow, ma problemy psychologiczne/emocjonalne a nie typowo psychiatryczne ktore powinny byc leczone lekami. Ale niestety przepisuje je, bo pacjenci tego chcą, nei chca tez innych form leczenie itd. wiec czesto tylko to pozostaje.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez CórkaNocy 23 sie 2013, 14:34
a mi za to powiedzieli, ze byc moze bede musiala brac te tabsy do konca zycia, bo skoro wracalo to bedzie wracac, mimo chodzenia na terapie, bo mi terapia nic nie daje, mimo ze wierze w nia i sie angazuje, ale u mnie to od mozgu, cale to gówno i jak biorę leki dobrze dobrane to jest super, jakbym nie miala nigdy depresji, wiec wole juz nie odstawiac tego, zaakceptowalam, ze musze brac te leki
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 23 sie 2013, 14:41
CórkaNocy, mi ostatnio terapeutka powiedziała zupełnie co innego. Wg niej 95 % depresji jest z przyczyn zewnętrznych i można je wyleczyć terapią.
Ramanujan

przez ladywind 23 sie 2013, 14:45
CórkaNocy, na jaką terapie chodziłaś, grupową czy indywidualną?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez nerwa 23 sie 2013, 14:58
Robinho, zgadzam sie w 100%. Co gorsza u takich osob leki pomagaja, ale wystarczy,że je odstawią i jest znowu to samo. Wiec to takie bardziej "zaleczanie" bo przyczyna i tak nie jest leczona :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 23 sie 2013, 15:00
Robinho

Lecz na początku by wyjść z choroby leki są potrzebne.

-- 23 sie 2013, 15:01 --

Juz wole być trochę zaleczona by moc popracować nad sobą.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Ramanujan 23 sie 2013, 15:01
hania33, są niezbędne i mądrzy terapeuci zalecają udanie się do lekarza.
Ramanujan

przez hania33 23 sie 2013, 15:03
Robinho

Masz racje.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 23 sie 2013, 15:04
hania33, no pewnie że tak. Czasem one ratują człowieka. Tym bardziej, że nawet ciężko isc na terapie - jak lęki nie pozwalają wyjść z domu :(
Jedynym problemem jest to, ze czlowiek "przytlumiony" lekami, czsasami nie dostrzega pewnych rzeczy i ma trudniejszy dostep do swoich emocji (tak mi mowil psychiatra na terapii grupowej). I wtedy caly proces moze trwac znacznie dluzej. No ale wiadomo, nie ma tu idealnych rozwiazan :-/

przez CórkaNocy 23 sie 2013, 15:06
ladywind, grupową i indywidualna. a Ty?

Robinho, to ja widocznie jestem te 5%

-- 23 sie 2013, 14:07 --

tak się ciągle mowi: terapia i terapia, bo psychologowie musza cos robic, muszą zarabiac, a takie siedzenie i sluchanie to dobry biznes, wiec lekarze musza naganiac do terapeutow a terapeuci do lekarzy
CórkaNocy

przez Ramanujan 23 sie 2013, 15:09
CórkaNocy, ja też tak myślałem. ;) Terapeutka powiedziała, że to jest zwykle bardzo mocna depresja, którą bardzo ciężko się leczy i nawet elektrowstrząsy mogą nie pomóc.
Ramanujan

przez nerwa 23 sie 2013, 15:13
CórkaNocy napisał(a):tak się ciągle mowi: terapia i terapia, bo psychologowie musza cos robic, muszą zarabiac, a takie siedzenie i sluchanie to dobry biznes, wiec lekarze musza naganiac do terapeutow a terapeuci do lekarzy

moze i biznes dobry, ale wyobrazam sobie jakie to musi byc emocjonalnie wyczerpujace dla takiego terapeuty... Zreszta oni sami musza tez przechodzic terapie i superwizje bo nie dali by rady z takim obciazeniem.
Poza tym, sluchanie to nie wszystko (to moze zrobic kazdy nasz znajomy, a nawet pies :P), tu chodzi o umiejetne zadawanie pytac i nakierowanie rozmowy na pewne tory, zeby taki pacjent sam powoli odkrywal siebie (zreszta tak naprawde tylko my jestesmy do tego zdolni).

przez Dżejmson 23 sie 2013, 15:46
CórkaNocy napisał(a):a mi za to powiedzieli, ze byc moze bede musiala brac te tabsy do konca zycia, bo skoro wracalo to bedzie wracac, mimo chodzenia na terapie, bo mi terapia nic nie daje, mimo ze wierze w nia i sie angazuje, ale u mnie to od mozgu, cale to gówno i jak biorę leki dobrze dobrane to jest super, jakbym nie miala nigdy depresji, wiec wole juz nie odstawiac tego, zaakceptowalam, ze musze brac te leki

Ja podchodzę do terapii trzeci raz i obawiam się, że ostatni, bo nie rozumiem jak terapia może wyleczyć napady lęku. Mam je od ponad roku i już. Leki je łagodzą. W medycynę wierzę, w psychoterapię coraz mniej. Dziś np. derealizację miałem dosyć słabą, bo biorę trafione połączenie leków. A ja głupi od niedawna chodzę na terapię z nadzieją, że pomoże mi w walce z lękami. Widać ja też jestem skazany na tabsy aż do końca swojego żywota.
Dżejmson

Sortuj wg